وزیر آموزش و پرورش:

تاثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور، مسیری برای پررنگ شدن تلاش دانش‌آموزان در دوران تحصیل است

یک‌پنجم افتتاح مدارس کشور در دهه فجر به استان هرمزگان اختصاص یافته است

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش، تاثیر قطعی امتحانات نهایی و سوابق تحصیلی در کنکور را مسیری برای پررنگ شدن تلاش دانش‌آموزان در دوران تحصیل دانست.

کد مطلب: ۱۴۴۵۱۷۰
لینک کوتاه کپی شد
تاثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور، مسیری برای پررنگ شدن تلاش دانش‌آموزان در دوران تحصیل است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان؛ نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با دانش‌آموزان نخبه این استان شامگاه چهارشنبه (11 بهمن) برگزار شد.
رضامراد صحرایی با اشاره به قطعی شدن تاثیر امتحانات نهایی در کنکور گفت: دانش‌آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، امتحانات نهایی دارند و این تصمیم فراهم کردن مسیری روشن برای دانش‌آموزانی است که در طول دوران تحصیل خود تلاش می‌کنند و نقش موسسات کنکوری را کمرنگ خواهد کرد.

وی ادامه داد: مصوبه تاثیر قطعی امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان دانشگاه‌ها نشان داد که دانش‌آموزان مناطق محروم می‌توانند به دانشگاه خوب، راه یابند و نشانه آن در نفرات برتر کنکور مشخص بود که تعداد زیادی از این نفرات از مناطق محروم بودند.

هیچ مکانی به اندازه مدارس فعال نیست

صحرایی گفت: هیچ مکانی به اندازه مدارس، زنده و فعال نیست و ۹ ماه از سال را دانش‌آموزان در مدارس حضور دارند و از فضای آموزشی استفاده می‌کنند و با راه افتادن جریان مدرسه‌سازی در فواصل زمانی معین، مدارس نوسازی و تجهیز می‌شوند.

دستگاه تعلیم و تربیت ظرفیتی بسیار عظیم دارد
وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و‌ پرورش، سازمان عظیمی است به‌طوری که ۴۰ درصد کل نیروهای دولت در آموزش و پرورش مشغول خدمت هستند و این نشان از ظرفیت عظیم دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی ادامه داد: در سال آینده ۷۲ هزار نیروی معلم استخدام خواهیم کرد و خوشبختانه به برکت انقلاب و خدمات دولت سیزدهم در دورترین و صعب‌العبورترین مناطق کشور هم معلم داریم.

وزیر آموزش و‌ پرورش تصریح کرد: معلمانی داریم که همراه با ایل‌نشینان کوچ می‌کنند، معلمانی داریم که در کلاس‌هایی که تنها یک یا ۲ دانش‌آموز دارند تدریس می‌کنند، معلمانی داریم که در مناطقی مشغول به علم‌آموزی هستند که از حداقل امکانات نظیر اب، برق و... نیز محروم هستند و این موارد حاکی از عشق معلمان به دانش‌آموزان است.

باسواد شدن ۹۸ درصد مردم کشور از خدمات ویژه انقلاب اسلامی به مردم است

این مقام مسئول گفت: در زمان پیش از انقلاب از هر ۲ نفر، تنها یک نفر سواد داشته ولی الان نرخ باسوادی در کشور به ۹۸ درصد رسیده و این مصداق عینی خدمات انقلاب اسلامی در راستای پیشرفت و توسعه کشور است.

یک‌پنجم افتتاح مدارس در کشور به هرمزگان اختصاص یافته است

مقام عالی وزارت بیان کرد: در دهه فجر امسال به‌صورت همزمان در سراسر کشور ۱۰۰۰ مدرسه افتتاح خواهد شد که ۲۰۰ باب آن در هرمزگان است و این نشان می‌دهد که به این استان در دوره‌های قبلی، بی‌مهری شده و در دولت سیزدهم محرومیت‌زدایی به خوبی محقق شده است.

در دولت سیزدهم در استان هرمزگان نهضت مدرسه‌سازی جریان یافته است

وزیر آموزش و‌ پرورش با اشاره به سرانه فضای آموزشی در کشور گفت: سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش‌آموز در کشور 5.23 مترمربع است که این سرانه در استان هرمزگان 4.8 مترمربع است. خوشبختانه در دولت سیزدهم، مدرسه‌سازی در استان هرمزگان شتاب زیادی گرفته است به‌طوری که در طول چند روز اخیر یک‌پنجم کل افتتاحیه‌های مدارس به هرمزگان اختصاص یافته است.

استان هرمزگان در توسعه هنرستان‌ها در کشور حرف اول را می‌زند

وی ادامه داد: خوشبختانه با درایت استاندار و مدیرکل آموزش و‌ پرورش استان، هرمزگان در توسعه هنرستان‌ها در کشور در رتبه اول است و هیچ کمبود هنرستان در این استان وجود ندارد. بنابراین باید تمام تمرکز مسئولین بر تجهیز کردن و ایجاد رشته‌های جدید در هنرستان‌ها باشد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار