امروز: جمعه 4 خرداد 1397 - 13:14 تبلیغات

برگزاري جلسه كميته ي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در شهرستان ايلام

برگزاري جلسه كميته ي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در شهرستان ايلام

1/1/2018 11:12:00 AM

جلسه كميته پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي با حضور سرپرست آموزش و پرورش شهرستان ايلام و تعدادي از همكاران اداري برگزار گرديد

به گزارش خبرنگار پانا از استان ایلام، فارس شريفي گفت: آسيب هاي اجتماعي همانند اعتياد به مواد مخدر، انحرافات جنسي، وابستگي به فضاي مجازي و ... از جمله تهديدهاي جدي هستند كه دانش آموزان ما را هدف قرار داده و يكي از موانع اصلي ما در مسير رشد و تعالي دانش آموزان است.

ايشان افزود: همه عوامل آموزش و پرورش، والدين و ساير ارگان هاي دولتي بايد در مسير تعديل تهديدهاي اجتماعي با هم همكاري مجدانه اي داشته باشند چرا كه آموزش و پرورش نخواهد توانست بار سنگين اين مسئوليت خطير را به تنهايي بر دوش بكشاند.

وي اظهار كرد:  بر اساس تحقيقات اخير عواملي از قبيل : ارتباط با همسالان و دوستان ناباب، عدم نظارت خانوادگي، آلوده بودن فضاي محل زندگي، كاهش عزت نفس و پايين بودن خودباوري از جمله عواملي هستند كه بروز همه يا مواردي از آن در فرد منتج به يكي از آسيب هاي اجتماعي در وي خواهد شد.

ايشان بيان كرد: آگاهي، آموزش و مشاوره بايد با توجه به سن، رشد عقلي مخاطبان، شرايط بومي، جنسيت و ... در سيري آرام و عميق،  بصورت مستمر در اختيار دانش آموزان قرار گيرد تا ايشان ضمن آگاه شدن از عوارض و پيامدهاي منفي آسيب هاي اجتماعي به تبري جستن از آن راغب تر شوند.

فارس شريفي سرپرست آموزش و پرورش شهرستان ايلام در پايان افزود: يكي از موثرترين مهارت هاي فردي كه موجبات زندگي بهتر را براي او  رقم مي زند، ارتباط اجتماعي موثر است. انسان موجودي اجتماعي است، قدرت برقراري و حفظ روابط مطلوب، صميمانه و همراه با مسئوليت در اولين خاستگاه با اعضاي خانواده و در راستاي آن با همسالان مي تواند بسيار سازنده و موثر باشد.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.