رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی مطرح کرد؛

نگاه دکتر صحرایی فراگیر شدن ورزش دانش‌آموزی برای دختران و پسران است

تهران (پانا) - رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی تاکید کرد دکتر صحرایی نگاه جامعی به موضوعات مختلف وزارت آموزش و پرورش از جمله ورزش دانش‌آموزی دارد.

کد مطلب: ۱۳۷۵۲۲۲
لینک کوتاه کپی شد
نگاه دکتر صحرایی فراگیر شدن ورزش دانش‌آموزی برای دختران و پسران است

حسین بابویی، ضمن اظهار امیدواری برای توسعه ورزش دانش‌آموزی با معرفی دکتر صحرایی به عنوان گزینه وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: فراگیر شدن فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزی برای دختران و پسران در سراسر کشور از جمله نظرات بسیار خوب دکتر صحرایی است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ورزش دانش‌آموزی، کاملاً تربیتی است، گفت: تمام تلاش ما مثل سایر بخش‌های آموزش و پرورش این است که به تحقق اهداف تربیتی در همه ساحت‌ها که سند تحول بنیادین به آن اشاره می‌کند، کمک کنیم.

وی درباره معرفی دکتر صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی، افزود: آقای صحرایی، نگاه کاملاً جامعی به موضوعات مختلف وزارت آموزش و پرورش از جمله ورزش دانش‌آموزی دارد.

بابویی با بیان اینکه دکتر صحرایی اشراف بسیار خوبی در زمینه نقش تربیت‌بدنی، ورزش، مسابقات و جشنواره‌های ورزشی در مسیر تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارد، بیان کرد: ایشان نگاه ویژه‌ای در زمینه فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی در زمینه ایجاد روحیه در افراد و کسب مهارت‌های اجتماعی دارد و معتقد است چنین توجهی، نقش بسزایی در ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان ایفا می‌کند.

دکتر صحرایی نگاه بسیار خوبی به وزرش دانش‌آموزی دارد

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: دکتر صحرایی در مدت کوتاه سرپرستی در وزارت آموزش و پرورش تأکید ویژه‌ای در زمینه فعالیت‌های ورزشی مرتبط با دانش‌آموزان و برگزاری جشنواره‌های ورزشی داشته‌ و زمینه‌های خوبی را برای تحقق اهداف موردنظر فراهم کرده است.

وی در ادامه به برگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با حضور دکتر صحرایی به‌عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در این جلسه، دکتر صحرایی نگاه بسیار خوبی به وزرش دانش‌آموزی داشت و نکاتی را در این زمینه مطرح کرد.

فراگیر شدن فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزی در سراسر کشور

بابویی اضافه کرد: فراگیر شدن فعالیت‌های ورزشی در سراسر کشور از جمله نظرات بسیار خوب دکتر صحرایی بود که اعتقاد دارد جشنواره و مسابقات ورزشی نباید فقط در شهرهای بزرگ و یا مراکز استان‌ها‌ها برگزار شود چون نقش تربیت‌بدنی و مسابقات ورزشی در ایجاد انگیزه و تقویت روحیه نشاط و شادابی مورد نیاز فضای تعلیم و تربیت بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: دکتر صحرایی معتقد است اگر می‌خواهیم آموزش و پرورش شاداب و مدارس جذاب برای دانش‌آموزان داشته باشیم باید فعالیت‌های ورزشی را برای دختران و پسران در سراسر کشور توسعه داده و فراگیر کنیم. لذا امیدوارم بتوانیم با حضور دکتر صحرایی در رأس وزارت آموزش و پرورش، ورزش دانش‌آموزی را توسعه دهیم.

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با بیان اینکه افزایش جذابیت به‌خصوص در زمینه تعلم و تربیت در مدارس می‌تواند به ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان کمک کند، افزود: ما واقعا خوشحال هستیم که شخصیتی همچون دکتر صحرایی توسط دولت به مجلس شورای اسلامی به‌عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده‌ است چون ایشان هم یک نگاه علمی و آکادمیک نسبت به موضوعات دارد و هم اینکه خود از قهرمانان و علاقمندان به حوزه ورزش است.

وی ضمن اظهار امیدواری نسبت به حمایت مجلس شورای اسلامی از دکتر صحرایی، اذعان کرد:‌ امیدوارم بتوانیم با حضور دکتر صحرایی در رأس وزارت آموزش و پرورش یک‌بار دیگر ورزش دانش‌آموزی را توسعه دهیم.

معلمان تربیت‌بدنی، مؤثرترین و بانفوذ‌ترین افراد در زمینه تحقق سند بنیادین

بابویی همچنین به تأکید ویژه دکتر صحرایی در زمینه تأمین نیروی انسانی و نگاه مناسب او به معلمان تربیت‌بدنی در مدارس اشاره کرد و گفت: وی معلمان تربیت‌بدنی را مؤثرترین و بانفوذ‌ترین افراد در زمینه تحقق سند بنیادین تحول در آموزش و پرورش می‌داند و تأکید دارد که باید از ظرفیت وزارتخانه برای تقویت توانمندی معلمان تربیت‌بدنی و تأمین مایحتاج آن‌ها از نظر فنی اعم از فضا و تجهیزات استفاده شود، چون درس تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی جزو مواردی است که دانش‌آموزان به آن علاقه بسیار دارند.

وی یادآور شد: از مسیر تأمین نیازهای ورزشی دانش‌آموزان و توانمند ساختن معلمان تربیت‌بدنی، می‌توانیم خدمات بهتری به این قشر آینده‌ساز کشور ارائه دهیم.

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در پایان با اشاره به نگاه و برنامه دکتر صحرایی برای وزارتخانه آموزش و پرورش، تاکید کرد: مطمئناً چنین نگاهی می‌تواند این وزارتخانه را خیلی زود روی ریل حرکت به سمت اهداف متعالی خود که همانا تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، قرار دهد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار