امروز: شنبه 4 فروردین 1397 - 16:47

از درخشش فیلم‌های ایران در شانگهای و وین تا دعوت سینماگران کشور به آکادمی اسکار

تهران (پانا) – دعوت آکادمی اسکار از برخی سینماگران ایرانی برای عضویت در این آکادمی، بزرگداشت کیارستمی در جشنواره مونیخ و درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های فیلم شانگهای و وین از مهم‌ترین اخبار سینما در تیرماه 96 بود.  

افت فروش سینماها در اثر حمله تروریستی داعش

تهران (پانا) – تغییر بعضی مدیران سینمایی، کسب افتخار سینماگران در فستیوال‌های خارجی و حضور یک بازیگر ایرانی در مشعلداری بازیهای المپیک از مهم‌ترین اخبار سینما در خرداد 96 بود. فروش سینماها تحت تاثیر حمله به مجلس شورای اسلامی دچار افت شد و دو مراسم تقدیر از دو سینماگر بزرگ ایرانی در اسکاتلند و سوئیس برگزار شد.

اکران ویژه «به وقت شام» با حضور حاتمی‌کیا

تهران (پانا) - فیلم سینمایی «به وقت شام» با حضور «ابراهیم حاتمی‌کیا» کارگردان و برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فجر جمعه سوم فروردین‌ماه در تبریز اکران می‌شود.

نگاهی به فیلم های اکران نوروزی سینماهای کشور

تهران (پانا) - تمامی سینما‌های کشور از ساعت 17 روز گذشته بازگشایی شد و فیلم هایی چون مصادره ،لاتاری ، به وقت شام، خرگیوش ، لونه زنبور، فراری و فیلشاه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

از جشنواره جهانی فیلم فجر تا حضور قوی سینمای ایران در فستیوال کن

تهران (پانا) – سی‌و‌پنجمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر، موضع‌گیری‌های سینماگران کشور در انتخابات ریاست جمهوری و حضور فیلمهای ایرانی در فستیوال کن مهم‌ترین اتفاقات سینمای ایران در اردیبهشت 96 را رقم زد.

مروری بر سینمای ایران در فروردین 96؛ گرانی 20 درصدی بلیت سینماها و افت فروش نوروزی

تهران (پانا) – اکران نوروزی فیلم‌های سینمایی از رویدادهای قابل توجه آغاز سال در حوزه سینمای کشور است که هرساله دستیابی به نوبت اکران آغاز فروردین‌ماه، که از ایام پراقبال تماشاگران سینماست، فیلمسازان و شرکت‌های فیلمسازی را به رقابت وامی‌دارد.

همه عناوین سینما و تئاتر