امروز: یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 22:07 تبلیغات

موسوی ،عضو کمیسیون عمران مجلس:‌ گزارش نهایی سانچی به هیئت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود

تهران (پانا) - عضو کمیسیون عمران مجلس می‌گوید با توجه به حساسیت سانحه سانچی و نیز مشخص شدن علل وقوع آن، باید از سوی کمیته بررسی این حادثه به شایستگی از حق پرسنل ایرانی نفتکش سانچی دفاع شود.

بانک مرکزی:‌ شرایط و میزان تامین ارز رانندگان بین المللی ابلاغ شد

تهران (پانا) - بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی شرایط تأمین، انتقال ‏‏‏و پرداخت ارز رانندگان حمل‌و نقل بین‌المللی و ترانزیت را ابلاغ کرد، بر این اساس رانندگان بین‌المللی به نرخ روز اعلامی از سوی بانک مرکزی و با احتساب کارمزدهای متعلقه ارز دریافت می‌کنند.

دلایل افزایش اجاره بهای مسکن درسال 97

تهران (پانا)- نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید نرخ تورم حاکم برفضای عمومی جامعه، افزایش تا 30 درصدی قیمت مسکن از زمستان 96، کاهش نرخ سودبانکی، بی‌تمایلی مالکان به دریافت پیش پرداخت بیشتر و نبود توازن میان تقاضا و عرضه واحدهای اجاره‌ای از دلایلی است که موجب افزایش نرخ اجاره درماه‌های آتی و در فصل جابه‌جایی مستاجران می‌شود.

نرخ عوارض آزادراه‌ها افزایش می‌یابد

تهران (پانا) - معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی می‌گوید از سال ۱۳۹۵ افزایش نرخ عوارض آزادراه‌ها اعمال نشده است . در سال ۱۳۹۶ نیز به دلیل شرایط خاصی که حاکم بود افزایش قیمت انجام نشد و نرخ ابلاغی سال ۱۳۹۷ نیز همان ارقامی است که قرار بود در سال ۹۶ ابلاغ شود.

آخرین وضع اعطای تسهیلات مسکن به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه

تهران (پانا) - عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن آخرین وضع اعطای تسهیلات به آسیب‌دیدگان زلزله استان کرمانشاه را در قالب تسهیلات شهری، تسهیلات روستایی، تسهیلات جعاله و تسهیلات لوازم خانگی و ضروری تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال جاری را تشریح کرد.

معاون وزیر راه‌و شهرسازی خبر داد: تخصیص ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل

تهران (پانا) - به گفته رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این سازمان با همکاری صندوق کارآفرینی امید و خودروسازان داخلی، نوسازی ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه را در دستور کار دارد.

معاون دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:‌ اعمال تخفیف‌های تعرفه‌ای در بندر چابهار بابت صادرات و ترانزیت

تهران (پانا) - به گفته معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه ترانزیت کالا از کشور و افزایش صادرات از بنادر تخفیف‌های تعرفه‌ای از سوی سازمان بنادر اعمال شد.

مردم از روند کنونی ساخت و ساز در کشور رضایت ندارند

تهران (پانا) - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌و شهرسازی با اشاره به نازاضی بودن مردم از روند کنونی ساخت و ساز در کشور می‌گوید نظام مهندسی با اصلاحات به جایگاه اصلی خود که مرجعیت علمی است، برمی‌گردد.

معاون تحقیقات و فناوری مرکز تحقیقات اعلام کرد: ترویج گواهینامه فنی ساختمان‌ها

تهران (پانا) - معاون تحقیقات و فناوری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضمن تاکید دوباره بر موضوع ایمنی در برابر زلزله، می‌گوید موضوعات کنترل فنی و گواهینامه‌های فنی بسیار مورد تاکید مرکز است و این مهم نیز با همکاری وزارت راه‌و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی در کشور نهادینه می‌شود.

همه عناوین راه و مسکن