امروز: دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 - 17:38

صحنه ربودن بنیتا کودک 8 ماهه در مشیریه تهران بازسازی شد

صحنه ربودن بنیتا کودک 8 ماهه در مشیریه تهران بازسازی شد

7/28/2017 1:39:00 PM

رئیس پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: با وجود آنکه درهای خودرو قفل نبوده اما به دلیل بالا بودن شیشه ها و بسته بودن درها صدای کودک شنیده نمی شود.

به گزارش پانا شهر تهران,«29 تیرماه بنیتا 8 ماهه در حالی که در داخل خودروی پدرش قرار داشت و پدر وی برای بستن در پارکینگ، خودرو را ترک کرده بود، به همراه اتومبیل به سرقت رفت و انتشار خبر ربوده شدن وی موجی از احساسات مردمی را برانگیخت.
پیکر بی جان این کودک خردسال، روز 4 مرداد ماه در داخل خودروی سرقتی در پاکدشت پیدا شد.»
سردار عباسعلی محمدیان امروز( جمعه ) در حاشیه بازسازی صحنه ربودن بنیتا در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات حادثه پرداخت و ضمن قدردانی از مردم افزود: از لحظه اولیه اعلام حادثه واحدهای مختلف در صحنه حاضر و پرونده اولیه تشکیل شد.
وی با بیان اینکه یک ساعت پس از وقوع حادثه مامور پلیس آگاهی در کلانتری تحقیقات خود را شروع کردند افزود: برخی اقدامات پلیس ظاهری (قابل رویت برای مردم) و برخی با ابلاغ های داخلی انجام می شود که این کارها به موازات یکدیگر انجام شد.
سردار محمدیان خاطر نشان کرد: در جریان تحقیقات این پرونده گزارش های مختلفی از حدود هشت استان مختلف درخصوص موارد مشکوک خرید لوازم بچه دریافت شد که همه از طریق پلیس آگاهی استان های مختلف احراز هویت شدند.
وی ادامه داد: متهمان این پرونده بعد از طی کردن مسیر کوتاهی برای فرار از محدوده محل مسکونی را انتخاب کرده و خودرو را در شرایطی که کودک داخل آن بوده رها کردند.
رئیس پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: با وجود آنکه درهای خودرو قفل نبوده اما به دلیل بالا بودن شیشه ها و بسته بودن درها صدای کودک شنیده نمی شود.
وی با اشاره به انجام چندین ماموریت پیچیده توسط پلیس برای یافتن کودک گفت: روز سه شنبه همزمان با عملیات دستگیری یکی از سارقان فردی در تماس با پلیس بدون معرفی خود گزارشی با یک اسم کوتاه ارایه می کند.
سردار محمدیان افزود: اما همچنان فرد دوم که سابقه دار نیز بوده متواری و مخفی بوده که ساعت ۲۲ روز سه شنبه محل استقرار وی مشخص شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با بررسی ها معلوم می شود خانواده ای که درمحل موردنظر قرار داشتند اقدام به خریداری پوشک کرده بودند گفت: این احتمال قوت گرفت که کودک زنده باشد اما در نهایت مشخص شد پوشک های خریداری شده مربوط به پسر ۹ ماهه( پسر برادر یکی از متهمان) بوده است.
وی خاطرنشان کرد: با حکم قضایی و ورود به منزل متهم دوم نیز دستگیر و پس از ساعتی اقرار به رها کردن خودرو به همراه طفل کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این ماموریت ۳۵ سرفصل کاری دنبال می شد و اگر سرنخی از دوربین ها بدست می‌ آمد پلیس منتظر نمی‌ماند خاطرنشان کرد: متهم خودرو را پس از طی مسیری کوتاهی رها کرده و ترددی در محدوده ترافیک شهری نداشته است.
وی تاکید کرد: مردم به توصیه های پلیس توجه داشته باشند و هرگز خودروی روشن یا در شرایطی که کودک داخل آن قرار دارد را رها نکنند.
رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه فضای مجازی را فرصت بدانیم یادآور شد: پلیس قصد داشت برای دستگیری متهمان با اعلام‌ خبر از طریق فضای مجازی اقدام کند که این اطلاع رسانی از طریق خانواده کودک انجام شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه هنگام مراجعه خانواده کودک به پلیس اعلام شد که کارآگاه مرخصی است و اول هفته موضوع پیگیری می شود، خاطرنشان کرد: یک ساعت پس از وقوع حادثه همکاران ما کار را شروع کردند و به رغم آنکه معاون جنایی در مرخصی بوده داوطلبانه مرخصی خود را لغو و با حضور در محل کار اقدامات را آغاز کرد.
بر اساس این گزارش در جریان بازسازی صحنه ربودن بنیتا کودک هشت ماهه، خانواده کودک، شهروندان و اصحاب رسانه حضور داشتند.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.