امروز: جمعه 10 تیر 1401 - 18:34 تبلیغات

«تکنیک تست‌زنی» در کنکور وجود خارجی ندارد

تهران (پانا) - مهدی صالحی‌راد؛ دکترای شیمی معدنی و با سابقه تدریس ۲۲ ساله در زمینه کنکور سراسری، تبلیغات وسیع و بعضا فریب‌دهنده کلاس‌های کنکور را موجب سردرگمی دانش‌آموزان دانست و تاکید کرد «تکنیک تست‌زنی» در کنکور وجود خارجی ندارد.

روایت ایثار یک معلم برای تحقق آرزوی دانش‌آموزان

زاهدان (پانا) - این روزها که بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها در آستانه شروع بزرگترین ماراتن علمی کشور قرار دارند، فرصت مناسبی است تا نمونه‌ای از تلاش و خدمت بی‌منت یک معلم سیستان و بلوچستانی برای موفقیت دانش‌آموزان شهرش در کنکور روایت شود.

صدای رسا نخستین لازمه نقالی است

همدان (پانا) - مهدیه بختیاری نقال 17 ساله همدانی که در بخش زیر 18 سال بیست و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برگزیده شده در حاشیه نقالی خود گفت که یک نقال باید صدای رسا و لحن حماسی داشته باشد.

زخم کهنه‌ای که هنوز غمی تازه دارد

زنجان (پانا) - ۳۱ خرداد سال ۶۹ زلزله ۷.۴ ریشتری در رودبار و طارم با بیش از ۳۵ هزار کشته و ۶۰ هزار زخمی رقم خورد و حالا با گذشت ۳۲ سال هنوز برای بازماندگان آن یادآور تلخ‌ترین صحنه‌ها و لحظه‌هاست.

روایت یک معلم از 30 سال تدریس؛ «هیچ‌گاه خسته نشدم»

کرج (پانا) - دبیر معارف اسلامی دبیرستان استقلال ناحیه یک کرج عنوان کرد امسال آخرین سالی بود که تدریس کرد و با دانش‌آموزان در ارتباط بود. این امر برایش بسیار تلخ و ناخوشایند است، چرا که سال‌هاست که بدون ریا و با عشق به دانش‌آموزان به دختران و پسران این سرزمین علم یاد داد.

خانه کلانتر تبریز در انتظار تعیین تکلیف مسئولان

تبریز (پانا) - برخی خانه‌ها و آثار تاریخی در شهر تبریز به فراموشی سپرده شده‌اند و نیاز به تصمیمات اساسی دارند. تصمیماتی که نه در حرف، بلکه در عمل به وضوح قابل مشاهده باشند.خانه تاریخی کلانتر تبریز که این روزها حال و روز خوشی ندارد یکی از آن خانه‌هاست که مدتی است بلاتکلیف و در انتظار تصمیم مسئولین شهرداری و میراث فرهنگی استان است.

فعالیت‌های هنری در مدارس، موجب شکوفایی احساسی دانش‌آموزان در مسیری هدفمند می‌شود

رودهن (پانا) - دبیر درس هنر در مدارس رودهن و تولیدکننده آثار هنری در هفته هنرهای دستی، اشاعه و ترویج فعالیت‌های هنری را در مدارس، موجب شکوفایی و گسترش دامنه عاطفی و احساسی دانش‌آموزان در مسیری هدفمند و‌ اصولی برشمرد.

همه عناوین بخش اخبار ویژه