امروز: جمعه 10 تیر 1401 - 18:25 تبلیغات

دورنمای امیدبخش اقتصاد ایران با رشد متغیرهای آخرین فصل سال ۱۴۰۰

تهران (پانا) - آخرین گزارش‌های اقتصادی نشان می‌دهد در فصل زمستان سال گذشته رکورد دو متغیر «تشکیل سرمایه ثابت» و «مصرف خصوصی» شکسته شده و رشد اقتصادی ۶.۳ درصدی بدون احتساب نفت نیز ثبت شده که این نماگرها، نوید دورنمای امیدبخشی برای اقتصاد را می‌دهد.

راهکار کارشناسان برای ارتباط صنایع با مدارس در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان

تهران (پانا) - یکی از موضوعات اساسی در اقتصاد دانش‌بنیان، آموزش نیروی انسانی و مسئله مهارت است. بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند تربیت نیروی انسانی از دوران تحصیل در مدرسه آغاز می‌شود و آموزش و پرورش در این مهم نقش پررنگی دارد.

حضور 28 هزار دانش‌آموز کمیته امداد در کنکور امسال

تهران (پانا) - سومین روز برگزاری کنکور سراسری سال 1401 در حال برگزاری است و از میان یک و نیم میلیون داوطلب کنکور تعداد 28 هزار داوطلب از جامعه هدف کمیته امداد هستند که در این آزمون به رقابت می‌پردازند.

از تعویق دوماهه استیضاح وزیر صمت تا اظهارنظرها پیرامون حذف ارز ترجیحی

تهران (پانا) - در هفته‌ای که گذشت استیضاح وزیر صمت با فراز و نشیب‌های بسیار زیادی همراه شد. صبح روز سه‌شنبه 7 تیرماه که قرار بود این استیضاح انجام شود با پادرمیانی رئیس مجلس شورای اسلامی این استیضاح برای دو ماه دیگر به تعویق افتاد. همچنین موضوع ارز ترجیحی که به همت دولت سیزدهم حذف شده است همچنان نقل محافل کارشناسان اقتصادی است.

قیمت خانه در ‌تهران چند؟

تهران (پانا) - با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از رسیدن قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۰ میلیون تومان در خرداد ماه امسال است، در این ماه قیمت خانه در تمام ۲۲ منطقه تهران با افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مواجه شده‌ است.

از «مکس شعبده باز»،تا «کلاس 83» و «شاهدی از غیب» آخر هفته در شبکه‌های تلویزیونی

تهران (پانا) - فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «منطقه سبز»، «متولد چهارم جولای»، «شرم گفتن»، «ضد حریق»، «کتاب جنگل»، «مکس شعبده باز»، «یکی مثل من»، «هر شب تنهایی»، «کلاس 83»، «دیدی مشابه آقای رییس»،«زیر یک سقف»، «شور آوا»، «لوفتاب»، «خواستگار محترم» و ... پنج‌شنبه و جمعه 9 و 10 تیر ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

روزهای صفر کرونایی

تهران (پانا) - کاهش آمار کرونا در کشور، آغاز کنکور سراسری، بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران خاص و تالاسمی، ورود سازمان بازرسی کل کشور بهبازار اجاره‌بهای مسکن و ایمن‌سازی ساختمان‌های مدارس بخشی از خبرهای اجتماعی بود در هفته‌ای که سپری شد.

روایت دانش‌آموزان از آمادگی برای کنکور تا غلبه بر استرس آزمون

تهران (پانا) - کنکور به ایستگاه پایانی خود رسیده و رقابت بیش از یک میلیون داوطلب از روز گذشته آغاز شده است. هرچند کنکور یک مرحله از زندگی دانش‌آموزان است اما توانایی غلبه بر استرس آزمون، مهارتی است که آنان باید فرابگیرند.

اگر رئیس‌جمهور بودید چه می‌کردید؟

جوادآباد (پانا) - برای هر کسی پیش آمده است در بحث‌ها، گفت‌و‌گوهای روزمره و در دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی به این مسئله فکر کند که اگر رئیس‌جهمور بود چه کارهایی برای بهبود شرایط انجام می‌داد.

جزئیات اولین روز مذاکرات رفع تحریم‌ها در قطر

تهران (پانا) - در اولین روز، گفت‌وگوها بر سر موضوعات باقی‌مانده با «رویکردی فنی و با جدیت» دنبال شده و فضای حاکم بر مذاکرات با تمرکز بر «ابعاد تخصصی» هر یک از گروه‌های مورد گفت‌وگو، پیگیری شده است.

سیاست دولت و شهرداری برای تنظیم بازار مسکن چه باید باشد؟

تهران (پانا) - سازنده‌هایی که سال ۹۸ در تهران اقدام به سرمایه‌گذاری ساختمانی کردند، در پایان کار - هنگام فروش آپارتمان نوساز- به‌طور میانگین ۸/ ۲۴درصد عایدی به‌دست آوردند. این میزان سود از مسکن‌سازی در مقایسه با بازدهی بالای بازارهای غیرمولد همچون سکه و البته خرید ملک، از شرایط نامساعد تولید مسکن حکایت دارد.

راه‌های جلوگیری از عفونت‌ها و بیماری‌های گوارشی در تابستان

ساری (پانا) - با طلوع فصول گرم سال ویرو‌س‌ها و عفونت‌های گوارشی هم شیوع بیشتری پیدا می‌کنند، ابتلا به این ویروس‌ها در کودکان بسیار شایع‌تر و خطرناک‌تر از افراد بزرگسال است و حتی منجر به مرگ آن‌ها هم خواهد شد.

شهید بهشتی؛ متنی ماندگار برای بازخوانی

تهران (پانا) - اگر شخصیت‌ها و افرادی را که به هر دلیلی در میان ما نیستند به مثابه یک متن قابل خوانش تصوّر کنیم، لاجرم در مواجهه با این تجارب زیسته، سنجش و داوری مخاطب در سایه همان علایق و پیش‌فرض‌هایش به سراغ لایه‌هایی از شخصیت افراد می‌رود که دوست دارد برجسته‌تر ببیند.

همه عناوین بخش گزارش