القاصی: ۶۳۵ نفر از زندانیان واجد شرایط به آغوش خانواده خود بازگشتند

تهران (پانا) - در پی دستور رئیس قوه‌قضاییه مبنی بر فراهم آوردن تمهیدات لازم برای آزادی و بهره‌مندی از ارفاقات قانونی زندانیان واجد شرایط به‌مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا (س)، رئیس کل دادگستری استان تهران از آزادی و بهره‌مندی از ارفاقات قانونی تعداد ۷۰۵ نفر از زندانیان این استان خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۳۹۴۸۸
لینک کوتاه کپی شد
القاصی:  ۶۳۵ نفر از زندانیان واجد شرایط به آغوش خانواده خود بازگشتند

به گزارش میزان، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران در این باره گفت: پس از وصول دستور ریاست محترم قوه قضاییه، بررسی‌های لازم برای احصاء زندانیان واجد شرایط انجام شد و در نهایت تعداد ۶۳۵ نفر از زندانیان، واجد شرایط شناسایی شدند و پس از آزادی، به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی با اشاره به بهره‌مندی مددجویان استان تهران از آزادی مشروط و ارفاقات قانونی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها اظهار کرد: با بررسی‌های صورت‌گرفته تعداد ۶۳۵ نفر از زندانیان آزاد و تعداد ۷۰ نفر از زندانیانی که صلاحیت بهره‌مندی از ارفاقات قانونی را داشتند، از این ارفاقات بهره‌مند شدند.

القاصی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در ایام فرخنده ولادت با سعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، با همکاری و مشارکت خیرین و ستاد دیه استان تهران گفت: مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت کمک به آزادی زندانیان نسوان توسط خیرین کمک و هدیه شده است و تعداد ۲۵۰ بسته حمایتی نیز جهت توزیع در بین خانواده زندانیان نیازمند که عمدتا نسوان بوده اند، تهیه و توزیع شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه تعدیل جمعیت کیفری در کنار حفظ امنیت و آرامش عمومی جامعه از جمله سیاست‌های دستگاه قضایی در دوره «تحول و تعالی» محسوب می‌شود، گفت: در همین راستا و به‌منظور بررسی درخواست‌های مددجویان برای بهره‌مندی از تاسیسات ارفاقی، قضات ویژه‌ای تعیین شده‌اند که ماموریت دارند درخواست مددجویان را در اسرع وقت بررسی و در خصوص آن‌ها اتخاذ تصمیم کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار