امروز: سه شنبه 24 مهر 1397 - 23:51 تبلیغات

آسمان را به ندرت می بینیم

مریم و لیلا دو خواهری که سال‌هاست به دلیل بیماری دیستروفی عضلانی خانه‌نشین شده‌اند و مادرشان از آنها در خانه پرستاری می‌کند.

تبریز ۲۰۱۸

شهر تبریز در نهمین اجلاس کارشناسان ارشد و وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که اول دی ۱۳۹۴ (۲۲ دسامبر ۲۰۱۵) در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، از میان رقبایی چون تالینگ در مالزی، ‌ پالقا و سیلد در بنگلادش، ماردین در ترکیه و مدینه در عربستان بعلت تعدد موزه‌ها، طبیعت متفاوت، اداب و رسوم و فرش جهانی آن، به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ برگزیده شد.

کارگاه علم‌سازی

کارگاه های ساخت و تولید علامت در ایام محرم و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رونق گرفته است.

زندگی در قلعه گنجی که گنج ندارد

در جنوبی‌ترین منطقه کرمان، شهرستانی به نام «قلعه گنج» وجود دارد. روستاهای این ناحیه، در مرز بین کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان قرار دارد که جزو محروم‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود. مردم این مناطق در کپر زندگی می‌کنند و خشکسالی و گرمای شدید هوا، زندگی در این منطقه را بسیار سخت‌ کرده است. از سال 1393 بنیاد علوی تمرکز خود را بر فعالیت در این منطقه گذاشته و با ساخت خانه، کارخانه و بیمارستان، احیای منابع طبیعی، تغییر الگوی کشت، آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و ایجاد اشتغال تا حدودی چهره فقر را از این منطقه زدوده است. با این حال کماکان بسیاری از خانواده‌های این منطقه از امکانات اولیه بهداشتی زندگی محروم هستند.

گورستان متفقین در تهران

گورستان باغ قلهک با دری چوبی و قدیمی و وسعتی چند هزار متری است. از سردر گورستان و از روی صلیب‌های نصب شده روی قبور و نیز تاریخ‌هایی که روی سنگ‌ها وجود دارد چنین به‌ نظر می‌رسد که این گورستان صرفا به اجساد سربازان متفقین درگذشته در ایران، در جریان سال‌های ۱۲۹۳ تا ۱۲۹۷ شمسی (۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸ میلادی)، جنگ جهانی اول، و همچنین سال‌های ۱۳۱۸ تا ۱۳۲۴ شمسی (۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ میلادی)، جنگ‌جهانی دوم، اختصاص دارد. این گورستان، سال‌ها پیش از سال ۱۲۹۳ شمسی در محوطه روبروی کلیسای سفارت انگلیس احداث شده بود و اجساد عده‌ای از انگلیسی‌ها در آن دفن شد. این گورستان قدیمی در بین اهالی محل به نام «گورستان دولت» نیز معروف است.

همه عناوین مستند