امروز: شنبه 4 بهمن 1399 - 04:54 تبلیغات

تاثیر مثبت کاهش نرخ ارز بر قیمت کالاهای اساسی

تهران ( پانا) - معاون دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ریزش نرخ ارز، گفت این شیب نزولی بازار ارز، قیمت کالاهای مصرفی را تا یک ماه آینده کاهش می‌دهد.

تولیدکنندگان ایران در صدر بزرگترین تولیدکننده های آهن اسفنجی در جهان

تهران (پانا) - در شرایط کنونی فولاد مبارکه ۲۰ درصد از سهم بازار ورق های فولادی تخت در منطقه را در اختیار دارد و با ظرفیت تولید حدود ۱۱/۴ میلیون تن آهن اسفنجی در صدر بزرگترین تولیدکننده های آهن اسفنجی در جهان قرار دارد.

قطعه‌سازان ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات می‌گیرند

تهران (پانا) - به گفته رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور، شورای پول و اعتبار با پرداخت پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان موافقت کرد، مشروط بر اینکه ۸۰ درصد آن، معادل چهار هزار میلیارد تومان به عنوان بازپرداخت بخشی از بدهی‌هایشان در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد. 

طالبی: درتامین کالاهای اساسی شرایط مطلوبی داریم

تهران (پانا) - معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران از واردات چهار میلیون تن کالای اساسی به کشور در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و پیش‌بینی کرد تا پایان سال هم ۴۰۰ هزارتن روغن به همراه سایر کالاها برای ذخایر استراتژیک وارد ‌شود.

بی‌ثباتی نرخ ارز برنامه‌ریزی‌های صادراتی را به هم می‌زند

تهران (پانا) - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ضرورت ایجاد ثبات در بازار ارز می‌گوید تولیدکننده‌ای که کالای صادراتی خود را در بازار صادراتی با نرخی معین به فروش رسانده است، انتظار بازگشت ارز صادراتی با همان ارقامی را دارد که نسبت به تولید آن اقدام کرده است و طبیعی است که بی‌ثباتی نرخ ارز پیش‌بینی‌های تولید صادراتی را بر هم می‌زند.

بودجه سال ۱۴۰۰ اتاق اصناف ایران تصویب شد

تهران (پانا) - در ششمین اجلاس هیات نمایندگان دور هفتم اتاق اصناف ایران، که امروز (۳۰ دی ماه ۱۳۹۹) با حضور هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در محل این اتاق و به صورت ویدئو کنفرانس با سایر نمایندگان برگزار شد، بودجه سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید.

بررسی و تصویب بودجه سال ۱۴۰۰ و تراز مالی سال ۹۷و ۹۸ اتاق اصناف ایران

تهران ( پانا) - خزانه دار و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت بررسی بودجه سال۱۴۰۰ و تراز مالی سال ۹۷و ۹۸ اتاق اصناف ایران با رای نمایندگان اتاق اصناف ایران در ششمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران با اکثریت آرا به تصویب رسید.

خودرو تا پایان سال گران نمی‌شود

تهران (پانا) - رییس شورای رقابت گفت با توجه به روند نزولی بازار خودرو در روزهای گذشته این شورا تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی در خصوص خودروها تا پایان سال اعمال نشود.

همه عناوین صنعت و تجارت