امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398 - 18:25 تبلیغات

از «توماربازی» تا سوال از روحانی؛ 5 سکانس پرحاشیه بهارستان در سال 97

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال 97 حدود 100 جلسه علنی برگزار کردند و در جریان این جلسات طرح‌ها و لوایح بسیاری را بررسی و به تصویب رساندند ولی جنجال‌های رخداده بر سر لوایح مربوط به گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF در کنار تصویب طرحی که رئیس و نواب رئیس اول و دوم بهارستان را از نامزدی در دور بعد انتخابات منع می‌کند به علاوه‌ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، بیش از سایر طرح‌ها و لوایح جنجال آفرین شد.

97؛ سال پرفرازو نشیب اما موفق برای دستگاه تعلیم و تربیت

تهران (پانا) - خبرگزاری ایرنا در گزارشی عملکرد یک سال وزارت آموزش و پرورش را به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی کشور که مسئولیت تعلیم و تربیت حدود 14 میلیون دانش‌آموز را بر عهده دارد، چنین توصیف کرد: «این وزارتخانه با وجود مخالفان و موافقان در اجرای برنامه‌ها موفق شد گام‌های اولیه را در زمینه‌هایی چون حذف پیک نوروزی، تاثیر سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در کنکور، ایجاد اتاق‌ بازی و یادگیری، انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان، انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و انتصاب مدیران مدارس از طریق آزمون بردارد.»

دیپلماسی در 12 ماه؛ 2 سفر تاریخی: بشار اسد در تهران و روحانی در بغداد

تهران (پانا) - نیمه دوم سال 1397 در عرصه دیپلماسی بر خلاف نیمه اول سال مسیر راه‌گشا‌تری داشت، در پی شکست‌های پی‌درپی آمریکا در عرصه بین‌اللمللی، اروپا بالاخره توانست سازو کار مالی اینستکس را راه اندازی کند، رئیس جمهوری سوریه به تهران آمد و روحانی بعد از 7 سال به عراق رفت.

سال 97؛ سال شکوفایی سینمای کودک و نوجوان

تهران (پانا) –- سال 97 سال خوبی برای سینمای کودک و نوجوان ایران بود. از حدود ۸۰ فیلمی که در سال ۹۷ بر پرده سینماهای کشور رفته است ۱۲ فیلم به گروه سنی کودکان و نوجوانان اختصاص داشت. بر این اساس حدود ۱۳ درصد از کل فیلم‌های نمایش داده شده در سال 97 متعلق به سینمای کودک ایران بود.

تلخ و شیرین‌های سیاست 97 در 10 اپیزود

تهران (پانا) - 365 روز سال 97 بر سیاست ایران ساده و آسان نگذشت. بازگشت تحریم‌ها آن هم در دوران دولت‌داری حقوق‌دانی که برای تعامل آمده بود، روزهای سختی را برای ایران ساخت.

به یاد سفرکردگان دنیای هنر در سال 97

تهران (پانا) - جامعه فرهنگ و هنر ایران در سال 97 در اندوه از دست دادن بزرگانی چون عزت الله انتظامی، خشایار الوند، ناصر چشم آذر، ناصر ملک مطیعی، سیدضیاءالدین دری، بهرام زند و داریوش شایگان سوگوار شد. در آستانه نوروز 98 از همه هنرمندان سفرکرده یاد می‌کنیم که آثارشان تداومی است بر خط حیات و نامشان را تا همیشه زنده نگاه می‌دارد.

تغییر چندباره شهردار پایتخت؛ اتفاق تلخ مدیریت شهری در سال 97

تهران (پانا) - سال 97 سال سختی برای مدیریت شهری تهران بود، تغییرات پی در پی شهرداری تهران نشان از مشکلات ویژه مدیریت شهری داشت. به گفته سه تن از اعضای شورای شهر تهران، تغییر شهرداران اتفاق تلخ مدیریت شهری در سال گذشته بوده است.

همه عناوین بخش گزارش