امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399 - 03:31 تبلیغات

پایین‌ترین سن ازدواج در کشور متعلق به سیستان و بلوچستان است

زاهدان (پانا) - مدیرکل ثبت احوال سیستان ‌و بلوچستان اعلام کرد میانگین سن ازدواج در استان برای مردان ۲۵ و برای زنان ۲۱ سال بوده که این میزان در کشور برای مردان ۲۸ و برای زنان ۲۳.۴ سال است و از این‌رو این منطقه رتبه نخست پایین بودن سن ازدواج در کشور را دارد.

افتخاری دیگر از دانش آموز بهارستانی در کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران

بهارستان یک(پانا)- مقاله علمی‌ پژوهشی دانش‌آموز پژوهنده، مهدی تیموری، از پژوهش‌سرای پسرانه شهیدشهریاری، با راهنمایی و مساعدت دکتر سیدرضا نعیمی جزو ۹ مقاله برتر بصورت سخنرانی در بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران در بین ۳۶ کشور شرکت‌کننده قرار گرفت و در روز اول کنگره بین‌المللی، در برابر هیات داوران متشکل از ۶ تن از مشاهیر برجسته زیست‌شناسی دنیا ارائه و مورد تحسین و تشویق همگان واقع شد.

جذب 13هزار و 812 بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان

زاهدان (پانا) - دبیر کمیته بازماندگان از تحصیل سیستان و بلوچستان خبر داد در سال تحصیلی جاری 13 هزار و 812 بازمانده از تحصیل در این استان جذب و هم اکنون در 154 مدرسه شبانه‌روزی، حمایتی و مرکز آموزش از راه دور مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل دختران عشایر از اولویت‌های آموزش و پرورش است

٧ درصد به جمعیت دانش‌آموزى عشایر افزوده شده است/در مناطق عشایری بیشتر دانش‌آموزان دختر پس از پایان دوره ابتدایى با ترک تحصیل مواجه هستند/ آذربایجان غربی با ۳۵ هزار و ۷۸۸ دانش آموز بالاترین میزان دانش‌آموز عشایر را دارد /حضور سرباز معلم‌ها در مناطق عشایری دیگر جوابگوی نیازهای منطقه و دانش آموزان نیست

ما محصل هستیم و نیاز به کمک مالی داریم

ساری (پانا) - مهدیار باقری به ساخت فیلم کوتاه با موضوعات فرهنگ اجتماعی علاقمند است. او و دو دوست دانش‌آموزش اهل ساری، در ابتدای راه فیلمسازی، انگیزه فراوان و پشتکاری ستودنی دارند.

همه عناوین بخش اخبار ویژه