امروز: سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 - 09:04

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش وپرورش خبر داد

توزیع 1126 تبلت در بین دانش آموزان پیش‌دانشگاهی مناطق زلزله زده

توزیع 1126 تبلت در بین دانش آموزان پیش‌دانشگاهی مناطق زلزله زده

12/31/2017 2:28:00 PM

تهران (پانا) - به ابتکار سازمان مدارس و مراکزغیر دولتی وزارت آموزش وپرورش جمعی از خبرنگاران رسانه های مختلف درکنار چند تن از مدیرا ن آموزش و پرورش با هدف بررسی راهکارهای ممکن برای رفع مشکلات دانش آموزان، به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه سفر کردند و ضمن شرکت در نشست خبری، یک مدرسه آموزش الکترونیکی در سرپل ذهاب را افتتاح کرده و کلنگ یک مجتمع شبانه روزی را در ثلاث باباجانی به زمین زدند.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، روز گذشته مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش به همراه نجات بهرامی معاون رسانه ای مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی، باقری مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران، ساکی مدیرکل آموزش وپرورش استان البرز، فرهاد تجری نماینده مردم سرپل ذهاب،قصر شیرین وگیلانغرب در مجلس شورای اسلامی وچند تن از موسسان مدارس غیردولتی با هدف بررسی وضعیت مدارس مناطق زلزله زده و همچنین نحوه ارائه خدمات به دانش آموزان مدارس آسیب دیده به استان کرمانشاه سفر کردند.

 افتتاح طرح"آموزش الکترونیک" در سرپل ذهاب

براساس این گزارش؛ در این سفر که خبر نگارانی از رسانه های مختلف نیز حضور داشتند، یک مدرسه آموزش الکترونیکی، در کانون فرهنگی وتربیتی سرپل ذهاب، افتتاح شد و پس از آن به صورت ویدئوکنفراس آئین کلنک زنی مدرسه ای شبانه روزی درثلاث باباجانی برگزار شد.

در ادامه این برنامه نشست خبری برگزارشد و رئیس سازمان  مدارس ومراکز غیردولتی به سوالات اصحاب رسانه در خصوص اقدامات آموزش وپرورش در مناطق زلزله زده پاسخ داد.

ارسال 20هزار بسته آموزشی به مناطق زلزله زده

در این نشست، مجتبی زینی وند به تهیه بسته‌های کمک آموزشی و ملزومات مورد نیاز دانش‌آموزان زلزله‌زده کرمانشاه از سوی موسسات اشاره و عنوان کرد: بیش از 20هزار بسته آموزشی آماده و به کرمانشاه ارسال شده که همزمان با اجرای آموزش الکترونیک در میان دانش آموزان توزیع می‌شود.

توزیع یک هزار و126تبلت بین دانش آموزان پیش دانشگاهی

زینی وند ادامه داد: کمتر از دو هفته ازوقوع زلزله ،کلاس‌های پایلوت آموزش الکترونیک را در این مناطق راه اندازی کردیم که البته اجرای این طرح نیازمند وجود دو مولفه نرم افزار و سخت افزار بود و ما سامانه مربوط را طراحی و فراهم آوری سخت افزار نیز با کمک شورای موسسین مدارس غیردولتی تامین و برای تمام دانش آموزان پیش دانشگاهی شش منطقه زلزله زده تبلت تهیه شد و سایر بخش‌های آموزش و پرورش نیز در تهیه امکانات سخت افزاری همکاری کردند.

وی با اشاره به انجام آموزش و حضور و غیاب درکلاس‌های مجازی تصریح کرد: باز خوردهایی که از دانش آموزان در آموزش آنلاین گرفتیم مثبت بود. اکنون برای یک هزار و126دانش آموز پیش دانشگاهی تبلت فراهم شده است.

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی وزارت آموزش وپرورش از کمک موسسات مذکور در ارائه آموزش های الکترونیکی خبر داد و خاطرنشان کرد: تنها یک مرکز آموزش غیردولتی هشت میلیارد تومان ملزومات به مناطق زلزله ارسال کرد وکمک همه موسسان داوطلبانه بوده است.

دلیل وجود برخی مدارس سه شیفته در مناطق زلزله زده

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تعداد مدارس سه شیفته درشهرستان سرپل ذهاب اظهارکرد: در حال حاضر در سرپل ذهاب 7 مدرسه سه شیفته داریم و این امر به دلیل آن  است که خانواده ها اجازه نمی‌دهند فرزندشان در مدارسی که حتی کوچکترین ترک خوردگی دارد و ناایمن است حضور پیدا کنند.

زینی وند عنوان کرد: آموزش الکترونیک یکی از برنامه های ما برای دانش آموزان پیش دانشگاهی و اولویت دوم ما مدارس سه شیفته است و به‌زودی کمک به مدارس سه شیفته را شروع می کنیم.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس اعلام کرده تعدادی مدرسه ایمن هستند اما چون ترک خورده اند خانواده ها از حیث روحی آمادگی ندارند و به همین علت مدارسی که استحکام بیشتری دارند در سه شیفت سازماندهی شدند.

آوار برداری علت عدم استقرار کانکس در محل مدارس تخریب شده

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی وزارت آموزش وپرورش در پاسخ به اینکه چرا کانکس در مدارس تخریبی تعبیه نمی‌شود؟ اظهارکرد: مدارس تخریبی در مرحله آوار برداری‌اند و امکان گذاشتن کانکس در آنجا وجود نداشت و الزاما تعدادی مدارس سه شیفته شدند.

درخواست دانش آموزان کرمانشاهی برای اختصاص سهمیه کنکور

 براساس این گزارش؛ دراین نشست فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب نیزبا اشاره به درخواست های دانش آموزان پیش دانشگاهی درباره نگاه ویژه به آنها در کنکور ۹۷ تصریح کرد:  این موضوع خواست من واستاندار محترم کرمانشاه نیز هست و دراین خصوص با وزرای علوم و بهداشت مذاکره کردیم تا سهمیه ای برای دانش آموزان مناطق زلزله زده در کنکور سال آینده لحاظ شود.

وی همچنین از رایزنی با دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: برای تخفیف شهریه یا معافیت از شهریه یک یا دو ترم، با دانشگاه آزاد مذاکره داشتیم.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.