امروز: جمعه 7 اردیبهشت 1397 - 03:51

نیروگاه انرژی خورشیدی در استان البرز مستقر می شود

نیروگاه انرژی خورشیدی در استان البرز مستقر می شود

1/7/2018 2:01:00 PM

کرج (پانا) - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار البرز از روند پیگیری استقرار نیروگاه انرژی خورشیدی در کار گروه اقتصادی خبر داد.

 پنجمین جلسه کارگروه توسعه اقتصادی استان با حضور عبادالله کامکار در محل استانداری برگزار شد.

وی در این جلسه با اعلام خبر گفت: برای اجرای این طرح در بدو امر اراضی ۲۰۰ هکتاری پیش بینی شده است.

معاون استاندار افزود: در خصوص وضعیت پروژهای مزرعه خورشیدی مقرر شد اداره کل منابع طبیعی در فاز اول مختصات ۲۰۰ هکتار را به شرکت توزیع و برق اعلام تا شرکت توزیع برق نیز استعلام های لازم را در خصوص پست و سایر موارد انجام و ظرف یک هفته به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام شود.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد ۲۰۰ هکتار زمین تعیین شده برای احداث نیروگاه های خورشیدی جمعا با ظرفیت ۱۰۰ مگا وات باشد و بهره بردار می تواند هم متقاضی سرمایه گذاری داخلی و هم متقاضی سرمایه گذاری خارجی باشند و اولویت با کسانی است که برای طرح های سرمایه گذاری خارجی در مرکز خدمات سرمایه گذاری و برای طرح های سرمایه گذاری داخلی در پارک علم و فناوری و شرکت توزیع برق استان در خواست اولیه خود را تا کنون ارایه داده اند‌. 

معاون استاندار افزود: به منظور بررسی بیشتر این موضوع مقرر شد جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان پارک علم و فناوری، اداره کل منابع طبیعی، شرکت توزیع نیروی برق استان، شرکت برق منطقه ای تهران و مرکز خدمات سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری برگزار و نتایج به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام تا در جلسه آتی کار گروه انرژی های تجدید پذیر ارائه و بررسی شود.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.