امروز: شنبه 4 فروردین 1397 - 16:48

عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: مدیریت مناسب بهره وری عوامل تولید را افزایش دهد

تهران (پانا) - عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می‌گوید مجموعه‌های تولیدی باید با مدیریت مناسب بهره‌وری را افزایش دهند و قیمت‌تمام شده تولید را کاهش دهند.تولیدکنندگان می‌توانند با بهبود بهره‌وری عوامل تولید قیمت‌تمام شده را حدود 5 درصد کاهش دهند.

با بی‌پناه‌ترین کارگران شب عید آشنا شوید

تهران (پانا) - نارضایتی از خدمات نظافتی منازل فقط مختص مردم نیست؛ این نارضایتی سویه دیگری نیز دارد: کارگران. بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضع معیشتی و دستمزد کارگران نظافتی منازل اوضاع نابسامانی دارد و آن‌گونه که محمد انتظامی، رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان می‌گوید این شرکت‌ها تحت نظارت هیچ انجمن و اتحادیه‌ای نیستند و طبیعی است که حقوق کارگران این شرکت‌ها نیز به طور کامل رعایت نمی‌شود.

روایت وزیر صنعت و معدن از آخرین وضع دستمزد کارگران در سال 97

تهران (پانا) - به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت برای اعلام دستمزد کارگران در سال ۹۷، تا ۲۹ اسفندماه جاری فرصت وجود دارد اما او امیدوار است ظرف یکی دو روز آینده این موضوع نهایی و در جلسه یکشنبه هیات دولت مطرح شود.

کسادی بازار قالیشویی‌های دارای مجوز، افزایش شکایت‌ها از قالیشویان غیر مجاز

تهران (پانا) - وجود واحدهای غیرمجاز قالیشویی و نرخ‌شکنی این واحدها آن گونه که رئیس اتحادیه قالیشویان می‌گوید یکی از مواردی است که در کنار کسادی بازار موجب شده است تا فرش‌شویی‌های مجاز بازار پررونقی نداشته باشند و از سوی دیگر در بررسی شکایت‌های ارائه‌شده به اتحادیه این صنف مشخص شده است که بسیاری از متخلفان جزو واحدهای مجاز نیستند.

توزیع سبد امنیت غذایی از امروز آغاز می‌شود

تهران (پانا) - با اعلام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، توزیع سبد امنیت غذایی از امروز(پنجشنبه) میان مشمولان آغاز خواهد شد که بر این اساس خانوارهای یکنفره 350 هزار تومان ودونفره ۷۰۰ هزار تومان موجودی دارند.

مقابله با کم فروشی اصناف در ایام پایانی سال

تهران (پانا) - مدیرکل استاندارد تهران با اشاره به تشدید نظارت بازرسان استاندارد بر کم‌فروشی اصناف و وسایل توزین در آن‌ها، می‌گوید سالانه بیش از ۵۵هزار مورد بازرسی از وسایل توزین اصناف استان تهران انجام می‌شود.

وزیر صنعت اعلام کرد:‌ نوسازی ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده تجاری-باری

تهران (پانا) - به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت طی یک برنامه سه ساله، ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده تجاری- باری، نوسازی خواهد شد و برای سال آینده نیز برنامه جایگزینی ۷۰ هزار دستگاه خودرو پیش‌بینی شده است.

واردات خودرو از ۷۰ هزار دستگاه گذشت

تهران (پانا) - گمرک ایران با انتشار جدیدترین آمار از واردات انواع خودروی سواری در سال‌جاری اعلام کرد که براساس آن واردات خودرو تا روز گذشته به ۷۰ هزار و ۴۷۳ دستگاه رسید .

همه عناوین صنعت و تجارت