امروز: دوشنبه 23 تیر 1399 - 05:56 تبلیغات

مرگ شجاعانه یا خفت؟

تهران ( پانا)- در جریان جنگ‌های ایران و روسیه، زمانی که روس‌ها پس از کسب پیروزی‌های پی‌درپی از ارس گذشته مرند را گرفتند در تبریز فردی به نام «میرفتاح» در خدمت به روس‌ها سنگ تمام گذاشت. او با گروهی به مرند رفت و قوای سه هزار نفری روس را به تبریز کشاند. سردار روسى با«سه فوج و ده عراده توپ از پشت جبال شاد به سوى تبریز روان شد.» به قول فارس‌نامه«صداى توپ روسى از دو فرسخى شهر رسید، میرفتاح علمى را برپا نمود و با اعیان شهر به استقبال سپاه روس شتافته روسیان را به احترام تمام وارد تبریز داشتند.»

توماس کوک، پدر گردشگری مدرن

تهران (پانا) - توماس کوک، بازرگان، صاحب کسب و کار و موسس «آژانس مسافرتی توماس کوک و پسران» بود. او ۲۲ نوامبر ۱۸۰۸ در نزدیکی روستای ملبورن، از توابع بخش دربی شایر واقع در شمال مرکزی انگلستان در خانواده‌ای از طبقه کارگر به دنیا آمد و اواسط جولای ۱۸۹۲ درگذشت اما شرکتی بنیان گذاشت که گردشگری مدرن را پدید آورد.

از اعلام زمان بازگشایی مدارس تا برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

تهران (پانا) - بعد از اخبار مختلف هفته‌های اخیر درباره برگزار شدن یا نشدن آزمون استخدامی نهضتی‌ها بالاخره این آزمون امروز برگزار شد درحالی که نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش توصیه کردند آزمون را بسیار آسان برگزار کند تا اکثر شرکت‌کنندگان نمره قبولی بگیرند.

سردرگمی داوطلبان کنکور؛ برگزاری آزمون‌ها به تعویق می‌افتد؟

تهران (پانا) - کمتر از چند روز به برگزاری کنکورهای کلیدی باقی مانده است و با تشدید بیماری کرونا و افزایش مبتلایان، داوطلبان این آزمون‌ها تعویق زمان برگزاری این آزمون‌ها را خواستار شده‌اند که موضوع تغییر زمان برگزاری آزمون‌ها بار دیگر مطرح شده و تصمیم در این باره بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

پیشنهاد نجومی چینی‌ها برای کاپیتان سرخ‌ها؛ پول یک سال به اندازه چند سال حضور در پرسپولیس

تهران (پانا) _ پیشنهاد چینی‌ها به بازیکنان ایرانی ادامه دارد، پس از اینکه خبر تمایل آنها به خرید مرتضی پورعلی گنجی منتشر شد، حالا نوبت به پیشنهادی بزرگ به کاپیتان پرسپولیس رسیده است.

کشور به وضعیت قرمز کرونا بازگشت

تهران (پانا) - علاوه بر آمارهای ارائه شده درباره مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت که روندی صعودی داشته است در 19 استان که از استان‌های پر جمعیت و شلوغ کشور محسوب می‌شوند، زنگ خطر بحران کرونا به صدا در آمد.

شوک به جامعه دانشگاهی ایالات‌متحده

تهران (پانا) - تبعات ناخوشایند ویروس کرونا در آمریکا حالا دامن دانشجویان خارجی را گرفته است. دانشجویان خارجی که در ایالات‌متحده به‌دنبال گرفتن مدرک تحصیلی هستند، اگر دانشگاه‌هایشان در ترم جدید به سمت آموزش‌های آنلاین حرکت کنند، مجبور هستند خاک این کشور را ترک کنند.

آیا پساکرونایی هم در کار خواهد بود؟

تهران (پانا) - «پسا کرونا»؛ حتماً شما هم این عبارت را بعد از شیوع ویروس کرونا زیاد شنیده‌اید. واژه‌ای که به همه ما این نوید را می‌داد که روزی از روزها شاید همین زودی‌ها از شر ویروسی که زندگی همه‌مان را تحت تأثیر قرار داده، راحت شویم. در رسانه‌ها درباره پساکرونا حرف‌ها زدند و نوشتند و حتی کسانی در این باره کتاب منتشر کردند.

قیمت آپارتمان‌های زیرهمکف در تهران

تهران (پانا) -  بررسی تازه‌ترین فایل‌های موجود در بازار مسکن که برای فروش عرضه شده‌اند نشان‌دهنده وجود آپارتمان‌های ارزان‌قیمت با بهای تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع است؛ دامنه قیمتی که این روزها در بازار مسکن نادر شده است.

سراب تسهیلات در بافت فرسوده

تهران (پانا) - آمارهای اولیه از کارنامه ساخت‌وساز در مناطق مختلف شهر تهران طی فصل بهار امسال نشان می‌دهد: پس از سه سال رکود ساخت و ساز، کسری عرضه مسکن نوساز در شهر تهران به ویژه در محدوده ساخت آپارتمان‌های ارزان قیمت شهری تشدید شد. آماری که طی روزهای اخیر موجبات ابراز نارضایتی حسن روحانی را از روند نوسازی و ساخت مسکن در شهرها به ویژه تهران رقم زده است. بررسی‌ها از منشا بروز این نارضایتی در تشدید کسری عرضه مسکن نوساز، از وجود سه مانع اصلی در اجرای محرک‌های تشویقی برای تمرکز سرمایه‌گذاری ساختمانی در هسته قدیمی شهرها خبر می‌دهد.

همه عناوین بخش گزارش