رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در گفت‌وگو با پانا:

آموزش و پرورش به هیچ وجه نباید مورد بی‌مهری مسئول یا دستگاهی قرار گیرد

مطهری: معلمان رزمندگان دفاع مقدس فرهنگی هستند

تهران (پانا) _ رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور دستگاه آموزش و پرورش را ریشه‌دارترین دستگاه نظام خواند و حمایت از آن را وظیفه همگانی عنوان کرد.

کد مطلب: ۱۰۶۰۶۷۶
لینک کوتاه کپی شد
آموزش و پرورش به هیچ وجه نباید مورد بی‌مهری مسئول یا دستگاهی قرار گیرد

عباس مطهری، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور، در گفت‌وگو با پانا، ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم به همه معلمان و فرهنگیان کشور، بیان کرد: به همین مناسبت جا دارد یاد و نام 4 هزار شهید فرهنگی کشور از جمله شهیدان مطهری، رجایی و باهنر را گرامی بداریم. من به سهم خود از تلاش‌های معلمان کشورمان در بحران همه‌گیری کرونا تقدیر می‌کنم که در کنار سایر اقشار ملت جهادگرانه ایستادند. در این بحران که موجب مشکلات اقتصادی و اجتماعی بسیاری شده است، کمک فرهنگیان در پرکردن خلا آموزشی ناشی از تعطیلی مدارس و نیز کمک‌هایشان در سایر بخش‌های جامعه قابل ستایش است. این اقدامات ایثارگرانه ادامه راه شهیدان است.

وی ادامه داد: علیرغم کمبودهایی که در زیرساخت‌های ارتباطی وجود داشت، همکاران ما در آموزش و پرورش، بدون فوت وقت و با کمک همه ابزارهای موجود از جمله تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و سپس سامانه «شاد» توانستند این خلا را جبران کنند و جریان آموزش را تداوم بخشند.

جای تبریک دارد که نایب امام زمان هرسال جامعه معلمان را خطاب قرار می‌دهد

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به پیام اخیر رهبر انقلاب که به مناسبت روز معلم خطاب به معلمان کشور صادر شده است گفت: پیام رهبر پیامی جامع، عالمانه و روشنگرانه در نگاه به هدف و راه آموزش‌وپرورش کشور بود و خود جای تبریک دارد که نایب امام زمان هرسال جامعه معلمان را خطاب قرار می‌دهد.

معلمان رزمندگان این دفاع مقدس فرهنگی هستند

وی با تاکید بر نقش مهم آموزش و پرورش در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: دستگاه آموزش و پرورش ریشه‌دارترین دستگاه در میان دستگاه‌های نظام است و همه بخش‌ها متاثر از آن هستند. به همین دلیل چون همگان از خدمات این دستگاه بهره می‌برند، همگان وظیفه دارند از آن حمایت کنند. آموزش و پرورش به هیچ وجه نباید مورد بی‌مهری مسئول یا دستگاهی قرار گیرد.

سرهنگ پاسدار مطهری با پرداختن به نقش معلمان در نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد: معلم کسی است که بار اصلی را در این دستگاه به دوش می‌کشد. فردی که در موفقیت‌ها پیش از دیگران کامش شیرین و در شکست‌ها بیش از دیگران تلخ‌کام می‌شود معلم است. معلمان در خط مقدم ساختن نسل هستند. علیرغم همه همجمه‌هایی که می‌خواهند کودکان و نوجوانان و جوانان سرزمین‌مان را از ما بگیرند و سرباز دشمن و بیگانه کنند، معلمان ما با همه توان می‌کوشند آینده‌سازان این سرزمین را از تیرهای فرهنگی و سیاسی حفظ کنند؛ در واقع معلمان رزمندگان این دفاع مقدس فرهنگی هستند؛ بنابراین همه اقشار و همه دستگاه‌ها باید حفظ و تکریم معلم را وظیفه خود بدانند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار