در دیدار نماینده ولی فقیه در حج و رییس جمعیت هلال‌احمر مطرح شد

کنترل جدی زائرانی که زمینی از عراق به ایران برمی‌گردند

تهران (پانا) - در دیدار رییس جمعیت هلال‌احمر و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید شد بررسی وضعیت زائرانی که از مرز زمینی عراق به ایران برمی‌گردند و کنترل تست PCR آن‌ها دقیق و جدی انجام می‌شود.

کد مطلب: ۱۲۴۸۸۵۹
لینک کوتاه کپی شد
کنترل جدی زائرانی که زمینی از عراق به ایران برمی‌گردند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ با دکتر پیرحسین کولیوند ـ رییس جمعیت هلال احمر ـ دیدار و دو طرف درباره نحوه ارائه خدمات پزشکی در سفرهای زیارتی حج تمتع و عتبات عالیات گفت‌وگو کردند.

رییس جمعیت هلال‌احمر برای ارائه خدمات به زائران کاروان‌هایی که تحت نظارت سازمان حج و زیارت به سفرهای زیارتی اعزام می‌شوند، اعلام آمادگی کرد و با اشاره به خدماتی که این مجموعه به زائران سرزمین وحی و عتبات عالیات عراق ارائه می‌کند، افزود: درحال حاضر مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر به زائران ایرانی در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین خدمات ارائه می‌دهد و نسبت به بررسی وضعیت و انجام تست پی‌سی‌آر از زائرانی که زمینی به کشور بازمی‌گردند، دقیق و جدی است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از خدمات هلال احمر در حوزه حج و زیارت و اقداماتی که در رسیدگی به آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی انجام داده است، قدردانی کرد و افزود: تعامل و ارتباط جمعیت هلال‌احمر با مردم موجب شده است مردم سرفراز کشورمان در امدادرسانی به صورت داوطلبانه به یاری این جمعیت بشتابند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار برنامه‌ریزی مناسب برای بهره‌گیری از ظرفیت کشورهای میزبان در ارئه خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی شد و لزوم حضور فعال‌تر جمعیت هلال‌احمر در عرصه بین‌الملل و تعامل و ارتباط بیشتر با هلال‌احمر کشورهای دوست و همسایه و کشورهای هدف در سفرهای زیارتی را یادآور شد.

در این دیدار نمایندگان ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و جمعیت هلال‌احمر درباره فعالیت‌های مرکز پزشکی حج و زیارت نیز گفت‌وگو کردند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، اهداف مشترک و ظرفیت‌های همکاری بین این دو مجموعه را یادآور شد و حجت‌الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر نیز ابراز امیدواری کرد که همکاری بین دستگاهی به رضایتمندی بیشتر زائران ایرانی در سفرهای زیارتی منجر شود.

او همچنین با اشاره به سوابق همکاری رییس جمعیت هلال‌احمر با مجموعه حج و زیارت درگذشته، از تداوم همکاری این جمعیت با دست‌اندرکاران حوزه حج و زیارت و خدمات‌رسانی به زائران ایرانی استقبال کرد.

در این دیدار دکتر سیدعلی مرعشی ـ رییس جمعیت هلال‌احمر ـ، دکتر طاهر درودی ـ معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر ـ و حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسین رکن‌الدینی و محمدحسین خوشنویس، معاونان فرهنگی و توسعه مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار