امروز: شنبه 27 بهمن 1397 - 16:34 تبلیغات

افزایش 10درصدی صادرات صنایع غذایی

تهران (پانا) - معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در نشست پایش وضع صنعت غذایی کشور از رشد 10درصدی صادرات این صنعت در 9 ماهه امسال با وجود چالش‌های ایجاد‌شده خبر می‌دهد و می‌گوید صادرات غیر نفتی در این بازه زمانی روند افزایشی داشته است و سهم صنایع غذایی نیز در این بین روبه رشد بوده به طوریکه صادرات این صنعت از نظر وزنی حدود 7درصد و ارزشی 10درصد افزایش یافته است.

انصاری، دبیرکل انجمن لوازم خانگی: مواد اولیه در صنعت لوازم خانگی با نرخ‌ مناسب‌تری به دست تولید‌کنندگان برسد

تهران (پانا) - دبیرکل انجمن لوازم خانگی می‌گوید با توجه به افزایش قیمت لوازم خانکی و کاهش خرید مردم رکود در صنعت لوازم خانگی حکمفرما شده است و لازم است تا مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان صنعتی از جمله لوازم خانگی مانند فولاد، مس و محصولات پتروشیمی با حاشیه سود کمتر به دست تولیدکننده برسد و با کاهش قیمت تمام‌شده تولید قیمت لوازم خانگی نیز کاهش یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای مکان‌های مناسبی برای توزیع کالا هستند

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مکان‌های مناسبی برای توزیع کالا هستند و می‌توانند کالا را به وفور در دسترس مردم قرار دهند، می‌گوید در وضع جدید تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار کمک کرده‌اند و انتظار داریم در شب عید این کمک‌ها افزایش پیدا کند.

فروش آنلاین برخی از سایت‌های فروش گوشت از امروز آغاز شد

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت پشتیبانی اموردام تهران بابیان اینکه یکی از وب‌سایت‌های فروش آنلاین گوشت به دلیل ارائه‌نشدن تضمین،موفق به دریافت سهمیه نشده بود، می‌‌گوید این وبسایت از امروز فروش آنلاین را آغاز می‌کند.

دو هزار راس دام زنده وارد کشور شد

تهران (پانا) - مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور می‌گوید اولین محموله دام زنده کشور ساعت‌های اولیه بامداد امروز وارد کشور شد.

موسوی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی:‌ دلالان نمی‌گذارند بازار گوشت آرام بگیرد

تهران (پانا) - باوجود واردات گسترده و برنامه‌ریزی برای تنظیم بازار گوشت، قیمت این محصول هنوز آرام نگرفته است و در صنایعی مانند فرآورده‌های گوشتی نیز کمبود و افزایش قیمت موجب کاهش ظرفیت تولید در این واحدها شده است. محمدموسوی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی با انتقاد از نحوه توزیع گوشت وارداتی در کشور می‌گوید دلالان، گوشت وارداتی را به دو برابر قیمت به برخی از واحدها یا رستوران‌ها می‌فروشند.

روزهای سرد خودروسازی کشور

تهران (پانا) - با اعلام آمار تولید خودرو در کشور طی ۱۰ ماه امسال، مشخص شد تولید سه خودروساز بزرگ کشور در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته ۳۸ درصد کاهش یافته است.

جزئیات گزارش ارزیابی خودروهای ساخت داخل

تهران (پانا) - بر اساس گزارش ارزشیابی ملی خودروهای ساخت داخل، خودروهای دارای رده‌های کیفی در دی امسال مشخص شدند که بر این اساس، ۱۷ خودروی سواری۴ ستاره کیفی اخذ کردند.

توافق جدید گمرک ایران و ترکیه

تهران (پانا) - نشست مشترک گمرک بازرگان و گمرک گوربلاغ ترکیه برگزار و پذیرش روزانه ۴۵۰ دستگاه کامیون توسط گمرک‌های هر دو کشور توافق شد.

همه عناوین صنعت و تجارت