دستور وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی

تهران (پانا)- وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی دستور داد.

کد مطلب: ۱۴۸۷۰۷۵
لینک کوتاه کپی شد
دستور وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی

با عنایت به اطلاعیه اعلام نتیجه نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی ویژه رشته‌های شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۳ مورخ ۱۸/۰۴/۱۴۰۳ سازمان ملی سنجش وارزشیابی نظام آموزش کشور، حسب دستور وزیر محترم آموزش و پرورش در خصوص نحوه رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون مذکور، موارد زیر جهت اطلاع و اقدام مقتضی اعلام می‌گردد.

۱-با توجه به ماهیت رقابتی بودن آزمون استخدامی در مراحل علمی و ارزیابی تکمیلی عمومی، اختصاصی و تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی داوطلبان و لزوم انتخاب اصلح و طبق فرایندهای تعریف شده قبلی مبنی بر اعلام چند برابری ظرفیت این آزمون ، پذیرفته شدن بخشی از داوطلبین امری بدیهی بوده و عدم پذیرش بخشی دیگر از داوطلبان نیز به دلیل عدم احراز شرایط آزمون ازسوی داوطلب ویا نبود ظرفیت پذیرش به استناد مجوز استخدامی، بیانگر عدم وجود شایستگی اینگونه داوطلبان نمی باشد علاقمندان به شغل معلمی می توانند از فرصت های قانونی پیش رو و سایر آزمون های وزارت آموزش و پرورش که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد، استفاده نمایند.

۲- با توجه به اینکه در تمام مراحل ارزیابی تکمیلی (بررسی اسناد و مدارک، معاینات پزشکی و حوزه‌های سنجش و ارزیابی تکمیلی) برای داوطلبان این امکان فراهم بوده است تا در صورت اعتراض به هر مرحله یا فرایند ارزیابی تکمیلی، مراتب را اعلام نموده و این اعتراضات از طریق کارگروه نظارت و کمیسیون موارد خاص در طول فرایند ارزیابی تکمیلی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و در انتهای هر مرحله نیز داوطلب با تکمیل نمون‌برگ‌های شماره ۲۳ و ۲۴ ضمن تایید فرایندهای مزبور، عدم اعتراض خود را نسبت به فرایندهای مربوط به رسیدگی به اسناد و مدارک شرایط احراز، سوابق و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، معاینات پزشکی و سنجش و ارزیابی تکمیلی را به صورت مرحله به مرحله اعلام نموده‌اند لکن در اجرای مصوبات ستاد برگزاری آزمون تدابیری اتخاذ شده که داوطلبان مردود آزمون استخدامی آموزگاری سال ۱۴۰۳بتوانند. براساس اطلاعیه مورخ ۲۷/۰۴/۱۴۰۳ با ورود به سامانه کارا به نشانی https://my.medu.ir نسبت به ثبت بررسی مجدد پرونده و رسیدگی به اعتراض اقدام نمایند.

 ۳- داوطلبین محترمی که در ردیف قبولین نهایی آزمون قرار نگرفته‌اند و نسبت به عدم قبولی خود معترض می‌باشند از روز شنبه مورخ ۳۰/۰۴/۱۴۰۳روز پنج شنبه مورخ ۰۴/۰۵/۱۴۰۳ به مدت ۶ روز با مراجعه به سامانه کارا، به نشانی https://my.medu.ir اعتراض خود را ثبت نمایند. بدیهی است پس از اتمام مهلت یاد شده امکان ثبت مجدد اعتراض امکان‌پذیر نخواهد بود. اطلاع رسانی در خصوص نتیجه اعتراض داوطلبان پس از اتمام مهلت ثبت اعتراض و طی شدن فرآیندهای بررسی پرونده های شکایات در سطح استان‌ها، از طریق همین درگاه صورت خواهد گرفت.  

۴- درخصوص داوطلبانی که صلاحیت¬های عمومی (گزینش) آنان مورد تایید قرار نگرفته و در ستون وضعیت قبولی کارنامه اعلام نتایج نهایی با کد ۱۹ مشخص شده، ضروری است از تاریخ ۲۰/۵/۱۴۰۳ لغایت ۲۱/۷/۱۴۰۳ ضمن مراجعه حضوری به هسته گزینش استان محل ارزیابی شده خود، نسبت به ارائه درخواست کتبی تجدید نظر اقدام نموده و مراحل بررسی پرونده خود در فرایند تجدید نظر را از هسته مزبور پیگیری نمایند. بدیهی است عدم ارائه درخواست تجدید نظر در مهلت زمانی مذکور به منزله انصراف تلقی شده و به مراجعات و درخواست¬های پس از تاریخ ۲۱/۷/۱۴۰۳ ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین هسته-های گزینش قبل از تاریخ ۲۰/۵/۱۴۰۳ به دلیل هم¬زمانی فرایندهای اجرایی آزمون¬های استخدامی و دانشگاه فرهنگیان امکان پذیرش اعتراضات داوطلبان را ندارند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار