معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

توسعه علوم، تقویت روحیه خودباوری و امید زمینه پیشرفت در تمام ساحت‌های تربیتی را فراهم می‌کند

تهران (پانا) - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، توسعه علوم، تقویت روحیه خودباوری و امید را زمینه‌ساز پیشرفت در تمام ساحت‌های تربیتی دانست.

کد مطلب: ۱۳۷۱۶۹۹
لینک کوتاه کپی شد
توسعه علوم، تقویت روحیه خودباوری و امید زمینه پیشرفت در تمام ساحت‌های تربیتی را فراهم می‌کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان؛ محمدمهدی کاظمی در آیین اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره جوان خوارزمی گفت: جشنواره جوان خوارزمی، یکی از رویدادهای مهم وزارت آموزش و پرورش است که با همکاری مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی در راستای شناسایی و تقویت روحیه پژوهشگری دانش‌آموزان کار می‌کند.

وی ادامه داد: پژوهش، یکی از محورهای توسعه‌یافتگی کشورهاست که می‌تواند زمینه توسعه یافتن علوم را فراهم آورد که شاخص ارزیابی کشورها در پیشرفت علمی و پژوهشی به ویژه کاربردی است.

کاظمی گفت: عمده این پژوهش‌های کاربردی بین سنین ۲۴ تا ۴۰ سال انجام شده و آنچه مهم است، ایجاد زمینه برای تقویت این روحیه پژوهشگری و کار پژوهشی در سنین پایین است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: در نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش باید از دوره ابتدایی، زمینه پرسشگری و حل مساله را تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده زمینه شکوفایی این دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بسترهایی که می‌تواند این روحیه را تقویت کند و کارساز باشد، پژوهشسراهای دانش‌آموزی است و جشنواره جوان خوارزمی که در حد عالی برگزار می‌شود نیز یکی از رویدادهایی است که به این امر کمک می‌کند.

کاظمی ادامه داد: ما در عرصه‌های علمی در کشور پیشرفت‌های خوبی داشتیم که این‌ها حاصل تلاش‌های دانش‌آموزان دیروز بود و شما نیز به عنوان دانشمندان آینده این کشور افتخارآفرینی خواهید کرد و ایران را در مسیر تعالی و پیشرفت کمک خواهید کرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: در کنار توسعه علوم، روحیه خودباری و امید می‌تواند زمینه پیشرفت در تمام زمینه‌های ساحت‌های تربیتی را در شما عزیران رشد بدهد.

وی خاطرنشان کرد: شما تازه در راستای گسترش علوم و پژوهش گام برداشته‌اید، توجه به جزئیات در پیشرفت و نوآوری و دست به تولید زدن اتفاق می‌افتد، پژوهش گام اول در کارهای بنیادین است و باید در تولیدی و کاربردی کردن پژوهش‌ها و سپس اشتغال‌آفرینی گام برداریم.

کاظمی گفت: امید همه مسئولان و مردم به شما نوجوانان و جوانان است و در این سال‌ها هم اتفاقات خوب و متنوعی افتاده و کارهای بسیار خوبی را از دانش‌آموزان عزیز مشاهده کرده‌ایم و حتی دانش‌آموزان کارهای پژوهشی خود را در نمایشگاه‌های دانشجویی هم ارائه می‌کنند و در سال گذشته تعدادی از طرح‌های دانش‌آموزی توسط مراکز شتاب‌دهنده انتخاب شده است.

وی در پایان به توسعه دانش‌بنیان‌ها که مورد تاکید مقام معظم رهبری است اشاره کرد و از افرادی که زمینه برگزاری این رویداد را فراهم کرده‌اند تشکر کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار