امروز: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 20:34

رئیس سازمان دانش آموزی استان سمنان:

مهم ترین مأموریت تشکل های دانش‌آموزی، توانمندی نوجوانان در آینده است

مهم ترین مأموریت تشکل های دانش‌آموزی، توانمندی نوجوانان در آینده است

10/29/2017 5:53:00 PM

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان سمنان با بیان اینکه مهم‌ترین مأموریت تشکل‌های دانش‌آموزی، توانمندی نوجوانان در زندگی آینده است، گفت: روش‌های مختلف دوست‌یابی، مسیر زندگی و آشنایی با آثار سوءمصرف انواع مواد مخدر و اقداماتی که ممکن است افراد کم سن را به این فضاها وارد کند و همچنین مباحث پیشگیری اولیه را به دانش‌آموزان آموزش داده و ایشان را برای فاصله گرفتن از این‌گونه آسیب‌ها توانمند می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار پانا از سمنان، محمدرضا عامریان، با تأکید بر اینکه تشکل‌هایی مانند بسیج دانش‌آموزی، انجمن اسلامی، سازمان دانش آموزی، مجلس و شورای دانش‌آموزی به رشد و بالندگی نوجوانان کمک می‌کند، تصریح کرد: صرف آموزش کلاسیک نمی‌تواند مشکلی را در آینده از دانش‌آموزان دوا کند، لذا این مهم می‌طلبد تا دانش‌آموزان مهارت‌های علمی و عملی، زندگی و اجتماعی را کسب کنند.

وی افزود: در بحث آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانش‌آموزان همچون ادب، خوش‌خلقی، درستی، صداقت و دوستی با طبیعت که دانش‌آموزان را برای زندگی آینده آماده می کند، از جمله اهدافی است که در سازمان دانش‌آموزی به‌طور جد پیگیری می‌شود.

 

مانور امداد و نجات در  مدارس استان سمنان برگزار می‌شود

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان سمنان از برگزاری مانور زلزله و پدافند غیرعامل در مدارس استان خبر داد و ابراز داشت: این سری آموزش‌ها در تمامی یک هزار و ۱۶ مدرسه استان اعمال می‌شود، ولی به‌طور مشخص در روز هشتم آذرماه، ۶۶ مدرسه و اولیای آن‌ها مورد آموزش مقابله با بحران‌ها قرار می‌گیرند که در مناطق کم برخوردار شهرستان‌های بسطام، بیارجمند، امیرآباد و مهدی‌شهر، شش مدرسه در نظر گرفته‌شده است.  

عامریان تصریح کرد: یکی از آموزش‌هایی که به‌طور جد برای دانش‌آموزان دنبال می‌کنیم، بحث مقابله با بحران‌ها و آسیب‌هایی است که در حوادث غیرمترقبه و حملات دشمن در بحث پدافند غیرعامل رخ می‌دهد؛ لذا در این بخش کار گسترده آموزشی داریم.

وی افزود: در تلاشیم تا امداد و نجات، پناه گیری، آماده‌سازی فضای نگهداری از ابنیه و اماکن، بحث‌های مختلف را به دانش‌آموزان آموزش دهیم که تبلور آن را در روز مانور زلزله یا مانور پدافند غیرعامل به منصه ظهور خواهیم گذاشت.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.