وزیر آموزش و پرورش:

مدرسه‌سازی در دولت سیزدهم شتاب گرفت

هرمزگان (پانا) - وزیر آموزش و پرورش کشور در دیدار با نخبگان دانش‌آموزی استان هرمزگان عنوان کرد مدرسه‌سازی در دولت سیزدهم شتاب گرفت.

کد مطلب: ۱۴۴۵۲۹۱
لینک کوتاه کپی شد
مدرسه‌سازی در دولت سیزدهم شتاب گرفت

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به قطعی شدن تاثیر امتحانات نهایی در کنکور گفت: دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم امتحانات نهایی دارند و این تصمیم فراهم کردن مسیری روشن برای دانش آموزانی است که در طول دوران تحصیل خود تلاش می‌کنند و نقش موسسات کنکوری را کمرنگ خواهد کرد.

صحرایی ادامه داد: مصوبه تاثیر قطعی امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان دانشگاها نشان داد که دانش آموزان مناطق محروم می‌توانند به دانشگاه خوب راه یابند و نشانه آن در نفرات برتر کنکور مشخص بود که تعداد زیادی از این نفرات از مناطق محروم بودند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: هیچ مکانی به اندازه مدارس زنده و فعال نیست و ۹ ماه از سال دانش آموزان در مدارس حضور دارند و از فضای آموزشی استفاده میکنند و با راه افتادن جریان مدرسه سازی در فواصل زمانی معین، مدارس نوسازی و تجهیز می‌شوند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش سازمان عظیمی است به طوریکه ۴۰ درصد کل نیروهای دولت در آموزش و پرورش مشغول خدمت هستند و این نشان از ظرفیت عظیم دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی افزود: در سال آینده ۷۲ هزار نیروی معلم استخدام خواهیم کرد و خوشبختانه به برکت انقلاب و خدمات دولت سیزدهم در دورترین و صعب العبورترین مناطق کشور هم معلم داریم، معلمانی داریم که همراه با ایل نشینان کوچ میکنند، معلمانی داریم که در کلاس‌هایی که تنها ۱ یا ۲ دانش آموز دارند تدریس می‌کنند، معلمانی داریم که در مناطقی مشغول به علم آموزی هستند که از حداقل امکانات نظیر آب، برق و ... نیز محروم هستند و این موارد حاکی از عشق معلمان به دانش آموزان است.

وی تاکید کرد: در زمان پیش از انقلاب از هر ۲ نفر تنها ۱ نفر سواد داشته ولی الان نرخ باسوادی در کشور به ۹۸ درصد رسیده است و این مصداق عینی خدمات انقلاب اسلامی در راستای پیشرفت و توسعه کشور است.

وی در راستای عملکرد آموزش و پرورش در دولت سیزدهم افزود: در دهه فجر امسال به صورت همزمان در سراسر کشور ۱۰۰۰ مدرسه افتتاح خواهد شد که ۲۰۰ باب آن در هرمزگان است و این نشان می‌دهد که به این استان در دوره های قبلی بی مهری شده است و در دولت سیزدهم محرومیت زدایی به خوبی محقق شده است.

وزیر آموزش و‌ پرورش کشور با اشاره به سرانه فضای آموزشی در کشور گفت: سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در کشور ۵/۲۳ متر مربع است که این سرانه در استان هرمزگان ۴/۸۰ است. خوشبختانه در دولت سیزدهم مدرسه سازی در استان هرمزگان شتاب زیادی گرفته است به طوریکه در طول چند روز اخیر یک پنجم کل افتتاحیه های مدارس به هرمزگان اختصاص یافته است.

صحرایی تاکید کرد: خوشبختانه با درایت استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان، هرمزگان در توسعه هنرستان‌ها در کشور اول است و هیچ کمبود هنرستان در این استان وجود ندارد بنابراین باید تمام تمرکز مسوولین بر تجهیز کردن و ایجاد رشته های جدید در هنرستان ها باشد.

خبرنگار: معصومه پای برجای

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار