امروز: دوشنبه 29 مهر 1398 - 13:11 تبلیغات

«تی آر ایکس» ورزشی برای همه ی افراد

تهران (پانا) - تی آر ایکس  یا به عبارتی دیگر Total Body Resistance Exercise ورزشی رو به توسعه است که در ده‌های اخیر و از سال ۱۹۹۰ به دنیا معرفی شده‌است. «هما انگیزه»، مربی تربیت بدنی و مدرس ورزش تی آر  ایکس در باشگاه های کشور است و دارای احکام قهرمانی در رشته ی آمادگی جسمانی استان تهران و المپیاد ورزشی آمادگی جسمانی بانوان تهران است که در گفتگو با خبرنگار دانش‌آموز پانا اطلاعاتی راجع به این ورزش می دهد.

روایتی از نذری های عاشقان حسینی در روز اربعین

تهران(پانا) - برخی از عاشقان اباعبدالله خود را به پیاده روی اربعین می رسانند و در روز اربعین به زیارت مرقد امام حسین(ع) می شتابند و اما بعضی از محبین سیدالشهداء که نتوانستند خود را به پیاده روی اربعین و حرم اباعبدالله برسانند و از این راهپیمایی باشکوه جا مانده اند در این روز به یاد شهدای کربلا عزاداری می کنند و نذری می دهند.

روایت یک مدرسه موفق در منطقه۱۴

تهران (پانا) - در حال حاضر مدارس دوره دوم متوسطه برنامه ها‌ی ویژه‌ای برای موفقیت دانش‌آموزانشان در کنکور سراسری تدارک می‌بینند، اما اینکه تا چه حد موفق می شوند خود جای فکر و تامل دارد. یکی از این دبیرستان هایی که امسال همچون ستاره در سطح منطقه 14 با کسب رتبه اول و همچنین در شهر تهران با کسب رتبه پنجم درخشید، دبیرستان نمونه دولتی دکتر حسابی است.

دغدغه‌های مادر و دختر دستفروش در مترو

تهران (پانا) - برای نشان دادن قسمتی از مشکلات دست فروشان به یکی از ایستگاه های ‌مترو در تهران رفتم ودر شروع، صحبت‌های خود را با مادر و دختری جوان آغاز کردم.

خلاقیت معلمی برای علاقه مند کردن دانش آموزانش به درس زبان

تهران (پانا) - از آنجایی که نقش معلم در تربیت و پرورش دانش آموزان و سوق دادن آنها به سمت موفقیت در آینده وعلاقه مند کردنشان به خواندن درس بسیارمهم است، بعد از دیدن معصومه شمس، یکی از دبیران زبان انگلیسی دبیرستان نمونه دولتی کوثر وآشنا شدن با روش های تدریس ایشان که باعث علاقه مندی بسیاری ازدانش آموزان به درس زبان انگلیسی شده با ایشان گپ و گفتی داشتم.

ستاره ای که پشت ابر سیاه فراموشی پنهان ماند

تهران (پانا) - کمتر کسی در فوتبال آسیا از این موضوع بی خبر است که فوتبالیست های ایرانی استعداد ناب و قابل مقایسه ای با بزرگان فوتبال بعضی کشورها دارند. هر فصل از لیگ امید، لیگ یک و دو و لیگ برتر چند پدیده عالی ظهور کرده و سریعا به تیم های بزرگ لیگ برتر انتقال پیدا می کنند.

مردم در چه مواقعی به روانشناس مراجعه می کنند؟

تهران (پانا) - امروزه خوشبختانه همه ما در عصری زندگی می کنیم که وجود فضای مجازی، اینترنت و کتاب های آنلاین باعـث شده که دیدگاه نادرست مردم نسبت به مشاوره گرفتن از روان شناس کم رنگ تر شود. راجع به موضوع کمک گرفتن از مشاور و روانشناس با مردم مختلف گپ و گفتی داشتم. قشر های مختلف جامعه ما مشاوره گرفتن از یک روان شناس را به صورت متوالی برای هر فردی در روزگار حاضر و با وجود مشکلات متعدد نیاز می دانند؛ اما واقعا همۀ آنها به اعتقادشان عمل می کنند؟ 

معدن گمنام ذغال سنگ در دل چشمه

تهران (پانا) - «آب نیل»، آبادی ای در نزدیکی کرمان که در طی ۳۰ سال اخیر پی بردند علت آب نیلی رنگ آن چشمه ها معدن ذغال سنگ است. «آب نیل» آبادی در ۵۷ کیلومتر شهر کرمان و در ۲۹ کیلومتری بخش چترود است. از دیر باز محل سکونت انسان هایی بوده است، کسی از قدمت آب نیل خبر ندارد، حدود ۲۵ چشمه طبیعی در آب نیل وجود داشته است. به گفته لیلا معنیان از سکنه قدیم آب نیل، آب چشمه ها به رنگ نیلی بوده است و علت نام گذاری این منطقه به آب نیل، به نیل گون بودن آب چشمه ها بازمی گردد.

مدیر یک کتابخانه: گران شدن کاغذ آمار مراجعین کتابخانه ها را بالا برده است

تهران (پانا) - سیمین جقتایی، هجده سال است مدیریت کتابخانه ی دکتر شهیدی که ساختمانش پیش از این منزل علامه سید جعفر شهیدی بوده، را برعهده دارد، او در مصاحبه ای با خبرگزاری پانا از دغدغه های فرهنگ کتابخوانی جوانان سخن گفت.

مراسم آیینی عاشورا و تاسوعا در روستای طایقان

تهران (پانا) - تاسوعا وعاشورای حسینی در یکی از روستاهای اطراف قم به نام روستای طایقان برگزار شد. این روستا نزدیک به 1000 سال قدمت دارد و الهام خداوردی یکی از مردمان این روستا از حال و هوای مراسم محرم در این روستا سخت می گوید.

همه عناوین اخبار مدارس تهران