رئیس جمعیت هلال احمر:

۱۹ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی برپا شد

تهران (پانا) - رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شهرستان خوی، اهم اقدامات هلال‌احمر در امدادرسانی به زلزله‌زدگان تشریح کرد و گفت ۱۹ اردوگاه اسکان اضطراری در این شهرستان برپا شد.

کد مطلب: ۱۳۴۲۴۳۱
لینک کوتاه کپی شد
۱۹ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی برپا شد

به گزارش جمعیت هلال‌احمر، پیر حسین کولیوند اظهار کرد: بعد از تایید خبر وقوع زلزله، هفت تیم ارزیاب به شهرستان خوی اعزام شد همچنین پس از ارزیابی اولیه در استان‌ آذربایجان غربی، وضعیت قرمز و در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، تهران، گیلان و مازندران، وضعیت نارنجی اعلام شده است.

وی ادامه داد: فراخوان اعضای سامانه مدیریت پاسخگویی اضطراری سازمان، استان آذربایجان غربی و استان‌های معین و تشکیل جلسه پاسخ اضطراری به حوادث و سوانح در محل EOC سازمان و استان حادثه دیده و استان‌های معین از اقدامات دیگری بود که بلافاصله انجام شد.

کولیوند افزود: تبادل اطلاعات با مراکز فرماندهی عملیات اورژانس و سازمان راهداری کشور توسط سازمان و هلال احمر استان آذربایجان غربی در گام‌های بعدی انجام شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حضور میدانی در مناطق زلزله‌زده به همراه سرپرست سازمان امداد و نجات، افزود: اعزام ۵ تیم ارزیاب ستادی از سازمان امداد و نجات، آماده‌باش تیم‌های امداد هوایی استان‌های معین و اعزام تیم های آنست از استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، تهران، زنجان، همدان و سازمان امداد و نجات، برپایی اردوگاه‌های اسکان اضطراری در سطح شهرستان خوی در ۱۹ منطقه و آغاز مرحله توزیع اقلام امدادی در بین آسیب دیدگان در روستاها در ساعات ابتدایی پس از زمین لرزه از اقدامات دیگر جمعیت هلال احمر در این زمین‌لرزه بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر، با اشاره به توزیع هزار و ۶۶۴ دستگاه چادر، شامل ۴۷۶ چادر مسافرتی و هزار و ۱۸۸ چادر امدادی، گفت: ۶۰ شعله والور، ۲۸۰ بخاری برقی، ۲۸۰ بسته غذای ۷۲ ساعته، ۲ هزار و ۲۹۹ تخته پتو و هزار و ۱۵ تخته موکت بین افراد آسیب‌دیده توزیع شد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱:۴۴ شنبه، هشتم بهمن ماه شهر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند که طبق اولین گزارش‌ها، خسارت، مصدومان و بویژه قدرت آن بیش از زمین لرزه ۲۸ دی، ۱۳ مهر امسال و حتی اسفند سال ۱۳۹۸ این منطقه بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار