رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران:

لایحه تبدیل ستاد گردشگری به سازمان در بهار ۱۴۰۲ به شورا ارائه می‌شود

تهران (پانا) - رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت تبدیل ستاد گردشگری به سازمان توضیحاتی داد.

کد مطلب: ۱۳۵۲۸۰۶
لینک کوتاه کپی شد
لایحه تبدیل ستاد گردشگری به سازمان در بهار ۱۴۰۲ به شورا ارائه می‌شود

امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران درخصوص آخرین وضعیت تبدیل ستاد گردشگری شهرداری تهران به سازمان اظهار کرد: مشکلی در بخش احکام برنامه سوم بود که ضرورت‌هایی داشت و مانع از انجام این کار می شد. با نگاه مثبتی که شورای ششم به این بحث داشت در برنامه چهارم شهرداری مجددا در حکم ۹۰ این موضوع دیده شده و تشکیل سازمان گردشگری با تجمیع امکانات گردشگری و تفریحی شهر در آن دیده شده است و دیگر بحث انحلال و ادغام شرکت های دیگر در این باره مطرح نیست.

وی با بیان اینکه در حال تهیه لایحه تبدیل ستاد به سازمان هستیم، افزود: امیدواریم در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ این لایحه را ابتدا به کمیته گردشگری ببریم و بعد در کمیسیون فرهنگی و سپس در صحن علنی شورا رای آن اخذ کنیم تا این مسیر به تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران منتهی شود؛ در کنار آن امیدواریم بتوانیم کارهای دیگر از جمله مجوز سازمان امور استخدامی را نیز بگیریم تا ۱۴۰۲، سال تشکیل سازمان گردشگری شهرداری باشد و ساماندهی و تجمیع امکانات را در بحث گردشگری شاهد باشیم.

قاسمی در پایان با اشاره به تبصره ای در مصوبه قیمت گذاری های اماکن مربوط به گردشگری در مجموعه شهر، توضیح داد: با توجه به اینکه میراث فرهنگی بعضا به مناسبت های مختلف موزه های تحت مدیریت خود را رایگان اعلام می کرد، در شهرداری این بستر مهیا نبود. این مساله در شورای شهر مطرح و مصوب شد که هر زمان میراث فرهنگی مجموعه موزه های خود را رایگان اعلام کرد، موزه های شهرداری نیز به تبعیت از آن رایگان شوند که این مساله نیز نوید خوبی برای یکپارچگی موزه های شهر برای استفاده شهروندان است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار