وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

احداث، تکمیل یا تجهیز بیش از ۶۹۰۰ مدرسه در دولت سیزدهم

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت از شروع دولت سیزدهم و در این دو سال، بیش از ۶۹۰۰ مدرسه در مجموع در سراسر کشور تکمیل، تجهیز یا به صورت کامل ساخته شده است.

کد مطلب: ۱۴۶۰۶۹۵
لینک کوتاه کپی شد
احداث، تکمیل یا تجهیز بیش از ۶۹۰۰ مدرسه در دولت سیزدهم

رضا مرادصحرایی، در آئین افتتاح هنرستان حضرت امام رضا(ع) ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت ولیعصر(عج)، گفت: این هنرستان زیبا و مجهز تقدیم به آینده‌سازان اسلامی می‌شود.

وی در ادمه افزود: از شروع دولت سیزدهم و در این دو سال، بیش از ۶۹۰۰ مدرسه در مجموع در سراسر کشور تکمیل، تجهیز یا به صورت کامل ساخته شده است.

صحرایی در این آئین، تصریح کرد: روزی ۸ مدرسه در دولت سیزدهم ساخته و به معنایی دیگر، کشور به کارگاه مدرسه‌سازی تبدیل شده است.

وی با اشاره به کمک خیرین مدرسه‌ساز، اظهار داشت: خیرین محترم در این مسیر در کنار آموزش و پرورش بوده‌اند و برای ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان ایران اسلامی کمک می‌کنند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: در یک سیاست راهبردی برنامه‌ریزی شده است تا نیمی از دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به هنرستان‌ها هدایت شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: در دولت سیزدهم، هنرستان‌های جوار کارخانجات و صنایع راه‌اندازی شده است تا آموزش در محیط واقعی کار محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مهارت‌آموزی، گفت: شغل و داشتن مهارت مقدمه بسیاری از ویژگی‌های مطلوب در جوانان است و اگر به‌دنبال ازدواج جوانان در سن مناسب هستیم، اصلی‌ترین عامل آن تامین شغل جوان است.

وی در این آئین گفت: سرمایه‌گذاری در هنرستان‌سازی قطعا بیشترین تاثیر در ساختن آینده جوانان کشور را خواهد داشت.

این هنرستان در بیش از ۵ هزار متر با ۱۳ کلاس و ۷ سالن و کارگاه از محل اعتبارات مصوب سفر ریاست‌جمهوری به استان قم، ساخته شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار