وزیر کشور:

وزارت کشور به شکل تمام عیار در خدمت پیشرفت اهداف عالیه آموزش و پرورش است

تهران (پانا) - وزیر کشور با بیان اینکه هویت‌های قدرتمند در فضای آموزش و پرورش رشد می‌یابد، اضافه کرد قدرتمند ساختن هویت بومی، راه‌حل تقابل با تهاجماتی است که از منجلاب بی‌هویتی غربی به سمت ما سرازیر است.

کد مطلب: ۱۴۴۰۷۹۰
لینک کوتاه کپی شد
وزارت کشور به شکل تمام عیار در خدمت پیشرفت اهداف عالیه آموزش و پرورش است

احمد وحیدی در همایش ملی مشترک وزارت آموزش و پرورش و کشور که به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد، با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، انتخابات را از مهمترین مسئولیت‌های اجتماعی دانست.

وی افزود: انتخابات یکی از مهمترین فصول ‌دخالت در سرنوشت کشور است که این همان احساس مسئولیت اجتماعی است که بر سرنوشت افراد و آینده کشور تاثیرگذار است و باید از دوران مدرسه مورد آموزش قرار بگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با حضور پررنگ همه مدیران، معلمان و دانش‌آموزان رای اولی و خانواده گسترده آموزش و ‌پرورش، شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات امسال باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر برخی از مشکلات و مسائل اجتماعی گفت: مواجهه با این مسائل باید در دوران مدرسه شناسایی و اصلاح شوند و در اجرای این امر باید جدیت و مراقبت مستمر داشت.

وحیدی، دوران مدرسه را زمان مناسب آموزش معارف و مهیات ساختن مسیر خودشناسی برشمرد و ادامه داد: هدف اصلی انقلاب اسلامی انسان سازی و سعادت بشری است.

وی عنوان کرد: اگر مسیر خودشناسی به درستی طی شود افراد جامعه از هویت های اصیل ایرانی و اسلامی دور نخواهند شد و در نتیجه بسیاری از آسیب های اجتماعی برطرف خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه هویت های قدرتمند در فضای آموزش و پرورش رشد می‌یابد، اضافه کرد: قدرتمند ساختن هویت بومی، راه حل تقابل با تهاجماتی است که از منجلاب بی هویتی غربی به سمت ما سرازیر است.

اهمیت آموزش ارزش‌های اجتماعی از دوران کودکی از مسائل دیگری بود که وزیر کشور در سخنان خود برآن تاکید کرد و افزود: ارزش‌های اجتماعی اگر از دوران کودکی به شکلی مطلوب در مدارس آموزش داده شوند بی شک در نظم و انضباط اجتماعی تاثیر به سزایی خواهد داشت.

وحیدی مدرک‌گرایی و متعاقب آن آموزش با محوریت کنکور را از مصائب این حوزه دانست و افزود: خوشبختانه در این دولت برای برون رفت از این مشکل اقداماتی انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت هایی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، اظهار داشت: افزایش توطئه های دشمنان ناشی از همین پیشرفت‌ها است.

وزیر کشور در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد وزارت کشور به شکل تمام عیار در خدمت پیشرفت اهداف عالیه آموزش و پرورش است و این امر را از فرایض اصلی خود می داند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار