رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور:

دانش آموزان نخبه، آینده‌سازان ایران اسلامی هستند

تهران (پانا) - رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در جمع دختران نخبه مجتمع تطبیقی دختران گفت دانش آموزان نخبه، آینده سازان ایران اسلامی هستند.

کد مطلب: ۱۳۲۸۴۳۳
لینک کوتاه کپی شد
دانش آموزان نخبه، آینده‌سازان ایران اسلامی هستند

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی فیاضی با ابراز خرسندی از حضور در جمع دختران ممتاز و اشاره به بانوان بزرگ ایران از جمله خانم گوهرشاد آغا، خانم منظریه، خانم منیریه، خانم گیتی‌نژاد، خانم قدس موسس محک و مرحوم مریم میرزاخانی، دختران دانش آموز را به ایران دوستی و اقدامات بزرگ برای کشور ترغیب کرد.

وی با اشاره به کتاب «من زنده‌ام» نوشته خانم معصومه آباد و توصیف اسارت‎های این بانوی بزرگ، از نوجوانان دختر خواست تا با مطالعه کتاب‌هایی در حوزه دختران، مانند کتب «دا، فرنگیس، حوض خون، خاطرات سفیر، یادت باشه» با نگاهی صحیح اهداف خویش را انتخاب کنند.

فیاضی ضمن تاکید بر تاثیرات و نقش دختران و زنان در سرنوشت کشور تصریح کرد: در زمان همه‌گیر شدن بیماری کرونا، بانوان پرستار ایرانی و مادران با جانفشانی‎ها و از خودگذشتگی‎ها بیماری را شکست دادند و آرامش دوباره را به کشور بازگرداندند.

وی با اشاره به تعریف خانواده در غرب که معنای متفاوتی با اسلام دارد، اظهار داشت: این فرهنگ از دید ایرانیان و اسلام فرهنگی غلط است. در سنگواره‎های تخت جمشید که برای ۲۵۰۰ سال قبل یعنی ۱۰۰۰ سال قبل از اسلام است زن ایرانی با عفت و حیا نمایش داده شده است.

فیاضی تصریح کرد: دانش آموزان نخبه امروز آینده‌سازان میهن اسلامی هستند و شما دختران، زنان نامدار این مرز و بوم خواهید شد. از شما خواهانم با نگاهی هوشمندانه و تصمیمی درست راه خویش را انتخاب کنید.

در ادامه دختران شرکت کننده در این نشست مطالب خود را بیان کردند و در پایان با اهدای تقدیرنامه و جوایز از دانش‌آموزان برتر مجتمع تطبیقی دختران تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار