امروز: سه شنبه 30 دی 1399 - 22:38 تبلیغات

ظرفیت های کشاورزی و معدنی ایران بالاتر از اروپا است

تهران (پانا) - رئیس انجمن دوستی ایران و بلاروس  و نویسنده با اشاره به مشکلاتی که در اقتصاد ایران در سال های اخیر بروز کرده است گفت در توافق برجام به نوعی سر ایران کلاه رفته است، زیرا قوانین لازم الاجرایی برای خروج هر یک از اعضای 5+1 نگاشته نشده است که در صورتی که هر یک از اعضا به تعهد خود در برجام پایبند نبود مجبور شود خسارت پرداخت کند، در شرایط کنونی شاهد هستیم که عدم اجرای برجام منجر به تحمیل خسارت های اقتصادی زیادی به ایران شده است.

سرمایه اتحادیه دامداران متحرک به بیش از ۳۲ میلیارد تومان رسید

تهران(پانا)- رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره عرضه ۹.۷ میلیون راس دام در سال توسط جامعه عشایری می گوید عشایر ۲۸ درصد دام سبک و چهار درصد دام سنگین کشور را در اختیار دارند که در مجموع نشان می‌دهد جامعه عشایری سالانه ۹.۷ میلیون راس دام به بازار عرضه می‌کنند.

تحویل بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن کود اوره به بخش کشاورزی

تهران (پانا) - مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش ۳۰ درصدی تحویل کود اوره به بخش کشاورزی خبر می دهد و می گوید از ابتدای امسال تا بیستم دی‌ماه، بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن کود اوره از سوی مجتمع‌های پتروشیمی به بخش کشاورزی تحویل شده است.

تولید گوشت قرمز عشایری ۳۵ هزار تن رشد یافت

تهران (پانا) - رییس سازمان امور عشایر ایران گفت امروز اجرای برنامه زنجیره تولید گوشت در مناطق عشایری موجب افزایش تولید به میزان ۳۵ هزار تن شده و اکنون به ۲۰۰ هزارتن رسیده است.پیش از این میزان تولید گوشت عشایر ۱۶۵ هزار تن بود.

مهار 800 میلیون مترمکعب از سیلاب‌ها با طرح آبخیزداری و آبخوان داری

تهران(پانا)- مدیرکل دفتر سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مهار ۸۰۰ میلیون مترمکعب از سیلاب‌های آذرماه امسال در استان‌های سیل‌خیز کشور خبر می دهد و می گوید در آذرماه امسال دو نوبت بارندگی شدید در محدوه غرب، جنوب غرب و جنوب کشور رخ داد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب سیلاب ناشی از آن توسط سازه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری مهار و مانع از خسارات شد و علاوه بر این، سیلاب‌ها از طریق سازه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در راستای تقویت منابع آبی این مناطق قرار گرفت.

یکی از مشکلات شرکت پشتیبانی امور دام در تأمین ارز

تهران (پانا) -مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ، عدم تامین ارز را به عنوان یکی از مشکلات شرکت پشتیبانی امور دام می‌داند و می گوید این شرکت به‌عنوان یک پشتیبان برای تولیدکنندگان و ضریب اطمینان برای دولت بوده و باید ارز مورد نیاز آن به‌موقع تأمین شود تا بتواند وظیفه خود را به‌درستی انجام دهد.همچنین شرکت پشتیبانی دام، با توجه به تامین شدن نهاده می تواند تولیدات را با قیمت مصوب به بازار عرضه کند تا بتوانیم دست دلالان را از بازار کوتاه کنیم.

ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ لحاظ می شود

تهران(پانا)ا - رییس سازمان دامپزشکی کشور در نامه ای اعلام می کند عرضه تخم مرغ به صورت بسته بندی در سراسر کشور به صورت ایجابی بوده و الزامی در این زمینه وجود ندارد.همچنین با مهیا شدن شرایط ،‌اقدام لازم برای ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ صورت خواهد گرفت.

امارات متحده عربی، چهارمین بازار هدف برای صادرات سیب درختی ایران

تهران (پانا) - قائم مقام معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، امارات متحده عربی را چهارمین بازار هدف صادرات سیب درختی ایران می داند و می گوید صادرات این محصول به امارات متحده عربی از ۲۲ هزار تن به ۲۶ هزار تن افزایش یافته است.

گزارش‌دهی به موقع، در مهار بیماری آنفولانزای پرندگان موثر است

تهران (پانا) - معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور هشدارداد: تولیدکنندگان و مدیران واحدهای تولیدی صنعتی در صورت هرگونه مشاهده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آن را بدون هیچ تاخیری به سازمان دامپزشکی استان‌ها اعلام کنند که این اقدام در مهار بیماری موثر است.

خرید نهاده دامی از تولیدکننده‌های داخلی در دستور کار اتحادیه دامداران متحرک قرار گرفت

تهران (پانا) - مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان با اشاره به خرید نهاده دامی از تولیدکننده‌های داخلی می گوید در جلسه با مدیران مرتبط وزارت جهاد کشاورزی تامین 75 هزار تن جو مورد نیاز عشایر تا آخر سال و صادرات یک میلیون راس دام عشایر مطرح شد که در دست پیگیری است.

کاهش نسبی قیمت برخی میو‌ها در هفته دوم دی

تهران (پانا) - رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره‌بار تهران با اعلام جزئیات قیمت انواع میوه و صیفی‌جات در هفته سوم دی ماه گفت: طبق این نرخنامه قیمت هر کیلوگرم موز، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای سبز، کدومسمایی و هویج بین ۵۰۰ تا دو هزارتومان نسبت به هفته دوم دی ماه کاهش یافته است.

همه عناوین کشاورزی