امروز: جمعه 7 اردیبهشت 1397 - 03:50

معاون آموزش متوسطه استان البرز:

کسب رتبه‌ دوم کشوری توسط پژوهش‌سرای ملاصدرای "ناحیه 4 کرج"

کسب رتبه‌ دوم کشوری توسط پژوهش‌سرای ملاصدرای "ناحیه 4 کرج"

1/11/2018 10:31:00 AM

پژوهش‌سرای ملاصدرا ی ناحیه 4 کرج در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو موفق به کسب رتبه‌ دوم کشوری شد.

به گزارش خبرنگار پانا از البرز، عباس سلطانیان معاون آموزش متوسطه گفت: بنا به اعلام سایت باشگاه نانو، پژوهش‌سرای ملاصدرا ی کرج در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو موفق به کسب رتبه‌ دوم کشوری شد.

وی افزود : این پژوهش سرا در سه ماهه پائیز 96، 7114 نفر از دانش آموزان استان را در حوزه فناوری نانو آموزش داده است. همچنین 40 نفر از دانش آموزان متوسطه اول و دوم ناحیه 4 کرج در خصوص تولید نانو مواد در این آزمایشگاه مشغول به تحقیق هستند. این آزمایشگاه دارای دستگاه های تولید نانو پوشش، نانو الیاف، نانو کلوئید و نانو ذرات می باشد و آمادگی پذیرش دانش آموزان استان را در دو حوزه آموزش و پژوهش دارد.

معاون آموزش متوسطه در ادامه گفت: باشگاه نانو از سال 1391 با هدف ترویج و آموزش عملی فناوری نانو در بین دانش‌آموزان اقدام به تجهیز آزمایشگاه فناوری نانو کرده و تا پایان سال 1395، تعداد 78 آزمایشگاه فناوری نانو را تجهیز و راه‌اندازی نموده است.

لازم به ذکر است؛ فعالیت‌های باشگاه نانو در راستای تجهیز آزمایشگاه‌های فناوری نانو با حمایت معاونت ریاست جمهوری و همچنین ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری آموزش و پرورش استان‌های مختلف صورت گرفته است.

یکی از برنامه‌های اصلی باشگاه نانو برای ایجاد انگیزه در بین مدیران و کارشناسان آزمایشگاه‌های توانا برای بهبود کمیت و کیفیت فعالیت‌ها، ارزیابی عملکرد، رتبه‌بندی آنها و تقدیر از مسئولان و مدیران این آزمایشگاه‌ها است. بر این اساس به تمامی مراکز در مورد نحوه ارزیابی شبکه توانا اطلاع‌رسانی شده است و مطابق با فعالیت‌های هر مرکز و ارسال گزارش‌ها در بازه سه ماهه پاییز، ارزیابی و امتیازدهی به آزمایشگاه‌های عضو شبکه انجام شده است. این امتیازدهی طبق آیین‌نامه ارزیابی انجام شده است که از سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir بخش آزمایشگاه‌ها قابل دریافت است.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.