مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی:

ساختمان ۱۵۳ قابل سکونت نخواهد بود

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی گفت ساختمان ۱۵۳ از مرحله ریزش عبور کرده و کارشناسان باید بررسی کنند و احتمالاً قابل سکونت نخواهد بود.

کد مطلب: ۱۳۵۰۹۱۱
لینک کوتاه کپی شد
ساختمان ۱۵۳ قابل سکونت نخواهد بود

قدرت اله محمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عملیات اطفاء حریق ساختمان ۱۵۳ نزدیک به ۱۲ ساعت طول کشید، اظهار کرد: به دلیل حجم بالای کالاهای دپو شده که اشتعال بالایی داشتند و درجه حرارت بالای ۴۰۰ درجه، اطفاء حریق در ساعات طولانی انجام شد.

وی افزود: این اقدام با احتیاط کامل انجام شد و ساختمان‌ها تخلیه و نفرات نجات داده شدند؛ مرحله به مرحله پیش رفتیم اما متأسفانه یکی از آتش‌نشانان در چاهک آسانسور سقوط کرد و به شهادت رسید.

محمدی با بیان اینکه تا صبح با ۵۰ فن مثبت، درجه حرارت را کاهش دادیم، یادآور شد: هم اکنون دو ایستگاه در محل حضور دارند که دما را کاهش دادند و ایمنی تثبیت شده است.

پایش ۳۳ هزار ساختمان در ۳ سال اخیر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با اعلام اینکه ما ۳۳ هزار ساختمان را در سه سال اخیر پایش کردیم که در چهار دسته ناایمن، پر خطر، میان خطر و کم خطر تقسیم بندی می شود، خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار ساختمان در جدول ساختمان های پر خطر هستند که ساختمان ۱۵۳ نیز جزو پر خطرهاست و رأی قضایی و حکم پلمب دارد که مالک فک پلمب کرده و قاضی حکم جلب برای او صادر کرده است.

وی افزود: ساختمان از مرحله ریزش عبور کرده و کارشناسان باید بررسی کنند و احتمالاً قابل سکونت نخواهد بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار