امروز: شنبه 2 تیر 1397 - 08:56 تبلیغات

وزیر نفت: ظرفیت عظیم تولید مازاد نفت شبیه یک شوخی است

تهران (پانا) - وزیر نفت ادعاهایی مبنی بر اضافه کردن حدود ۱,۸ میلیون بشکه نفت به بازار را به شوخی تشبیه می‌کند و می‌گوید دنیا باید هوشیار باشد؛ چنین ظرفیت‎های مازادی وجود ندارد اما سیاستمدارانی مانند آقای ترامپ نمی‎خواهند این واقعیت را باور کنند.

خواسته برخی اعضا برای افزایش عرضه قابل توجه نفت به بازار محقق نشد

تهران (پانا) - عضو هیات عامل ایران در اوپک با اشاره به توافق امروز اعضای اوپک مبنی بر پایبندی اعضا به توافق قبلی مبنی بر کاهش سطح تولید  می‌گوید سطح تولید ایران در این نشست تغییری نکرد و خواسته برخی اعضا مبنی بر افزایش شدید عرضه تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز محقق نشد.

جمهوری کنگو پانزدهمین عضو اوپک شد

تهران (پانا) - عضویت «کنگو» بعنوان جدیدترین عضوسازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست پشت درهای بسته یکصد و هفتاد و چهارمین نشست این سازمان مورد تایید ۱۴ عضو قرار گرفت.

عضو کمیسیون انرژی: موضع ایران در اجلاس ۱۷۴ منطقی و به نفع همه اعضای اوپک است

تهران (پانا) - عضو کمیسیون انرژی با اعلام حمایت از مواضع وزیر نفت در اجلاس ۱۷۴ اوپک، آن را منطقی و دارای استدلال عنوان می‌کند و می‌گوید مواضع ایران در این اجلاس به نفع همه کشورهای عضو اوپک است.

قیمت نفت بیش از ۲ درصد سقوط کرد

تهران (پانا) - پیش از آغاز اجلاس امروز سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، که قرار است در آن بحث هایی در مورد افزایش تولید مطرح شود، قیمت بنچ‌مارک جهانی برنت بیش از ۲ درصد سقوط کرد.

رشد مصرف نفت حلزونی می‌شود

تهران (پانا) - اگرچه اوپک توافق کاهش تولید را عامل کلیدی در متعادل شدن بازار نفت توصیف کرده است اما اگر رشد تقاضای قوی تقاضای جهانی برای نفت در سه سال گذشته نبود، شاید آژانس‌های بین‌المللی هرگز پایان دوران اشباع عرضه نفت را اعلام نمی‌کردند.

همه عناوین نفت و انرژی