امروز: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 20:38

ضریب قیمت آب بهای کرمانشاه کمتر از دیگر شهرهای کشور است

ضریب قیمت آب بهای کرمانشاه کمتر از دیگر شهرهای کشور است

7/19/2017 10:08:00 AM

‌مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: ضریب قیمت آب بها در کرمانشاه نسبت به سایر شهرهای کشور، به مراتب کمتر است.

به گزارش پانا کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان؛ علی حسین مرادی، در خصوص آب بهای کرمانشاه اظهار داشت: ضریب قیمت آب بها در شهر کرمانشاه ۱.۰۹ و در سایر شهرهای استان ۰.۷۶ است که این عدد نسبت به ضریب شهری سایر شهرها، به مراتب کمتر است.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بیان کرد: این ضریب در تهران ۱.۴۵، کرج ۱.۳۲، تبریز ۱.۳۰، ارومیه ۱.۱۵، ایلام ۱.۱۶، زنجان ۱.۱۴، همدان ۱.۱۷، اراک ۱.۲۰، بابل ۱.۱۶، کرمان ۱.۱۶ می‌باشد.
مرادی اظهار داشت: موضوع نازل بودن آب بهاء سبب شده تا هزینه تبصره ۳ در مقایسه با آب بهاء مصرفی مشترکین زیاد به نظر برسد.
وی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در تمامی قبوض آب بهاء مشترکین، بطورکامل شفاف سازی نموده و بابت خدمات آب و فاضلاب مبالغ متناظر درج نموده است.
وی با بیان اینکه آبفای استان کرمانشاه دو خدمت حیاتی و مهم شامل توزیع آب شرب بهداشتی و جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب را بر عهده دارد، گفت: اخذ بهاء هریک از این خدمات براساس تعرفه ابلاغی از سوی شورای اقتصاد و به تبع آن وزارت نیرو است.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه خدمات گیرندگان باید نسبت به پرداخت هزینه مربوطه مکلف باشند، افزود: درج هر مبالغی در قبوض آب بهاء برای شفاف سازی و احترام به حقوق شهروندی است.
وی یادآور شد: تبصره ۳ براساس مصوبه شورای شهر و ابلاغ آن از سوی وزارت نیرو است و درآمدهای حاصل از آن به صورت کاملاً شفاف در حساب جداگانه و مشخص نگهداری می‌شود و براساس توافق نامه‌هایی، بین شرکت آب و فاضلاب و شورای شهرمبادله و برای اصلاح و توسعه تاسیسات و ارتقاء خدمات به مشترکین و شهروندان هزینه خواهد شد.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.