مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی خبر داد:

‌برنامه ‌کشوری «رفیق شهیدم» ‌‌۲۴ بهمن برگزار می‌شود

برگزاری ۷۲۰ جشن بزرگ دانش‌آموزی در ۷۲۰ منطقه با عنوان یکصدا ایران در روز ۱۸ بهمن

تهران (پانا) - مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی دستاوردهای این حوزه و اداره کل را تشریح کرد.

کد مطلب: ۱۴۴۴۷۹۹
لینک کوتاه کپی شد
‌برنامه ‌کشوری «رفیق شهیدم» ‌‌۲۴ بهمن برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت پرورشی و فرهنگی، حجت الاسلام محمدحسین پورثانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی با اشاره به اقدامات این اداره کل در ایام الله دهه مبارک فجر گفت: تبیین دستاوردهای نظام با شعار محوری مدرسه قوی-ایران قوی، ایجاد شور و نشاط و امیدآفرینی، با محوریت دانش‌آموزان در قالب برنامه بسیار شاد و مفرح در هفته ماها «مدرسه آرمانی‌، هنر آسمانی» از هفتم تا دوازدهم بهمن مورد تاکید است که با اجرای برنامه‌های بسیار آموزنده‌، متنوع‌، جذاب و با هیجان در قالب هنرهای آوایی‌، نمایشی‌، برپایی نمایشگاه آثار تجسمی دانش‌آموزان و برگزاری سایر مسابقات‌، با حضور معلمان‌، اولیا و با حضور مسئولین در مدارس سراسر کشور ایران عزیز اسلامی‌، با برنامه از پیش تعیین شده و تهیه مقدمات آن از طریق ارسال شیوه‌نامه به استان‌ها و پیشنهاد طرح موضوع در شورای آموزش و پرورش استان‌ها و شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

وی افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در قالب جشنواره امید فردا بخشی از مهم‌ترین اقدامات اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی در ایام مبارک دهه فجر به شمار می‌آید.

پورثانی ادامه داد: در این ایام نماهنگ و ویدئوکلیپ سرود پویش مهر و دهه فجر تولید شده است همچنین شروع بارگذاری و جمع‌آوری آثار دانش‌آموزی در پویش مهر ریاست‌جمهوری را در این ایام خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی با اعلام اینکه زنگ انقلاب در روز چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه در آستانه تاریخی ورود بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به میهن عزیزمان در تمامی مدارس کشور نواخته شد گفت: در روز ۱۱ بهمن، در تمام مدارس کشور زنگ انقلاب با حضور مسئولان استانی و منطقه‌ای نواخته ‌شد همچنین این مراسم در تهران با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار‌ شد.

به گفته پورثانی ۷۲۰ جشن بزرگ دانش‌آموزی در ۷۲۰ منطقه با عنوان یکصدا ایران برگزار می‌شود که با توجه به هم‌زمانی ایام دهه فجر با بعثت رسول مکرم اسلام(ص) در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن این جشن‌ها برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید تمهید مقدماتی برای شرکت گسترده دانش‌آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن درنظر گرفته شود افزود: در این روز باید ایستگاه‌های فرهنگی نیز توسط تشکل‌های دانش‌آموزی در مسیرهای راهپیمایی صورت بگیرد تا بتوان دانش‌آموزان را در برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری، شرکت داد.

وی با بیان اینکه تبیین و ترویج گفتمان مقاومت و تقویت روحیه ایثار و شهادت با استفاده از ظرفیت اربعین شهدای کرمان در دستورکار است ادامه داد: برگزاری برنامه منسجم کشوری رفیق شهیدم در روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن و برگزاری پویش بزرگ ایران آینده، با موضوع کتابخوانی، تولید پادکست، نقاشی، تزئین کلاسی و ... یا تبلیغ و ترویج جشنواره کتابخوانی دانایی توانای (کتابنوش) با تمرکز بر کتاب‌های با موضوع انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های مهم اداره کل در ایام الله دهه فجر خواهد بود.

پویش مهر با محوریت پیشرفت ایران اسلامی برگزار می‌شود

به گفته پورثانی پویش مهر با محوریت پیشرفت ایران اسلامی برگزار می‌شود همچنین پخش ویژه‌ای به برنامه تلوزیونی ایران آینده در شبکه امید و شبکه شاد اختصاص پیدا کرده است.

جشنواره مدرسه‌ای لاله‌های روشن یادبود ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز

وی اشاره کرد: در ایام دهه فجر برگزاری جشنواره مدرسه‌ای لاله‌های روشن یادبود ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی و برپایی مراسم عطرافشانی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای والا‌مقام و امام راحل (ره) را خواهیم داشت. همچنین مستندهای انقلابی ویژه دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی در کانون‌های فرهنگی تربیتی و مدارس (طرح سینما مهر) پخش می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار