امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 - 10:52 تبلیغات

بودجه پارک‌های علم و فناوری در سال جاری تا 100 درصد افزایش داشته است

تهران (پانا) - رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دولت، صنعت، دانشگاه، رسانه و مردم را پنج حلقه اصلی توسعه زیرساختی اقتصاد دانش‌بنیان دانست و نقش هرکدام از آن‌ها را در توسعه زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان تشریح کرد.

۵۱ سایت در حوزه میراث فرهنگی فیلتر شدند

تهران (پانا) - فرمانده یگان حفاظت میراث‌ سازمان فرهنگی از برخورد با سایت‌های غیر مجاز در حوزه میراث‌فرهنگی خبر داد، گفت: در سه ماهه اول سال جاری ۵۱ سایت غیرمجاز از طریق معاونت دادستانی کل کشور فیلتر شدند.

40 درصد عطاری‌ها غیر مجاز هستند

تهران (پانا) - مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به نحوه ساماندهی فروش داروهای گیاهی در داروخانه‌ها و عطاری‌ها، گفت حدود ۶۰ درصد از عطاری‌های موجود در سطح عرضه در صنف مربوطه ثبت‌نام شدند و ۴۰ درصد آنها غیر مجازند.

85 درصد ساختمان های مراکز غیر دولتی استیجاری هستند

تهران (پانا) - رئیس مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از استیجاری بودن بیش از 85 درصد مدارس غیردولتی خبر داد و تاکید کرد که مدارس غیردولتی به جد به لحاظ فضای آموزشی با مشکل روبه‌رو هستند.

صندوق امید ۵۰۰ میلیاردتومان اعتبار برای ۲۷۷۰ طرح پرداخت کرد

تهران (پانا) - رئیس صندوق کارآفرینی امید می‌گوید در سه ماهه نخست امسال برای حمایت از ۲ هزار و ۷۷۰ طرح ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است و تا پایان امسال ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر برای ۲۵ هزار طرح اختصاص یافته است.

وزیر صنعت: واردات کشور ۲۹ درصد کاهش یافت

تهران (پانا)  - وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید سال گذشته کاهش ۲۹ درصدی واردات به کشور را شاهد بودیم که بخشی از آن مربوط به توسعه داخلی سازی برخی محصولات و تولیدات بود.

خسارت ۸.۵ میلیارد دلاری تخریب محیط زیست بر اقتصاد ایران

تهران (پانا) - بر اساس گزارش تازه مرکز پژوهش‌های مجلس، بی‌توجهی به «اقتصاد محیط‌زیست» در ایران باعث خسارت‌های ۸.۵ میلیارد دلاری سالانه به اقتصاد کشور و ایجاد سرطان و بیماری‌های پوستی و تنفسی برای مردم بوده است.

نوبخت: ۹۸۸ هزار فرصت شغلی امسال ایجاد می‌شود

تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه امسال ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود می‌‌گوید دولت ۸ برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده است.

عربستان 2 هزار سهم دیگر به سهمیه حج ایران اضافه کرد

تهران (پانا)- معاون توسعه سازمان حج و زیارت از موافقت عربستان با درخواست ایران برای افزایش سهیمه حج تمتع خبر داد. سهیمه حج ایران برای امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ نفر بود که وزارت حج عربستان ۲ هزار سهم دیگر به آن اضافه کرده است.

11 درصد ایرانی‌ها در تهران ساکن هستند

تهران (پانا) - بررسی روند تغییرات جمعیتی شهرهای بیش از یک میلیون نفر تا سال ۹۵ نشان می‌دهد که از بین هر ۱۰۰ نفر جمعیت ساکن در کشور حدود ۱۱ نفر در تهران ساکن بوده‌اند.

همه عناوین عددخبر