در نشست صمیمانه رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با فعالان جهادی بیان شد:

اهدای ۶ هزار و ۷۵۶ فضای آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان در دولت سیزدهم

تهران (پانا) - سازمان نوسازی مدارس کشور در دولت سیزدهم با رویکرد فعال کردن گروه‌های جهادی و مردمی و توجه ویژه به جایگاه خیرین، تعداد ۶ هزار و ۷۵۶ فضای آموزشی و پرورشی به استعداد ۳۱ هزار و ۸۷۷ کلاس درس به دانش‌آموزان اهدا کرده است.

کد مطلب: ۱۴۴۶۹۱۷
لینک کوتاه کپی شد
اهدای ۶ هزار و ۷۵۶ فضای آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان در دولت سیزدهم

به گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛ حمیدرضا خان‌محمدی معاون‌ وزیر آموزش و پرورش و رئیس این سازمان، در نشست صمیمانه با فعالان جهادی اظهار کرد: ماموریت نوسازی مدارس نسبت به سایر دستگاه‌ها منحصر به فرد است. با همکاری گروه‌های جهادی و دارای صلاحیت، انسجام‌بخشی بیشتری به طرح‌ها شکل خواهد گرفت.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه ماموریت اولیه و مهم نوسازی مدارس، مکان‌یابی و اولویت‌سنجی جهت ساخت یا مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی و پرورشی است، اذعان کرد: مناطق مدنظر با اولویت‌بندی منطبق با اطلس تهیه شده سازمان، در این دولت می‌تواند به‌عنوان اصل و مبنای کار برای ساخت مدارس قرار گیرد.

خان‌محمدی تصریح کرد: بیش از ۶۷۰۰ فضای آموزشی و پرورشی به ظرفیت حدود 32 هزار کلاس درس در دولت سیزدهم در دولت انقلابی سیزدهم تحویل شد که ۴۰۰۰ کلاس درس در همین دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: مدرسه آفتاب هرمزگان و مدرسه شبانه‌روزی بشاگرد نمونه‌هایی از اقدامات پروژه‌های جهادی است. برگزاری آیین بهره‌برداری همزمان از 950 فضای آموزشی و پرورشی در سراسر کشور در دومین روز دهه فجر از منطقه کمتر توسعه یافته بشاگرد می‌تواند پیام امیدآفرین سازمان نوسازی مدارس کشور در این دولت تلقی شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم با اشاره به اینکه قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب برابر، حضور جهادگران را به فضای مدرسه باز می‌کند، عنوان کرد: از طریق قرارگاه عدالت تربیتی، بارقه امید توسط جهادگران دمیده می‌شود چرا که ظرفیت گروه‌های جهادی، نقطه اتصال و حلقه وصل خانواده بزرگ تعلیم و تربیت کشور است.

این مقام مسئول تاکید کرد: مسئله مدرسه، امروز یک فریضه الهی است. این قرارگاه دغدغه اول و اصلی وزارت است. با همت و روحیه جهادی، بیش از پیش و با خلاقیت، تعامل و هم‌افزایی این فضا و این روحیه را گسترش خواهیم داد.

خان‌محمدی خطاب به جهادگران، اشاره کرد: طرح شهید عجمیان، که یک طرح خودجوش و مردمی و جهادی است نیاز به پای کار آمدن بیشتر و حضور همه جانبه دارد. بیایید در کنار خیرین مدرسه‌ساز این طرح را به سرانجام برسانید.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه امروز بیش از پیش این سازمان به جهت تسهیل‌گری در تامین فضا و تجهیزات نظام حکمرانی آموزشی و تربیتی، به عنوان دستگاه پیشران آموزش و پرورش کشور شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: مدارس باید به همت شما جهادگران به عنوان مرکز کانون تربیت و پیشرفت محله‌ها در مناطق مختلف کشور تبدیل شود.

گفتنی است در این نشست صمیمی تعدادی از جهادگران حاضر، دغدغه‌ها و نظرات کارشناسی خویش را در مسیر تعامل اثربخش‌تر با نهضت مدرسه‌سازی ایران به خصوص طرح‌های درحال اجرا و برنامه‌های آینده سازمان نوسازی مدارس بیان کردند.

سازمان نوسازی مدارس کشور در دولت سیزدهم با رویکرد فعال کردن گروه‌های جهادی و مردمی و توجه ویژه به جایگاه خیرین، تعداد ۶ هزار و ۷۵۶ فضای آموزشی و پرورشی به استعداد ۳۱ هزار و ۸۷۷ کلاس درس به دانش‌آموزان کشور اهدا کرده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار