مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد در گفت‌وگو با پانا مطرح کرد

افزایش جمعیت دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد همزمان با شیوع کرونا

محمدی: رتبه اول حامیان کمیته امداد در پویش ایران مهربان به آموزش‌وپرورش اختصاص دارد/ بیش از ۸۵۰ هزار حامی در کمیته امداد فعال هستند/ سرانه کودکان یتیم و ایتام طرح محسنین افزایش می‌یابد

تهران (پانا) - مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد از افزایش جمعیت دانش‌آموزان تحت پوشش این مرکز در پی مشکلات اقتصادی در ایام بحران کرونا خبر داد.

کد مطلب: ۱۱۶۹۱۶۰
لینک کوتاه کپی شد
افزایش جمعیت دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد همزمان با شیوع کرونا

علیرضا محمدی در گفت‌وگو با پانا در پاسخ به اینکه آیا جمعیت دانش‌آموزان تحت پوشش یا توجه به مشکلات اقتصادی و شرایط کرونا افزایش پیدا کرده است، گفت: «حتما اینگونه است. البته آمارها مداوم تغییر می‌کند و اکنون آمار رو به افزایش است. در حوزه ایتام و در ابتدای پویش ایران مهربان که از ابتدای مهر ماه به منظور حمایت از ایتام آغاز شده است ابتدا ۱۳۰ هزار یتیم تحت پوشش قرار گرفت که اکنون ۱۴۶ هزار یتیم تحت پوشش است و مورد حمایت حامیان نیز قرار دارند.»

تعداد حامیان کودکان یتیم کاهش نیافته است

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد با بیان اینکه تعداد حامیان کودکان یتیم کاهش نیافته است، گفت: «در شرایط فعلی تعداد حامیان می‌توانست کم شود البته خیلی از حامیان به دلیل مشکلات اقتصادی غیر فعال شدند که برخی دلیل غیرفعال بودن خود را مسایل اقتصادی عنوان کردند. بنابراین شرایط اقتصادی بر حامیان کمیته امداد تاثیر داشته است اما از طرفی کمک‌های خیرین و مردم همچنان تداوم دارد.»

وی تعداد حامیان کمیته امداد را بیش از ۸۵۰ هزار حامی عنوان کرد و گفت: «حامیان کمیته امداد به ۱۴۶ هزار یتیم و ۲۲۰ هزار محسنین که در مجموع ۳۶۶ هزار نفر می‌شود به صورت مستقیم کمک می‌کنند. امروز میانگینی که یتیم‌های کمیته امداد به عنوان سرانه دریافت می‌کنند ۴۵۰ هزار تومان است که ماهانه به آنها پرداخت می‌شود. فرزندان طرح محسنین نیز متوسط ۲۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که این اتفاق توسط حامیان رقم خورده است.»

محمدی در ادامه گفت: «خیلی از حامیان ما اگر قبلا یک یتیم را تحت پوشش داشتند اکنون پنج یتیم را تحت پوشش دارند. بنابراین حمایت‌های خود را افزایش دادند. یکسری از حامیان نیز در قالب پویش ایران مهربان که از ابتدای مهرماه شروع شده است و تا پایان ماه رمضان سال ۱۴۰۰ ادامه دارد، کمک‌های خود را دارند که شعار پویش مذکور این است که هیچ یتیم بدون حامی تا پایان بهار 1400 نداشته باشیم.»

برنامه‌ریزی برای افزایش سرانه کودکان یتیم تحت پوشش

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد خاطرنشان کرد: « همچنین یکی از هدف‌گذاری‌هایی که دنبال می‌شود این است که سرانه دریافتی هر یتیم از ۴۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان برسد و برای محسنین نیز از ۲۵۰ هزار تومان به 400 هزار تومان افزایش بیابد.»

وی تاکید کرد: «در بین وزارتخانه‌هایی که اکنون پویش ایران مهربان برگزار می‌شود، رتبه اول حامیان کمیته امداد در وزارت آموزش و پرورش است. به طوری که حدود ۲۵ هزار نفر از فرهنگیان به جمع حامیان کمیته امداد پیوستند.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار