امروز: سه شنبه 26 تیر 1397 - 13:59 تبلیغات

طبقه نهم ساختمان شرکت ارتباطات زیر ساخت؛ اثری از سرورهای هاتگرام و تلگرام نیست

تهران(پانا) - ادعای وجود سرورهای نسخه‌های غیررسمی تلگرام از جمله هاتگرام و طلاگرام در طبقه نهم ساختمان شرکت ارتباطات زیر ساخت، موجب شد تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امکان بازدید خبرنگاران و عکاسان را از این ساختمان فراهم کند؛ بازدیدی که مشخص کرد سرورهای پیام‌رسان‌های غیررسمی تلگرام در این مرکز وجود ندارد.

جهرمی: کشف پلشتی‌ها ضرورتی مهم است

تهران (پانا) - آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با حمایت از تصمیم قوه قضاییه برای برخورد با متخلفین اقتصادی در توییتر نوشت: «امروز سخنگوی محترم دستگاه قضا از آغاز برخورد با متخلفین ارزی خبر داد. خوشبختانه روند شفاف_سازی مسیر مناسبی در پیش گرفته است. البته هنوز بخش بزرگتری از لیست‌های ارز تخصیصی ۴۲۰۰ تومانی منتشر نشده است. انتشار آنها و بهره‌گیری از نظارت افکار عمومی و کشف پلشتی‌ها ضرورتی مهم است.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: نمایشگر پارازیت در برخی شهرها نصب می‌شود

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نصب 18 سایت اندازه‌گیری امواج رادیویی در شیراز می‌گوید در دیگر شهرهای کشور که ذهنیت وجود پارازیت‌های مضر در فضای آنها وجود دارد، این اندازه‌گیری انجام و نمایشگر آن نصب می‌شود.

آذری جهرمی: بستن فضای مجازی کار تنبل هاست

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخی ساده ترین راه حل ممکن را انتخاب می کنند، به نوع تعامل با شبکه های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: بستن، کار تنبل هاست و باید سهم خوبی از اقتصاد جهان در حوزه فضای مجازی را تصاحب کنیم.

تخلف تازه در بازار تلفن همراه؛ سودجویی مالیاتی از خریداران

تهران (پانا) - برخی فروشندگان بازار موبایل می گویند سودجویانی که در پی افشای تخلف های ارزی اخیر، با دریافت کارت ملی از خریداران گوشی های خود را حتی با قیمت کمتر عرضه می کردند، مالیات مربوط به صدور صورتحساب فروش کالا و خدمات را به نام مشتریان خود ثبت کرده اند.

۱۶۶۲ دستگاه تلفن همراه قاچاق کشف و ضبط شد

تهران (پانا) - گزارش معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی تهران بزرگ مبنی بر قاچاق ۱۶۶۲ دستگاه گوشی تلفن همراه برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شد.

آشفته بازار گوشی همراه؛ از خودداری از فروش تا شگردهای رد گم کردن نرخ‌های واقعی

تهران (پانا) – بازار گوشی تلفن همراه کشور این روزها به آشفته بازاری بدل شده است؛ از افزایش قیمت‌های ناگهانی تا انتشار لیست افرادی که ارز 4200 تومانی برای واردات گرفتند اما گوشی‌ها را به همان نرخی قیمت‌گذاری کردند که با ارز غیررسمی محاسبه می‌شود اما شاید عجیب‌تر اقدام برخی از نمایندگی‌های برندهایی باشد که بیش ازدو دهه است بازار کشور را در اختیار دارند اما این روزها از فروش کالا به مشتریان خودداری می‌کنند.

وزیر ارتباطات : تشعشعات رادیویی خارج از حد استاندارد در کشور نداریم

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : سیستم پایش اثرات امواج بر شاخص های حرارتی نه تنها در تهران بلکه در چند شهر کشور دایر شده است و تاکنون پارامترهای گرمایی ناشی از اثر تجمیعی تشعشعات خارج از حد استاندارد به ما گزارش نشده است.

وزیر ارتباطات: یک فاسد اقتصادی در این شرایط کشور ستون پنجمی است

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ضرورت به کارگیری جوانان به معنای دو قطبی کردن جامعه به پیر و جوان نیست، بر ضرورت اصلاح قوانین و شفافیت مالی در تمامی ارکان کشور به منظور حذف مفسدین اقتصادی تأکید کرد.

وزیر ارتباطات:‌ برای انتشار لیست ارز‌بگیران برخی بهانه می‌آورند

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  می‌گوید مردم با مشکل‌های  همه جوره کنار می‌آیند ولی فساد را نمی‌توانند تحمل کنند و برای انتشار لیست ارز‌بگیران برخی بهانه می‌آورند که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

با شماره‌گیری ستاره ۷۷۷۷ مربع از وضعیت ارز گوشی خریداری شده باخبر شوید

تهران (پانا) - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات می‌گوید از دوشنبه رسیدگی به وضع بازار موبایل آغاز شده است و مردم از طریق سامانه ریجستری گوشی تلفن همراه می‌توانند از ارزی که برای واردات گوشی همراهشان اختصاص یافته باخبر شوند.

اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درخصوص پیام‌رسان سروش

تهران (پانا) - در پی انتشار اخباری مبنی بر عضویت اجباری کاربران در پیام‌رسان سروش بدون اطلاع و درخواست خودشان، مرکز ملی فضای مجازی کشور اعلام کرد در صورت دریافت مستندات از سوی مدعیان مذکور، موضوع را در اسرع وقت بررسی خواهد کرد.