امروز؛ آخرین مهلت ثبت نمرات دانش‌آموزان پایه نهم در سیدا

فرآیند ثبت‌نام دانش‌­آموزان پایه­ دهم پس از صدور نمون برگ هدایت تحصیلی از ۱۸ تیر آغاز می‌شود

تهران (پانا) - امروز مهلت ثبت نمرات دانش‌آموزان پایه نهم توسط مدیران مدارس در سامانه سیدا به پایان می‌رسد.

کد مطلب: ۱۴۸۴۵۹۴
لینک کوتاه کپی شد
امروز؛ آخرین مهلت ثبت نمرات دانش‌آموزان پایه نهم در سیدا

امتحانات سراسری پایه نهم از تاریخ 6 خرداد آغاز و تا 27 خرداد ادامه داشت. این آزمون‌ها در مدارس برگزار و امتحانات توسط دبیران در مدارس تصحیح شد و امروز مهلت ثبت نمرات دانش‌آموزان توسط مدیران مدارس در سامانه سیدا به پایان می‌رسد.

پس از ثبت نمرات تمامی دانش‌آموزان، فرم هدایت تحصیلی برای آنان تکمیل و به مدارس ارسال خواهد شد.

امسال، امتحانات نهایی دانش‌آموزان به دو صورت سراسری استانی و همزمان کشوری برگزار شد. 1 میلیون و 210 هزار دانش‌آموز پایه نهمی که در سال آخر متوسطه اول هستند، در این آزمون‌ها شرکت داشتند.

دروس املا، عربی، مطالعات‌ اجتماعی، پیام‌های آسمانی، نگارش، آمادگی دفاعی و زبان انگلیسی به‌صورت هماهنگ استانی در 32 استان کشور برگزار شد. همچنین سه درس پایه در این مقطع تحصیلی که علوم، ریاضی و فارسی هستند به صورت سراسری برگزار شد.

همچنین بیش از 90 درصد دانش‌آموزان در آزمون‌های رغبت و توانایی که در زیر مجموعه‌ اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش است، شرکت کرده و با بارگذاری نمرات امتحانی، هدایت تحصیلی آنان تکمیل خواهد شد.

فرآیند ثبت‌نام دانش‌­آموزان پایه­ دهم رشته­‌ها و شاخه­‌های مختلف تحصیلی دوره دوم متوسطه، پس از صدور نمون‌برگ هدایت تحصیلی پایه نهم، برای افراد دارای اولویت (الف) از ۱۸ تیرماه آغاز و تا ۴ مرداد ‌انجام خواهد شد. سپس از تاریخ ۶ مرداد‌ماه دانش‌­آموزان با اولویت (ب) می‌­توانند برای ثبت‌نام در رشته مورد تقاضا به مدارس مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار