امروز: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 20:54

نبیونی:

معتمدین محلات حلقه های اتصال مردم و مسئولان هستند

معتمدین محلات حلقه های اتصال مردم و مسئولان هستند

1/11/2018 10:52:00 AM

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در همایش هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر کرج با مجمع سازندگان و معتمدین مناطق اظهار داشت: معتمدین محلات حلقه های اتصال مردم و مسئولان هستند.

به گزارش خبرنگار پانا از البرز، محمد نبیونی که در همایش هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر کرج با مجمع سازندگان و معتمدین مناطق در محل سالن اجتماعات مجتمع رفاهی میلاد سخن می گفت، با بیان اینکه شهرداری کرج طبق استانداردهای ملی 2.5 برابر نیروی انسانی مازاد دارد، بیان داشت: ماهانه میلیاردها تومان از منابع شهری صرف پرداخت حقوق و مزایای کارمندان و کارگران می شود و کماکان شاهد تقاضاهای فراوان برای استخدام در این نهاد هستیم حال آنکه حتی فضایی برای استقرار نیروی جدید نداریم.
 
وی افزود: به پروژه مترو بنگرید؛ بیش از یک دهه از کلنگ زنی این پروژه می گذرد و برغم تخصیص میلیاردها تومان اعتبار از منابع شهری و دولتی اما این طرح هنوز در برزخ به سر می برد و این ها نشانگر مشکلات و آسیب هایی هست که باید بدان توجه بیشتری داشت. امروز ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی کرج بسیار فرسوده است و اگر راهکارهای علمی را برای اداره شهر بکار نگیریم کسی نمی داند آینده به کجا ختم می شود؟
 
این مسئول شهری ادامه داد: در شرایط کنونی باید به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی باشیم و از ظرفیت و پتانسیل سرمایه گذاران برای اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی و زیرساختی بهره مند شویم و اینکه بخواهیم با تراکم فروشی شهر را اداره کنیم و بر ساخت و ساز غیرمجاز چشم پوشی کنیم، راه به جایی نمی برد. 
 
نبیونی همچنین از حضور کمرنگ بانوان در جمع معتمدین محلات انتقاد و اضافه کرد: مگر نه اینکه بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و امروز بسیاری از کرسی های علمی در اختیار زنان است و با روند کنونی جایگاه و نقش آنها در عرصه های ورزشی، فرهنگی، علمی و اجتماعی اگر از مردان بیشتر نباشد، کمتر هم نخواهد بود و شایسته است که از پتانسیل آنها در جایگاه معتمدین محلات به خوبی استفاده شود.
 
رئیس شورای اسلامی شورای اسلامی شهر کرج از معتمدین محلات به عنوان حلقه های اتصال مردم و مسئولان یاد کرد و اذعان داشت: معتمدین محلات افرادی متعهد، مطالبه گر و دلسوز هستند که مشکلات و کاستی ها را پیگیری می کنند و آنها را به نهادهای مربوطه منعکس می نمایند و توصیه جدی بنده به بدنه شهرداری کرج توجه به دغدغه های این عزیزان و برقراری ارتباط مستمر با ایشان است و همانطور که شاهدیم سیاست دوره جدید مدیریت شهری کرج توسعه شهری از محور مسجدمحور و محله محوری است و ما در حال اجرای طرح پاکداشت محلات می باشیم.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.