امروز: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 18:50

باکیفیت بالا؛

ماهواره انگلیسی ویدئوی رنگی از زمین می‌گیرد

ماهواره انگلیسی ویدئوی رنگی از زمین می‌گیرد

1/13/2018 11:03:00 AM

تهران (پانا) - انگلیس ماهواره‌ای به مدار زمین فرستاده که قابلیت تصویربرداری رنگی و باکیفیت بالا از زمین را دارد.

به گزارش مهراز بی‌بی سی، انگلیس به‌طور آزمایشی ماهواره به مدار زمین فرستاده که می‌تواند تصاویر ویدئویی تمام رنگی باکیفیت بالا از زمین فراهم کند و حتی اشیایی به کوچکی ۶۵ سانتی متر در سیاره را شناسایی کند.

ماهواره ویدئویی Big Brother که هم اکنون فقط نمونه اولیه آن ساخته شده قابلیت تصویربرداری باکیفیت بالا از افراد از فاصله مدار زمین را دارد. این ماهواره یکی از محموله‌هایی بود که در کپسول فضایی Polar Satellite Launch Vehicle(متعلق به هند) به فضا فرستاده شد. همراه آن چند ماهواره از هند و شش کشور دیگر نیز به مدار زمین ارسال شد.

درهرحال پس از چند ساعت دستگاه‌های کنترل کننده برای نخستین بار توانستند با این ماهواره انگلیسی ارتباط برقرار کنند. این ماهواره در حقیقت یک مدل برای پیش تولید است و اگر عملکرد خوبی داشته باشد شرکت Earth-i ۵ نمونه دیگر از آن را خواهد ساخت.

 این۵ ماهواره که به‌طور کلی Vivid-i نام می‌گیرند، نخستین مجموعه‌ای خواهند بود که تصویری باکیفیت و تمام رنگی از فضا به زمین ارسال می‌کنند.

به‌هرحال Big Brother در فاصله ۵۰۵ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد و می‌توان آن را روی نقاط خاصی متمرکز کرد تا فیلم‌های دو دقیقه‌ای و تصاویر به زمین ارسال کند. با کمک این ماهواره می‌توان از خودرو و کشتی‌های در حال حرکت فیلم‌برداری کرد.

شرکت  Earth-i تصمیم دارد تا پایان ۲۰۱۹میلادی ۵ ماهواره دیگر را به فضا بفرستد و پس از آن سالانه ۵ ماهواره به مدار زمین ارسال خواهد شد.  

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.