امروز: شنبه 2 تیر 1397 - 08:54 تبلیغات

صادرات ۷ میلیارد دلاری ایران به ۱۰۰ کشور دنیا

تهران (پانا) - طی دو ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۷ میلیارد و ۵۵۵ میلیون دلار انواع کالای ایرانی به ۱۰۰ کشور جهان صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19.11 درصد افزایش داشته است.

چین مهمترین مقصد کالاهای صادراتی ایران

تهران (پانا) -گمرک ایران ۱۰ مقصد اول کالاهای صادراتی ایران را اعلام کرد که براساس آن چین مهمترین مقصد کالاهای صادراتی ایران است و پس از آن امارات و عراق در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: مناطق آزاد باید باراندازهای صادراتی شوند

تهران (پانا) - مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی  می‌گوید در سال حمایت از کالای ایرانی مناطق آزاد به باراندازهای صادراتی تبدیل می‌شوند. همچنین از استارت‌آپ‌ها و کسب‌و کارهای نوین در مناطق آزاد حمایت می‌شود. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد:‌ اجرای سناریوهای متعدد برای تحریم‌های آمریکا نیازمند وحدت است

تهران (پانا) - رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با طرح سه سناریوی پیش‌روی ایران در حوزه مقابله با تحریم‌ها، می‌گوید نفت در برابر غذا، دور زدن تحریم‌ها و مذاکره سه سناریوی پیش‌روی ایران است که اجرای آن با وحدت امکان‌پذیر است.

ورود 243 هزار خودروی جدید به خیابان‌ها؛ آیا بازار خودرو به آرامش می‌رسد؟

تهران (پانا) - با برنامه اعلام شده برای عرضه خودرو از سوی شرکت‌‌های ایران خودرو و سایپا در مجموع 243 هزار خودرو در ماه‌های آتی وارد بازار می‌شود. عرضه‌ای که به گفته کاشانی‌نسب، عضو اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌تواند بر آرامش بازار خودور موثر باشد.

چاره‎ای جز تحریم تیم فوتبال ایران نداشتیم

تهران (پانا) - شرکت آمریکایی نایکی به انتقادات از این شرکت در مورد ندادن کفش به اعضای تیم ملی ایران واکنش نشان داد و گفتچاره دیگری جز اجرای تحریم‌های ایران نداشته است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشورمطرح کرد: ‌ برنامه‌ریزی برای تولید صنعتی اسب و صنایع وابسته در دستور کار قرار گیرد

تهران (پانا) - نخستین نمایشگاه صنعت اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها از صبح امروز 28 خرداد تا پایان روز 31 خرداد آماده بازدید عمومی علاقه‌مندان، فعالان و تشکل‌های مرتبط با این صنعت است. به گفته علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور این نمایشگاه فرصتی مغتنم برای برنامه‌ریزی تولید صنعتی اسب و رونق صنایع وابسته به آن است  که می‌تواند بستر لازم را برای صادرات این دام از کشور فراهم کند.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران: محدودیت‌های ناشی از تحریم با دیپلماسی مناسب به حداقل می‌رسد

تهران (پانا) – رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران می‌گوید:‌ تصمیم آمریکا این است که اقتصاد کشور را با عوامل محدود کننده همراه کنند اما بازگشت تحریم‌ها واعمال تحریم‌های جدید قادر نخواهد بود اقتصاد ایران را فلج کند اما محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند که باید با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی سیاسی و اقتصادی آثار آن را به حداقل رساند.

ورود وزارت صنعت به کمبود بطری پلاستیکی

تهران (پانا) - وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستوری به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، خواستار نظارت و جلوگیری از فروش ملزومات پلاستیکی با قیمت‌های حاشیه‌ای بازار، توسط تولیدکنندگان شد.

همه عناوین صنعت و تجارت