امروز: یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 18:22 تبلیغات

سومین دوره جایزه ملی تحول دیجیتال برگزار می‌شود

تهران (پانا) - سومین دوره جایزه ملی تحول دیجیتال با هدف آموزش، ارزیابی، ارائه بازخورد و در نهایت معرفی سازمان‌های پیشرو در تحول دیجیتال، امسال برگزار خواهد شد و از برگزیدگان آن، بهمن ماه 97 در مرکز همایش­‌های بین­‌المللی صدا و سیما تقدیر می‌شود.

وزیر ارتباطات: قاچاق گوشی به صفر نزدیک می‌شود

تهران (پانا) - آذری جهرمی، وزیر ارتباطات گفت: با اجرای بخشی از پروژه دولت الکترونیک قاچاق گوشی تلفن همراه به صفر نزدیک می شود. او ابراز امیدواری کرد با اجرای کامل تر دولت الکترونیکی، شاهد شفافیت بیشتری در اقتصاد کشور باشیم.

ارتباط مخابراتی روستاها به ماهواره «ایرانست21» منتقل می‌ شود

تهران (پانا) -  معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران می‌گوید کار انتقال ارتباطات بخشی از شبکه مخابرات روستایی کشور از ماهواره خارجی به ماهواره «ایرانست 21» به سرعت در حال انجام است و به زودی ارتباط قطع شده 500 روستا با تامین پهنای باند مناسب برقرار می‌شود.

تلگرام حاصل ضعف سرمایه‌گذاری درصنعت فناوری اطلاعات ایران است

تردیدی نیست که رشد تلگرام نتیجه ضعف سرمایه‌گذاری در صنعت فناوری اطلاعات ایران در دهه گذشته است. زمان و هزینه‌های زیادی به بهانه طرح­هایی چون اینترنت ملی و دولت الکترونیکی مصرف شده که اغلب آن­ها تا کنون بی­حاصل بوده‌اند. چه بسا اگر حتی بخشی از این طرح‌های میلیاردی به درستی صرف حمایت از بخش خصوصی واقعی می‌شد امروز شاهد سر ریز رایگان و بی‌دلیل همه‌گونه اطلاعات دولتی و کشوری به سمت یک بستر ارتباطی فرامرزی نبودیم.

3 مرکز مخابراتی توسعه می‌یابد

تهران (پانا) - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابراتی شهید لطیفی، دکتر حسابی و شهید رجایی از تاریخ 20 فروردین ماه آغاز می‌شود.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: تاثیر حمله سایبری بر3500 مسیریاب شبکه کشور

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات با اشاره به بررسی حمله سایبری شب گذشته به مراکز داده در یک جلسه اضطراری اعلام کرد عملکرد شرکتها در دفع حمله و بازگردانی به شرایط عادی مناسب ارزیابی شده است، ضعف در اطلاع رسانی مرکز ماهر به شرکتها و نیز ضعف در پیکره‌بندی مراکز داده وجود داشته است.

همه عناوین ارتباطات