موضوع تنبیه دانش‌آموز مشهدی پس از یک ماه قضایی شد

تهران (پانا) - تنبیه منجر به جراحت یک دانش‌آموز 9 ساله از سوی معلمش در یکی از دبستان‌های مشهد پس از یک ماه از وقوع آن اخیرا با شکایت والدین جنبه قضایی پیدا کرد.

کد مطلب: ۸۷۶۴۰۱
لینک کوتاه کپی شد
موضوع تنبیه دانش‌آموز مشهدی پس از یک ماه قضایی شد

به گزارش ایرنا، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی روز پنجشنبه در این خصوص گفت: گروه کارشناسی ابعاد مختلف تبیه بدنی دانش‌آموز 9 ساله مشهدی و روشن شدن ماجرا را بررسی می‌کند.

ابوالحسن حقیقی افزود: تنبیه بدنی به هر دلیل و ترتیبی باشد امری غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود لذا گروه کارشناسی آموزش و پرورش وظیفه دارد ابعاد موضوع را بررسی کرده تا اگر قصور و تخلفی از معلم سر زده اقدامات بعدی برای برخورد با متخلف صورت گیرد.

او ادامه داد: در عین حال با توجه به شکایت قضایی پدر دانش‌آموز، این موضوع از طریق دادگستری نیز در حال پیگیری است اما بحث تعیین تکلیف معلم در صورت تائید تخلف، در ساختار آموزش و پرورش امری ضروری است.

نیمه آبان ماه گذشته یک دانش‌آموز کلاس دوم دبستان در مشهد به دلیل ضعف در یادگیری ریاضی از سوی معلم مدرسه تنبیه می‌شود. بر اساس ادعای صورت گرفته، در این حادثه خانم معلم به صورت دانش آموز سیلی زده که موجب برخورد پسربچه با دیوار و وارد آمدن صدمات شدید می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار