امروز: چهارشنبه 21 آذر 1397 - 08:17 تبلیغات

۱.۶ میلیارد دلار قطعه خودرو وارد کشور شد

تهران (پانا) - طی هشت ماه سال جاری در مجموع یک میلیارد و ۶۴۶ میلیون دلار قطعه خودرو وارد کشور شد که واردات قطعات با داخلی‌سازی کمتر از ۳۰ درصد رشد ۱۵.۳۹ درصدی داشته است.

نوین‌ترین دستاوردهای فناورانه و دانش‌بنیان کشور به نمایش گذاشته می‌شود

تهران (پانا) - مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش از ارائه نوین‌ترین دستاوردهای فناورانه و دانش‌بنیان کشور در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار خبر می‌دهد و می‌گوید این نمایشگاه در واقع محل نمایش دست‌یافته‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی یک سال اخیر مراکز علمی و دانشگاهی کشور است.

کاهش قیمت ارز اثر تدریجی بر ارزان شدن کالاها دارد

تهران (پانا) – با آغاز روند کاهشی نرخ ارز انتظار کاهش قیمت‌ها در فضای عمومی جامعه ایجاد شده است اما آن گونه که برخی از کارشناسان می‌گویند که افت قیمت ارز به همان شدت و حتی سرعت جهش ارز نمی‌تواند در جهت عکس افزایش آن بر تورم اثرگذار بوده و آن را کاهش دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار: با راه اندازی ایرلاین در چابهارموافقت شد

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از موافقت اصولی به منظور راه‌اندازی ایرلاین در چابهار خبر می‌دهد و می‌گوید به زودی عملیات اجرایی احداث ترمینال جدید مسافری در فرودگاه فعلی چابهار آغاز می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی:‌ نمایشگاهها هاب توسعه صادرات هستند

تهران (پانا) - رییس ستاد برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران می‌گوید در صنعت نمایشگاهی گفته می‌شود که نمایشگاهها هاب توسعه صادرات هستند و سومین نمایشگاه ایران اکسپو با هدف معرفی کالاها و برندهای ایرانی برگزار می‌شود.

حسن‌پور، عضو کمیسیون بودجه مجلس: اعتبار جوایز صادراتی در بودجه سال آینده افزایش می‌یابد

تهران (پانا) - عضو کمیسیون بوجه مجلس از پیشنهاد افزایش اعتبار جوایز صادراتی در بودجه سال آینده خبر می‌دهد و می‌گوید برگزاری نمایشگاه صادرات کشور را تقویت می‌کند و فرصتی برای توسعه صادرات کشور با حضور هیات‌های خارجی است.

افزایش ۱۹ درصدی واردات تلفن همراه

تهران (پانا) - طی هشت ماه امسال ۲۸۰ میلیون و ۴۰۱ هزار دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شد که حکایت از رشد ۱۹ درصدی واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

ثبت سفارش واردات پوشاک ممنوع است

تهران (پانا) - طبق اعلام گمرک ایران، ثبت سفارش واردات پوشاک ممنوع است و با توجه به این ممنوعیت،​ ادعای جعل اسناد و اظهار خلاف در سامانه جامع گمرکی برای واردات پوشاک موضوعیت ندارد.

معاون سازمان حمایت: افزایش اخیر قیمت ۴ خودرو تولید داخل غیرقانونی است

تهران (پانا) - معاون بازرسی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌گوید در خصوص افزایش قیمت ۴ خودرو تولید داخلی که اخیرا اعلام‌شده، بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد و اگر این افزایش غیر منطقی و غیر قانونی باشد با عاملان آن برخورد می‌شود.

همه عناوین صنعت و تجارت