امروز: یکشنبه 22 تیر 1399 - 20:43 تبلیغات

توماس کوک، پدر گردشگری مدرن

تهران (پانا) - توماس کوک، بازرگان، صاحب کسب و کار و موسس «آژانس مسافرتی توماس کوک و پسران» بود. او ۲۲ نوامبر ۱۸۰۸ در نزدیکی روستای ملبورن، از توابع بخش دربی شایر واقع در شمال مرکزی انگلستان در خانواده‌ای از طبقه کارگر به دنیا آمد و اواسط جولای ۱۸۹۲ درگذشت اما شرکتی بنیان گذاشت که گردشگری مدرن را پدید آورد.

کدام هنرمندان ایرانی گرفتار کرونا شدند؟

تهران (پانا) - بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر، مانند دیگر اقشار جامعه، گرفتار کرونا شده‌اند. تجربه‌های تلخ این هنرمندان، نویسندگان و شاعران از دوران بیماری، هشداری برای همه مردم است که ویروس کووید ۱۹ را جدی بگیرند و برای سلامت ماندن، نکات و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

تکلیف ذخیره کارت سوخت چه می‌شود؟

تهران (پانا) - سررسید ۹ ماه ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت این ماه به پایان می‌رسد اما طبق گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تصمیم‌گیری برای تمدید یا عدم تمدید سقف ذخیره بنزین در جریان است.

فشار مضاعف به تولیدکنندگان

رئیس‌جمهور محترم در تازه ترین مواضع در مورد صادرات، اظهار کرده‌اند که حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازنگشته و حتی عنوان خائن را برای کسانی که ارز را بازنمی گردانند به کار برده است، که البته در مورد کسانی که نفت را صادر کرده و ارز آن را هنوز به کشور بازنگردانده‌اند، جای سوال باقی می‌ماند.

موج جدید حمله ملخ‌های صحرایی به ایران؛ در مهرماه

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه مقابله با آفت ملخ صحرایی در سه استان ادامه دارد، از آغاز موج جدید حمله ملخ‌ها در مهرماه خبر می‌دهد و می‌گوید حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مقابله نیاز داریم.

مرگ شجاعانه یا خفت؟

تهران ( پانا)- در جریان جنگ‌های ایران و روسیه، زمانی که روس‌ها پس از کسب پیروزی‌های پی‌درپی از ارس گذشته مرند را گرفتند در تبریز فردی به نام «میرفتاح» در خدمت به روس‌ها سنگ تمام گذاشت. او با گروهی به مرند رفت و قوای سه هزار نفری روس را به تبریز کشاند. سردار روسى با«سه فوج و ده عراده توپ از پشت جبال شاد به سوى تبریز روان شد.» به قول فارس‌نامه«صداى توپ روسى از دو فرسخى شهر رسید، میرفتاح علمى را برپا نمود و با اعیان شهر به استقبال سپاه روس شتافته روسیان را به احترام تمام وارد تبریز داشتند.»

لایحه تجارت در مجلس مجدداً بررسی خواهد شد

تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ایرادات لایحه تجارت می‌گوید این لایحه در مجلس یازدهم به صورت دقیق و با دعوت از تمام کارشناسان مجددا بررسی خواهد شد.

مهلت اندک برای ایفای تعهدات

به‌طور طبیعی هر حکومت و هر دولتی با اعمال سیاست‌هایی به‌دنبال مدیریت ارزهای ورودی به کشور است تا بتواند با تخصیص آن به نیازهای عمومی، از بروز کمبود در نیازهای اساسی جامعه و حکومت جلوگیری کند.

اغتشاش در سیگنال‌های قیمتی

سالانه میلیاردها دلار در دنیا صادرات کالا انجام می‌گیرد و البته به تبعیت از صادرات، واردات کالا نیز انجام می‌گیرد. ولی در بسیاری از کشورهای دنیا دغدغه‌ای درخصوص برگشت ارز پس از صدور کالا وجود ندارد.

همه عناوین رسانه‌های دیگر