امروز: شنبه 27 بهمن 1397 - 17:14 تبلیغات

کاهش کالری دریافتی روند پیری را کُند می کند

تهران ( پانا)‌- مطالعات محققان آمریکایی نشان می دهد کاهش کالری مصرفی با کم کردن استرس اکسیداتیو، روند پیری را کند می کند و میزان ابتلا به بیماری های عصبی و مزمن مرتبط با سن مانند آلزایمر، پارکینسون، سرطان، دیابت و دیگر بیماری ها را کاهش می دهد.

درباره شایعه احتمال سقوط "فضاپیمای چین" در خاک ایران

تهران (پانا) - سازمان فضایی ایران درباره سقوط مدارگرد چینی "تیانگونگ-۱" که به احتمال قوی تا فردا ظهر جایی در خاورمیانه یا نزدیکی قاره آفریقا سقوط خواهد کرد، اطلاعیه‌ای را منتشر و از هموطنان تقاضا کرد اخبار صحیح را فقط از طریق مراجع رسمی دنبال کنند و به شایعات و اخباری که بر اساس حدس و گمان منتشر می‌شود، توجه نکنند.

نوبل ریاضی ۲۰۱۸ به میراث‌دار اینشتین رسید

تهران ( پانا) - «رابرت لنگلندز» استاد کانادایی‌الاصل «انستیتو مطالعات پیشرفته پرینستون» که سال‌هاست دفتر کار آلبرت اینشتین را تصاحب کرده، جایزه یک‌میلیون دلاری آبل را که «نوبل ریاضیات» خوانده می‌شود، دریافت کرد.

تعطیلات نوروز، فرصتی برای تست‌زنی و رکوردگیری

تهران (پانا) - تعطیلات نوروز می تواند زمان آماده سازی کنکوری ها برای تحمل روزهای فشرده وسخت آخر باشد. تمرین تست زنی با هدف ارزیابی سرعت عمل و رکوردگیری می تواند از استفاده های دیگر ایام عید باشد.

افزایش سرطان روده بزرگ در مردان ایرانی!

تهران (پانا) - رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه در حال حاضر سرطان معده از لحاظ میزان بروز و مرگ ومیر در مردان ایرانی رتبه اول را دارد، افزود: با این حال با توجه به افزایش ابتلا به سرطان روده بزرگ (کولون و رکتوم)، این بیماری در حال پیشی گرفتن از سرطان معده است.

همه عناوین علمی و دانشگاهی