امروز: چهارشنبه 6 بهمن 1400 - 20:59 تبلیغات

۱۲ اصل برای مذاکره مستقیم ایران و آمریکا

تهران (پانا) - اگر اقدامات آمریکا به‌گونه‌ای باشد که ایران در جمع‌بندی خود به این نتیجه برسد که توافق خوب در دسترس است و با مذاکره می‌توان به چنین نقطه‌ای رسید، احتمالا چنین دیداری انجام می‌شود اما در شرایط فعلی به‌نظر نمی‌رسد در طرف آمریکایی اراده‌ای برای دستیابی به توافق موجود باشد که برمبنای آن تهران حاضر به مذاکره مستقیم شود.

امارات در حال مذاکره با آمریکا برای تدارک گفت‌وگوهای صلح با یمن

تهران (پانا) - سفیر امارات در سازمان ملل متحد درباره حملات اخیر موشکی به این امیرنشین با بیان اینکه امارات حق پاسخگویی به این حملات را برای خود محفوظ می‌دارد، گفت که بازگشت صلح به یمن تنها از مسیر دیپلماسی میسر است.

حمید جبلی: حتی خواب‌هایم سانسور می‌شود

تهران (پانا) - حمید جبلی حتی وقتی می‌خواهد از ممیزی بگوید، باز هم طناز است. او به جای هر گونه غر زدنی، حرف‌های خود را با زبانی شیرین می‌زند که نه کام مخاطب تلخ بشود و نه به کسی بر بخورد.

دبیر جشنواره فیلم فجر کرونا گرفت

تهران (پانا) - یزدان عشیری مدیر روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد که مسعود نقاش‌زاده دبیر این رویداد به کرونا مبتلا شده است.

قیمت باور نکردنی الاغ و اسب در آگهی‌های فروش

تهران (پانا) - کارکرد تاریخی الاغ‌ها در ایران بارکشی و سواری‌های کوتاه مدت در مناطق کوهستانی است. اما اینکه ناگهان قیمت یک راس الاغ به وسیله نقلیه‌ای همچون موتور سیکلت برسد، هم جای تعجب دارد و هم قدری طنزآمیز است.

دو خطای دیدسیاستگذاری در بورس و مسکن

تهران (پانا) - شاخص «قیمت بر بازده» در دو بازار مهم کشور، «تا به تا» و برعکس معیارهای جهانی در حال حرکت است. این شاخص که در بورس‌های جهانی بین‌ ۱۵ تا ۲۰ مرتبه است، در بورس تهران با تعدیل ۷۵ درصدی طی ۵۳۴ روز گذشته، به عدد ۵ نزدیک شده است. در بازار مسکن نیز در حالی شاخص قیمت بر بازده، اعداد نزدیک به ۳۰ واحد را نشان می‌دهد که عرف جهانی آن بین ۱۵ تا ۲۰ است. این دو خروجی نشانگر «خطای دید سیاستگذاری» به این دو بازار است

تحولات یمن و پیام‌های آن

تهران (پانا) - نه اتحادیه عرب، نه مدعیان حقوق بشر غربی و نه سازمان ملل هیچ کدام اراده‌ای برای حمایت از مردم یمن ندارند و لذا تنها گزینه یمنی‌ها دفاع از خود و مقاومت است.

طالبان خبرساز، افغانستان مهجور

بعد از آمریکا، طالبان، که سال‌های سال گروهی تروریستی نامیده می‌شد و از افغانستان رانده شده بود، یک‌باره کابل و مرکز ریاست جمهوری آن را به اشغال درآورد و در فاصله چندماه قدرت نظامی خود را مستقر کرد. از آن زمان تاکنون دو جریان سیاسی ـ خبری به مرور ظاهر و تثبیت شد.

همه عناوین رسانه‌های دیگر