امروز: چهارشنبه 21 آذر 1397 - 08:16 تبلیغات

آذر امسال یکی از پربارش‌ترین ماه‌های اخیر

تهران (پانا) - از مجموع ۸۴.۶ میلیمتر بارش ثبت‌شده در ۷۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۳۵.۳ میلیمتر بارش در ۱۶ روز ابتدایی آذر به ثبت رسیده است که این میزان بارش، آذر ۹۷ را به یک ماه پربارش تبدیل کرده است.

۷۵ درصد آب مصرفی در خانه‌ها، قابل بازیافت است

تهران (پانا) - مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران می‌گوید ۷۵ درصد آب مصرفی در خانه‌ها در حمام، ​روشویی و آشپزخانه‌ها مصرف می‌شود که این آب قابل بازیافت و استفاده مجدد است.

آخرین وضع بارش‌های ایران

تهران (پانا) - از مجموع ۸۰میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۷۵ روز ابتدایی سال آبی جاری ۳۰.۷ میلی‌متر بارش در ۱۵ روز نخست آذرماه به‌ثبت رسیده است و این مقدار بارندگی، نهمین ماه سال را به یکی از پربارش‌ترین ماه‌های سال ۹۷ تبدیل کرده است.

پیشنهاد کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس: تخصیص 30 لیتر بنزین هزار تومانی به هر ایرانی

تهران (پانا) - کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس با انتشار یک گزارش، سیاستی تحت عنوان «تخصیص سهمیه بنزین به هر نفر بر بستر کد ملّی خانوار» پیشنهادی در خصوص سهمیه‌بندی بنزین ارائه کرد که براساس آن سهمیه بنزین یارانه‌ای باید به صورت «ماهانه ۳۰ لیتر بنزین ۱۰۰۰ تومانی به ازای هر فرد» در نظر گرفته شود و نرخ مصارف مازاد بر سهمیه نیز (نرخ آزاد) در بازاری که بین مردم برای خرید و فروش سهمیه شکل می‌گیرد یا توسط دولت، تعیین شود.

ایران باید از هر تصمیمی درباره سطح تولید اوپک مستثنا باشد

تهران (پانا) - وزیر نفت به سابقه تاریخی ایران در حمایت از اوپک و مواضع آن برای ثبات بازار اشاره می‌کند و می‌گوید همان‎طور که پیش‌تر نیز گفتم، در این مقطع و تا زمانی که تحریم‌ها ادامه دارد، ایران در هیچ توافقی در خصوص تولید نفت اوپک شرکت نمی‌کند و باید از هر تصمیمی در خصوص سطح تولید مستثنا باشد.

آخرین وضع بارش‌های ایران

تهران (پانا) - از مجموع ۷۷.۸ میلیمتر بارش ثبت شده در ۷۲ روز ابتدایی پاییز امسال، ۲۸.۵ میلیمتر بارش در ۱۲ روز ابتدایی آذرماه به ثبت رسیده است. این میزان بارش، نهمین ماه سال را به جمع ماه‌های پربارش سال جاری اضافه کرده است.

همه عناوین نفت و انرژی