امروز: چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 21:39 تبلیغات

مصرف‌زدگی به چه قیمت؟

متاسفانه به‌دلیل حاکم بودن فرهنگ مصرف در کشور ما، با وجود آنکه به آیه «کلُوا واشربوا و لا تسرفوا» به‌شدت در زبان شفاهی و بیانات‌مان اعتقاد داریم، ولی به این آیه عمل نمی‌کنیم.

متناقض با روح قانون

ریـــیس‌جـــمهوری روز گذشته در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور به‌عنوان بازوان اجرایی دولت در انتخابات به عملکرد شورای نگهبان انتقاد و از شیوه نظارت این نهاد در جریان احراز صلاحیت‌ها از جایگاه مجری قانون اساسی گلایه کرد.

دروغی که ترامپ در مورد ظریف گفت

نباید تلاشی را که با تحریم ظریف آغاز شد؛ سپس روادید سفراو به مقر سازمان ملل را نشانه رفت و اکنون به ادعایی واهی در توئیتر تقلیل یافته است، کم‌اهمیت قلمداد کرد.

بحران سرمایه اجتماعی

در بحران‌های متنوعی که ممکن است یک جامعه با آنها دست و پنجه نرم ‌کند همواره در میان آنها بحران‌ سیاسی چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی و البته بحران اقتصادی بیشتر به‌چشم می‌آید و اصحاب رسانه و سیاست هم بیشتر به آنها مشغول هستند.

داوری جشنواره

ترکیب هیات داوران جشنواره مشخص شد تا این رویداد به روزهای مهم خود برسد. جشنواره فجر طوری طراحی شده که عموم برنامه‌ها در این 10روز برای مردم شادی‌بخش و نشاط‌آور باشد.

گام اول از زنجیره اقدامات شفاف‌ساز

طرح «شفاف‌سازی منابع مالی نامزدها» می‌تواند گام بسیار مهم و اساسی در پاک کردن دامان نهاد انتخابات ما از پدیده «پول‌های کثیف» باشد. آلوده شدن فرآیند انتخابات به‌عنوان نماد و ستون اصلی مردم‌سالاری به پدیده شوم «پول‌ کثیف» چیزی نیست که در کشور قابل کتمان باشد.

یک طرح و چند تعارض

طرح ساماندهی پیرامون دانشگاه تهران از سال 82 تاکنون هیچ طرح مصوبی در شورای‌عالی معماری و شهرسازی ندارد، این در حالی است که مصوبه هیات وزیران در همان سال، حدود اربعه این طرح را مشخص و به صراحت اعلام کرده است که طرح ساماندهی پس از تصویب در شورای‌عالی شهرسازی و معماری ملاک عمل قرار بگیرد و این نکته بسیار حایز اهمیتی است.

ترور شهید سلیمانی؛ پیدا و پنهانِ ابعاد حقوقی اقدام دولت آمریکا

تهران (پانا) - دیپلمات و سفیر سابق ایران در فرانسه یادآور شد: از آنجایی که ترور یک مقام بلندمرتبه‌ی نظامی یک کشور در کشوری ثالث، در تاریخ به این شکل تقریباً بی‌سابقه بوده. ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقطه‌ی عطفی در عرصه‌ی حقوق بین‌الملل می‌تواند تلقی شود.

طلاق را آزاد کنید لطفا

تهران (پانا) - زندگی خانمی که همسرش 10 سال است درگیر اعتیاد به شیشه است و شب‌ها از ترس توهم همسرش در اتاقش را قفل می‌کند تا به او و دخترش آسیبی وارد نشود چه ارزشی دارد که طلاق نگیرد؟

انتخاباتی بر مبنای رضایت عامه

ضرورت لحاظ «رضایت عامه» به این ترتیب وجه سیاسی-اجتماعی و اجرایی و عملیاتی رهنمود مقام معظم رهبری را تشکیل می‌دهد که با گفتمان‌های «اقتصاد مقاومتی» و «رسیدگی به اقشار پایین اجتماعی» تا «رونق تولید اقتصادی» شناخته می‌‌شود.

همه عناوین بخش یادداشت