مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست‌جمهوری:

اشاعه فرهنگ عمومی مطالبه‌گری و نهادینه‌کردن پاسخگویی در جامعه از مدارس آغاز می‌شود

تهران (پانا) - مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست‌جمهوری در گردهمایی روسای ادارات ارزیابی و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌ و پرورش در شیراز، گفت فرهنگ عمومی مطالبه‌گری و پاسخگویی باید تقویت و در جامعه نهادینه شود لذا اشاعه این فرهنگ از مدارس آغاز می‌شود.

کد مطلب: ۱۲۷۸۸۸۲
لینک کوتاه کپی شد
اشاعه فرهنگ عمومی مطالبه‌گری و نهادینه‌کردن پاسخگویی در جامعه از مدارس آغاز می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید‌رضا فولادی، در گردهمایی روسای ادارات ارزیابی و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور که در شیراز در حال برگزاری است، اظهار کرد: برگزاری گردهمایی‌ها زمانی مفید و مؤثر است که پس از برگزاری، شاهد تغییراتی در حوزه کاری این بخش باشیم.

وی با اشاره به آیاتی از کلام‌الله مجید گفت: 129 بار کلمه نظارت در قرآن آمده است در 376 آیه از قرآن موضوع نظارت بر اعمال انسان وجود دارد همچنین در 125 آیه نیز به نظارت فرشتگان، پیامبران (ص) و ائمه (علیهم‌السلام) بر اعمال انسان اشاره‌ شده است. نظارت دقیق و کامل بر دستگاه‌های مختلف بر عهده بازرسان و ناظران هر حوزه است.

فولادی با اشاره به حضور بی‌واسطه رئیس‌جمهور دکتر رئیسی در بین مردم، خاطرنشان کرد: این‌یک راهبرد جدید است که باید تقویت شود و در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، چشم‌پوشی در تخلفات را موجب تقویت و توسعه فساد در جامعه دانست و افزود: سیاست امروز دولت مبارزه با رانت و فساد و تخلفات است، لذا بازرسان و ناظرین با کوچک‌ترین خلافی که مقوله تربیت را مورد هجمه قرار می‌دهد و به تعلیم و تربیت ضربه می‌زند، باید برخورد کنند.

وی ادامه داد: اگر از رانت و مافیای افراد غافل شویم و یا چشم‌پوشی کنیم، در جنایتی که بعداً آن‌ها انجام می‌دهند، قطعاً شریک هستیم و شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که افراد بتوانند مسئولین مافوق خود را به‌راحتی نقد کنند.

وی بر شفاف‌سازی امور تأکید و اضافه کرد: اگر فرآیند بازرسی و نظارت مجدانه پیگیری شود، قطعاً بهره‌وری دستگاه افزایش می‌یابد.

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، گفت: فرهنگ عمومی مطالبه گری و پاسخگویی باید تقویت و در جامعه نهادینه شود لذا اشاعه این فرهنگ از مدارس آغاز می‌شود.

وی بر تقویت ارزش‌های دینی تأکید و عنوان کرد: هرچه آموزش‌های دینی در مدارس توسعه یابد در آینده با مشکلات کمتری در جامعه مواجه خواهیم بود. نظارت نوعی فعالیت است که بایدها را با هست ها، مطلوب‌ها را با موجودها و پیش‌بینی‌ها را با عملکردها مقایسه می‌کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار