امروز: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 20:42

احمدی لاشکی در جریان بازدید اعضای کمیسیون آموزش از مراکز آموزشی بندر لنگه:

تصویب هزار میلیارد برای نوسازی مدارس در لایحه بودجه ۹۷

تصویب هزار میلیارد برای نوسازی مدارس در لایحه بودجه ۹۷

1/9/2018 6:43:00 PM

تهران (پانا) - نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه کمیسیون تلفیق در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۷ هزار میلیارد تومان برای نوسازی مدارس در نظر گرفته، گفت: بخشی از این اعتبار به استان هرمزگان اختصاص می‌یابد.

به گزارش خانه ملت، اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی طی سفری به استان هرمزگان از مراکز آموزش عالی و مدارس این استان بازدید کردند.

گفتنی است قاسم احمدی لاشکی، علیرضا سلیمی و محمد بیرانوندی طی این سفر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر لنگه، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی‌‌-کاربردی و مدارس شهرستان بندر لنگه بازدید کردند.

در حاشیه این سفر قاسم احمدی لاشکی در جمع خبرنگاران گفت: حسب برنامه‌هایی که از گذشته کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی داشت سفر به استان هرمزگان در برنامه‌ها گنجانده شد، در حال حاضر سه گروه از اعضای کمیسیون در سه منطقه استان هرمزگان مشغول بازدید از مراکز آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی هستند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزیابی‌ این بازدیدها در ماه‌ آینده بعد از حضور مسئولان در کمیسیون پیگیری شده و دستورات لازم صادر می‌ شود، گفت: در این سفر مسئولانی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز حضور دارند، فردا نیز در بندرعباس جلسه جمع بندی این سفر برگذار می‌شود.

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در بندر لنگه از مدرسه سما، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی-کاربردی بازدید داشتیم گفت: خوشبختانه وضعیت آنها در مقایسه با دیگر نقاط از شرایط بهتری برخوردار بود اما یکی از مشکلات عمده این بود که جمعیت دانشجویی در منطقه رو به کاهش است.

وی اضافه کرد: می‌توان به وسیله برنامه‌ریزی‌های اساسی این مشکلات را برطرف کرد اما متاسفانه تاکنون نیاز سنجی‌های لازم در حوزه آموزش و انتخاب رشته‌های تخصیصی مورد نیاز مناطق صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  با توجه به فضای ادارات کل بنادر و دریانوردی و کشتی‌رانی منطقه می‌توانیم رشته‌های متناسب با این حوزه را در دستور کار قرار دهیم، عنوان کرد: شان بندر لنگه تعداد بیشتری دانشجو است و این شهرستان یک شهرستان کوچک نیست؛ طبق آمار این شهرستان ۱۶۸ هزار نفر جمعیت دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات آموزش و پرورش منطقه عموما به نوسازی مدارس و فضای آموزشی بر‌می‌گردد، گفت: امیدواریم دسته‌بندی‌هایی از وضعیت موجود و تنگناهایی که برای کشور عمومی هستند به دست آوریم تا زمینه رفع آنها فراهم شود.

احمدی لاشکی با بیان اینکه روز گذشته یکی از مواردی که به‌عنوان امتیاز مثبت توانستیم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ کسب کنیم رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارسی بود که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، تصریح کرد: این مسئله یکی از دغدغه‌های بزرگ مدارس بود که لازم است در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: هزار میلیارد تومان نیز برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شد که بخشی از این میزان را به استان هرمزگان اختصاص می‌دهیم.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.