خاموشی المان‌های نوری دریاچه شهدای خلیج فارس به احترام زمین

تهران (پانا)- مدیرعامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر، از خاموشی المان‌های نوری دریاچه شهدای خلیج فارس به احترام زمین خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۵۸۵۶۱
لینک کوتاه کپی شد
خاموشی المان‌های نوری دریاچه شهدای خلیج فارس به احترام زمین

محسن صالحی با تاکید بر اینکه مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس هم راستا با سایر بخش‌های شهرداری تهران طی سال های گذشته نسبت به اجرای رویداد ساعت زمین اقدام کرده است، اضافه کرد: "ساعت زمین"، یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که طی آن خانواده‌ها و کسب و کارها با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری به مدت یک ساعت اثرات تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان را به یاد می‌آورند.

وی ادامه داد: هر ساله در آخرین شنبه ماه مارس، میلیون‌ها نفر در سراسر کره زمین چراغ‌های منازل‌شان و همه وسایل الکترونیکی را خاموش می‌کنند تا به زمین دست دوستی و فرصتی برای تنفس بدهند.

مدیر عامل شرکت نوسازی و عمران چیتگر با بیان اینکه اغلب نمادهای شهری و ساختمان‌های مهم در کشورهای مختلف به این جنبش محیط‌زیستی ملحق شده‌اند، اظهار کرد: حرکت جهانی ساعت زمین اقدام نمادین برای جلب توجه همگان برای احترام گذاشتن به زمین و توجه به اهمیت استفاده صحیح از انرژی برق و پیشگیری از گرمایش زمین است.

امسال، چهارمین سال پیاپی است که دریاچه شهدای خلیج فارس، در این رویداد زیست محیطی شرکت می‌کند. امشب از ساعت ۲۰:۳۰ تمامی المان‌های نوری دریاچه، به احترام زمین، خاموش می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار