امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 - 21:55 تبلیغات

تخصیص۵.۸ میلیارد دلار ارز به مواد غذایی در سال ۹۹

تهران (پانا) - رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور در جلسه هم‌اندیشی این انستیتو با مسئولان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام آمادگی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی برای همکاری با معاونت علمی در زمینه امنیت غذایی گفت: ارزی که در سال گذشته به موادغذایی اختصاص داده شده، ۵/۱۴میلیارد دلار بوده که این عدد امسال ۵/۸ میلیارد دلار رسیده است.

واکنش دانشگاه تهران به انتشار فیلم اهانت یکی از اساتید این دانشگاه به دانشجویان

تهران (پانا) - در پی انتشار فایل صوتی منتسب به یکی از اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه تهران در فضای مجازی که ظاهراً در کلاس درس آموزش مجازی خود، برخورد و گفتاری نامتعارف با دانشجویان داشته است، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران توضیحاتی در این باره بیان کرد.

تشخیص بمب در فرودگاه‌ها با حسگر زنده!

تهران (پانا) - شرکت "ایرباس" قصد دارد از یک حسگر فوق‌العاده حساس برای تشخیص بمب در فرودگاه‌ها استفاده کند که توسط یک استارتاپ ساخته شده و از سلول‌های بیولوژیکی زنده استفاده می‌کند و می‌تواند امنیت فرودگاه‌ها را به خوبی تضمین کند تا دیگر شاهد حملات تروریستی در آنها نباشیم.

سهم عمده بازار آینده واکسن کشور در اختیار دانش‌بنیان‌ها

تهران (پانا) - دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به انعقاد تولید ۱۸ واکسن تا دو سال آینده در کشور گفت: روز به روز تولید واکسن در شرکت‌های دانش بنیان بیشتر می‌شود و در آینده سهم عمده بازار متعلق به این شرکت‌ها خواهد بود.

ماجرای خبری که چند ساعتی دانشجویان را سردرگم کرد!

تهران (پانا) - از ظهر امروز در فضای مجازی، برخی رسانه‌ها به نقل از یکی از مسئولان سازمان سنجش پزشکی خبری منتشر کردند مبنی بر این که دانشگاه‌های علوم پزشکی بعد از ماه رمضان بازگشایی می‌شوند. این در حالی بود که از دقایق ابتدایی واکنش های متفاوتی نسبت به صحت این خبر از طرف برخی مسئولان آموزش عالی مطرح شد.

همه عناوین علمی و دانشگاهی