امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399 - 03:31 تبلیغات

این ۹ ادویه‌ التهاب‌های بدن را کاهش می‌دهد

تهران (پانا) - التهاب در بدن یکی از روش‌های مبارزه با عفونت و در نتیجه بهبودی است. اما گاهی‌اوقات التهاب‌ها از کنترل خارج می‌شوند و بیش از آنچه که لازم است، باقی می‌مانند. به این وضعیت التهاب مزمن می‌گویند و بررسی‌ها نشان داده است که این نوع التهاب‌ها در نهایت منجر به بیماری‌های متعددی از جمله دیابت و سرطان می‌شوند.

نازنین زاغری آزاد شد

تهران (پانا) - وکیل مدافع نازنین زاغری متهم ایرانی - بریتانیایی از آزادی موکلش خبر داد.

قرنطینه بدون شادی کودکان

تهران (پانا) - کودکان به‌ خاطر خانه‌نشینی نمی‌توانند نیازهای خود مانند ارتباطات و فعالیت‌های متناسب با سن خود را تجربه کنند؛ بنابراین در همه زمینه‌ها رشد شناختی، عاطفی، جسمی و اجتماعی دچار اختلال می‌شود.

دلایل تأخیر واکسیناسیون در ایران

تهران (پانا) -رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: اگر قبلا در فاز تحقیقاتی تولید واکسن‌های مختلف شرکت کرده بودیم، حالا سهمیه قابل توجهی برای خرید واکسن داشتیم.

خطر در کمین ناخن‌کاران

تهران (پانا) - نتایج مطالعات محققان نشان داد قرارگیری درازمدت ناخن‌کاران در معرض ترکیبات آلی فرار (VOCs) آنان را در معرض خطرات جدی چون ابتلا به مشکلات تنفسی، اختلال در باروری و سرطان قرار می‌دهد.

پارکینسون چگونه بوجود می‌آید

تهران (پانا) - براساس آخرین یافته های محققان،کلسیم اضافی در مغز منجر به تشکیل توده‌های سمی می‌شود که علامت بیماری پارکینسون هستند.

افزایش سفر بین‌استانی در تعطیلات اسفند

تهران (پانا) - سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور آمار تردد مسافران در هفته اول اسفند را با افزایش ۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اعلام کرد و این در حالی است که در اسفند امسال به‌خصوص در تعطیلی آخر هفته ابتدایی ماه، محدودیت ترددهای بین استانی مختص کرونا برقرار بوده است.

تقصیر «سمیه» نیست! موسیقی لس‌آنجلسی از کیفیت افتاده

تهران (پانا) - نیلوفر لاری‌پور: «من با اینکه برای موسیقی لس‌آنجلسی بسیار احترام قائل هستم، در آن دوره (دهه هفتاد) می‌دیدم ترانه‌های این نوع موسیقی کم‌کم داشت از کیفیت می‌افتاد. همزمان در ایران ترانه‌ها کیفیتی پیدا کرده بود و داشت پا می‌گرفت؛ تا جایی که حتی خوانندگان لس‌آنجلسی هم تلاش کردند به لحاظ کلام خودشان را به ترانه‌هایی که در ایران سروده می‌شد و کارهایی که ساخته می‌شد، نزدیک کنند. بعد چه اتفاقی افتاد؟ به‌تدریج جلوی تمام اینها گرفته شد.»

۹۰۰ استاد در سال ۹۸ از ایران خارج شدند

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از مصوبه امروز مجلس در مورد افزایش حقوق‌ها در سال آینده گفت که در سال ۹۸، ۹۰۰ استاد از ایران خارج شدند.

آن روی کودک همسری!!

تهران (پانا) - وقتی بحث از ازدواج در سنین پایین به میان می‌آید، اکثر قریب به اتفاق فعالان این حوزه درباره دختران صحبت می‌کنند و اگر هم در خلال صحبت‌ها اشاره‌ای به پسربچه‌ها شود، خیلی گذری و سرسری است، اما آخرین آمارها که حکایت از جمعیت 60 هزارنفری مردان متأهل 10 تا 18 ساله دارد، زنگ خطری است که به صدا درآمده و باید ما را در‌خصوص ازدواج پسران در سنین نامعقول نگران کند، قطعاً در چنین سنینی هیچ پسربچه‌ای نمی‌تواند پدری کند، در حالی که باید نان‌آور خانه هم باشد، پسربچه‌ای که از تحصیل و بازی بازمانده و باید به فکر اداره یک زندگی مشترک و سیر کردن همسر کوچک و احیاناً فرزندانش باشد.

همه عناوین رسانه‌های دیگر