امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399 - 19:53 تبلیغات

سازمان جهانی بهداشت: توجه به علائم پایدار کرونا، اولویت کشورها باشد

تهران (پانا) - مدیر اروپایی سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه اعلام کرد، بیمارانی که نشانه‌های پس از ابتلا به کووید – ۱۹ یا علائم طولانی مدت آن را تجربه می‌کنند، باید مورد توجه قرار بگیرند و درک تبعات مستمر این بیماری باید اولویت مقام‌های بهداشتی کشورها باشد.

آشنایی با تمرینات تنفسی ویژه افرادی که به کرونا و یا تنگی نفس مبتلا هستند

تهران (پانا) - «امیررضا آفتابی» در برنامه «طبیب» با تأکید براینکه برای شکست ویروس کرونا باید ریه مقاوم و پرحجمی داشته باشیم، به آموزش تمرینات تنفسی برای افرادی که به کرونا و یا تنگی نفس مبتلا هستند پرداخت

تداعی عادی‌سازی کرونا بسیار خطرناک است

تهران (پانا) - رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، تداعی عادی‌سازی را بسیار خطرناک دانست و گفت: بازگشایی زودهنگام مجموعه‌هایی مانند مدارس و برپایی مراسم شادی و عزاداری می‌تواند تداعی عادی‌سازی را برای مردم به همراه داشته باشد که این شرایط بسیار خطرناک است.

مسافران خارجی تست مجدد می‌دهند

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از تشدید نظارت‌های بهداشتی به دستور ستاد ملی کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه‌های کشور خبر داد.

ورود نخستین محموله واکسن کرونا از روسیه

تهران (پانا) - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از انتقال نخستین محموله از واکسن‌های کرونا به کشور از مبدا روسیه در روز پنج شنبه (١٦ بهمن‌ماه) خبر می‌دهد و می‌گوید هواپیمایی ماهان واردات نخستین محموله واکسن‌های کرونا به کشور را بر عهده دارد.

رئیسی: راه مقابله‌با کرونای انگلیسی‌همان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

تهران (پانا) - علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد که تنها راه مقابله با ویروس کرونای انگلیسی همان رعایت دستور العمل‌های بهداشتی یعنی ماسک زدن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مداوم دست‌ها و و تهویه مناسب در فضای بسته است.

بانک‌ها برای انتقال پول واکسن کرونا مجوز اختصاصی از آمریکا می‌خواهند

تهران (پانا) - رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به دلیل فشارهایی که آمریکا بر بانک‌های مختلف اروپایی آورده‌، آنها از کار با ایران می‌ترسند، گفت با وجود اینکه مصرف واکسن کرونا، مشخص بوده، بانک مقصد در صورتی حاضر است پول را دریافت کند که مجوز اختصاصی توسط آمریکا صادر شود.

زالی: محدودیت‌های ترافیکی در کاهش ابتلا به کرونا بسیار کارگشا خواهد بود

تهران(پانا) - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در تعطیلات پیش‌رو سفرهای غیر ضروری به ویژه توسط خودروهای غیر بومی، توسط عوامل انتظامی مستقر در مبادی ورودی و خروجی تهران کنترل می‌شود، عنوان کرد با توجه به اینکه بیشترین میزان سفرهای خارج شهری و بین استانی از مبدا تهران رخ می‌دهد، این محدودیت در تهران می‌تواند بسیار کارگشا باشد و مقدار زیادی از بار بیماری کرونا را در روزهای آتی کم کند.

همه عناوین اخبار کرونا