امروز: سه شنبه 30 شهریور 1400 - 06:59 تبلیغات

خواص نارنگی

تهران (پانا) - خواص نارنگی بسیار بی نظیر است به طوری که گفته می‌شود 100 نوع بیماری را درمان می کند. نارنگی زیبایی پوست و مو را تضمین می‌کند، سرد و تر، مفرح قلب، رافع خفقان، صفرا بر و مسکن اعصاب است.

چرا گوگل محصولات خود را می‌کشد

تهران (پانا) - گوگل سابقه طولانی و تاریکی در کشتن پروژه‌های خود دارد؛ اینباکس، گوگل ریدر، هنگ اوتس، گوگل پلاس. چرا گوگل نسبت به محصولات خود اینچنین بی‌رحم است و آیا آهِ کاربران داغدیده روزی دامن گوگل را خواهد گرفت؟

خستگی توجه ارادی (DAF) چیست

تهران (پانا) - خستگی توجه ارادی (DAF) حالتی است که به دلیل مکانیزم‌های توجه بازدارنده‌ی رخ می‌دهد.

انگلی که همه را مبتلا می‌کند

تهران (پانا) - متخصص بیماری‌های پوست و مو دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، چگونگی بروز شپش سر و نحوه درمان‌های آن را تشریح کرد و گفت: نکته مهم در درمان شپش به دلیل قدرت سرایت‌پذیری بالای آن این است که تمام افراد خانواده که دچار علامت هستند باید تحت درمان مناسب تحت نظر پزشک قرار بگیرند ولی درمان افراد بدون علامت چندان توصیه نمی‌شود.

بلا‌های نخوردن آب کافی

تهران (پانا) - دریافت روزانه آب کافی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام و جلوگیری از کم آبی بدن ضروری است.

این موجودات گاهی دوست داشتنی هستند

تهران (پانا) - هر چند نام میکروب‌‌ها همیشه با بیماری همراه بوده اما برخی از آنها نیز برای سلامت موجودات زنده مفید فایده هستند. این میکروب‌ها و باکتری‌‌ها، برای اینکه سیستم ایمنی بدن بتواند با بیماری‌های خاص مقابله کند وارد عمل می‌شوند.

با کمک این کار از کم‌ کاری تیروئید پیشگیری کنید

تهران (پانا) - بالا رفتن سطح هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) نشانه این است که تیروئید بدرستی کار نمی کند و سطح سرمی T3 و T4 کاهش یافته است. پایین آمدن سطح T3 و T4 نشانه آن است که هورمون تیروئید به مقدار کافی تولید نمی‌شود. غده هیپوفیز با افزایش سطح TSH در سرم، تولید کم این هورمون را جبران می کند که به این حالت، هیپوتیروئیدیسم (کم کاری تیروئید) گفته می‌شود.

استفاده همزمان از واتساپ روی چند دستگاه امکانپذیر شد

تهران (پانا) - پیام رسان واتساپ اعلام کرد که قابلیت جدیدی را در اختیار کاربران قرار داده که آن‌ها می‌توانند همزمان از چهار دستگاه به طور همزمان و بدون اینکه دستگاه اصلی به اینترنت متصل باشد، استفاده کنند.

حل مشکلات کسب و کارهای آنلاین با کارگروه فرادولتی

تهران (پانا) -به تازگی عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از انتخاب نماینده ویژه‌ای در حوزه کسب و کارهای دیجیتال و تشکیل کارگروهی در سطح دولت خبر داد و گفت بخش خصوصی پیشران توسعه و حافظ استقلال کشور است و باید موانع پیش روی این حوزه رفع شود و از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از اقتصاد دیجیتال در دولت استفاده شود.» اما انتخاب نماینده ویژه و تشکیل کارگروهی در سطح دولت چقدر می‌تواند کارگشا باشد.

نقش قـوه عاقله

تعامل دو ساحت «علم» و «سیاست» بر چه منطق و قوانینی استوار است؟

دور زدن یک قانون؛ طلاق‌های صوری و ازدواج‌های مصلحتی

تهران (پانا) - میان کوچه‌های دروازه غار قد کشیده. کوچه‌پس کوچه‌هایی که با سرنوشت «ملیحه» گره خورده‌اند. حالا باید بقیه عمرش را میان همین کوچه‌ها سَر کند. همه 35سال زندگی را یا پرستار مادر بوده یا پدر. وصیت پدر، فروش چهاردیواری قدیمی کِز کرده در یکی از کوچه‌های بن‌بست دروازه غار را منوط به مرگ «ملیحه» کرد. بعد از رفتن مادر هم مستمری پدر قرار شد خرج خانه «ملیحه» را تأمین کند. مستمری حداقلی که تمام دلخوشی «ملیحه» بود برای بی‌نیاز ماندن از بقیه. «از چه کسی شکایت کنم؟ از خواهرم، نمی‌شود که.»

چرا برخی کودکان انگشتشان را می‌مکند

تهران (پانا) - یک دکترای روانشناسی و مشاوره کودک، مکیدن انگشت در کودکان را نوعی اختلال اضطرابی برشمرد و گفت: بروز اختلالات اضطرابی در کودکان شایع بوده و مکیدن انگشت کودک یکی از این اختلالات محسوب می‌شود.

اضطراب از دست دادن والدین بر دوش کودک است

تهران (پانا) - یک روان درمانگر، با بیان اینکه با بیان اینکه در دوران کرونا با کودکان مضطرب و وسواسی بسیار زیادی مواجه هستیم، گفت: این دسته از کودکان مستقیما با مرگ عزیزی در ارتباط بوده اند که سبب شده دغدغه مندی هایی درباره مرگ و از دست دادن در آنان ایجاد شود.

حقایق جالب درباره طلا

تهران (پانا) - با وجود این که طلا طرفداران زیادی دارد، اما هنوز هم حقایق جالبی هستند که شما از آن‌ها بی‌خبرید.

همه عناوین رسانه‌های دیگر