امروز: دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 - 17:59

تاریخ دشتستان مظلوم واقع شده است

تاریخ دشتستان مظلوم واقع شده است

1/14/2018 11:35:00 AM

بوشهر ( پانا ) اعضای ستاد برگزاری کنگره ملی نقش تاریخی دشتستان بزرگ در مبارزه با استعمار انگلیس با عنوان «به شهادت سکوت» با آیت الله صفایی بوشهری دیدار نمودند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این نشست با بیان اینکه تاریخ هر قوم شناسنامه آن قوم است، اظهار داشت: اگر این شناسنامه مخدوش شود یا از بین رود، این قوم جایگاهی در فضای آماری جهان برای اظهار وجود نخواهد داشت.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: دشتستان یک منطقه فوق العاده مهم، تاریخی و اثرگذار در ایران به ویژه جنوب ایران است اما متأسفانه تاریخ باشکوه این منطقه به جهت عواملی، مسکوت و مخفی مانده و ارائه نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود:  از بزرگی تاریخ دشتستان باید بهره برداری شود و به مردم به خصوص جوانان عرضه گردد.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: دشتستان عالمان، سرداران، مردان و زنان بزرگی داشته و دارد و این عظمتِ تاریخ دشتستان است.

شایان ذکر است : کنگره ملی نقش تاریخی دشتستان بزرگ در مبارزه با استعمار انگلیس با عنوان «به شهادت سکوت»، طی روزهای 28 و 29 دی ماه در کاروانسرای مشیرالملک برازجان برگزار می گردد.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.