برای سومین سال متوالی اتفاق می‌افتد؛

اجرای پویش نوروزی «چشم به راهیم» در آذربایجان شرقی

تبریز (پانا) - مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت پویش نوروزی «چشم به راهیم» برای سومین سال متوالی در این استان اجرا می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۶۳۹۳۴
لینک کوتاه کپی شد
اجرای پویش نوروزی «چشم به راهیم» در آذربایجان شرقی

اورجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: پویش «چشم به راهیم» در راستای اهداف و برنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در خصوص فرهنگ‌سازی و ارتقای ایمنی و کاهش سوانح رانندگی در روزهای نوروز است.

وی افزود: پویش نوروزی «چشم به راهیم» در قالب مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و هنری در طول اجرای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ در مجتمع خدماتی - رفاهی بین راهی شقایق واقع در کیلومتر ۷ آزادراه تبریز – زنجان (مسیر برگشت) اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه علاوه بر خود راننده وسیله نقلیه، همراهان و سرنشینان او هم نقش مهمی در جلوگیری از بروز سوانح رانندگی دارند، گفت: مخاطب اصلی این پویش، همراهان راننده در حین سفر یعنی سرنشینان خودرو بوده و سایر مخاطبان نیز رانندگان و دیگر هموطنان هستند.

علیزاده گفت: محورهای اصلی این پویش، نقش همراهان راننده در ایمنی سفرهای گروهی و خانوادگی، حواس‌پرتی آنی ناشی از استفاده از تلفن همراه و مواد خوراکی، خستگی و خواب‌آلودگی، عجله و شتاب در رانندگی و رانندگی در شرایط خاص جوّی است.

وی ادامه داد: کمک به افزایش ایمنی سفرهای نوروزی برای خودروهای شخصی و حمل‌ونقل عمومی، ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی، اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی در طول سفر با توجه به تلاقی ماه مبارک رمضان و نوروز، ارتقای دانش عمومی جامعه در خصوص فرهنگ ایمنی و به‌کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای از مهمترین اهداف این پویش است.

خبرنگار: یوسف سلمانی

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار