امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398 - 18:07 تبلیغات

بلوف انتخاباتی اردوغان با استفاده از گزینه همکاری نظامی با ایران

در بحبوحه بحران گروگانگیری دیپلماتهای آمریکایی، صادق قطب زاده وزیر امور خارجه وقت ادعا کرد که عمر توریخوس، رئیس جمهوری پاناما شخصا با او تماس گرفته و از آمادگی کشورش برای استرداد شاه به ایران خبر داده است. اما بلوف سیاسی قطب زاده که مایل بود از طریق حل و فصل بحران گروگانها جایگاه سیاسی خود را تثبیت کند، نگرفت و به سوژه طنزپردازان و لطیفه گویان تبدیل شد.

اعضای مجمع تشخیص، پیام رهبری را شنیده‌اند؟

رهبرمعظم انقلاب در پیام نوروزی مهمترین ،فوری ترین و اصلی ترین مسئله کشور را حل معضلات اقتصادی خواندند. کلید حل مشکلات فعلی، بالابردن تولید است و شعار "رونق تولید"برای سال 98 نیز به همین دلیل از سوی ایشان انتخاب شده است.

7 پیش نیاز رونق تولید و تقویت ارزش پول ملی

تهران (پانا) - رونق تولید و تقویت ارزش پول ملی، در گروه چند نکته مهم از جمله کاستن از وام های تکلیفی کاهنده توان بانک‌ها و تلاش برای کاستن از فشار ناترازی بودجه جاری دولت بر سیستم بانکی و بانک مرکزی است.

معلمان مشق جهاد و فداکاری

هیچ چیزی به اندازه ایمان پدران و مادران شهیدان این سرزمین نمی‌توانست شور مبارزه را در کالبد جوانان بدمد خانواده پرفضیلت جوانان رزمنده در طول دفاع هشت ساله سبکی خاص از زندگی را آفریدند؛ سبکی بر گرفته از ارزشهای اخلاقی و انسانی و متناسب با نیاز جامعه دینی.

چرا دختر آیت‌الله آملی‌لاریجانی به قوه قضاییه شکایت نکرد؟

تهران (پانا) - مراسم معارفه ریاست قوه قضاییه نیز برگزار شد. پس از مراسم معمول است که به سخنان رییس جدید پرداخته شود ولی در این یادداشت به یکی از نکات مطرح‌شده از جانب رییس قبلی این قوه اشاره می‌کنم و به مسائلی از این قوه می‌پردازم که کماکان نیز به ارث مانده است.

شکوه تجدید عهد با منتخبِ مردم در گیلان

سومین سفر رئیس جمهوری محترم در قالب دومین سفر استانی کاروان تدبیر و امید به گیلان، 15 روز مانده به پایان سال 1397 که دکتر روحانی آن را به نام «سالی دشوار ولی پرافتخار» نامگذاری کرد، با شکوه و عظمت حضور کم‌نظیر مردم در مراسم استقبال از کاروان دولت، جلوه‌ای زیبا بود.

متاسفانه مسخره‌بازی بود آقای «مسخره‌باز»

وقتی علی نصیریان می‌گوید روی سن رفته تا از یک جوان که جای نوه‌اش است، تعریف کند و بگوید: «این پسر، همایون غنی‌زاده آدم بزرگی در سینمای ایران می‌شود.» حتما او استعدادی شگرف داشته که تا اینجا رسیده است.

فیلم نرگس آبیار،سیمرغ‌ها را درو کرد، اما...

چند سال پیش که همسر و برادر همسر حمید ریگی کشته شدند و خبرهایش مخابره شد، بنا شد از این ماجرا فیلمی ساخته شود. چند سال فاصله افتاد تا این که بالاخره امسال این اتفاق توسط نرگس آبیار افتاد. 

تلاش‌هاى هدایت‌شده براى بى‌توجهى به «درخونگاه»

فیلم سینمایى «درخونگاه» ساخته سیاوش اسعدى در حالى به بخش سوداى سیمرغ جشنواره فیلم فجر راه یافت که منتقدان و اصحاب رسانه پس از دیدن این فیلم در کاخ جشنواره فیلم فجر همگى به تحسین این اثر سینمایى پرداختند و «درخونگاه» را فیلمى با استاندارهاى روز سینما معرفى کردند.

همه عناوین بخش یادداشت