امروز: دوشنبه 29 مهر 1398 - 14:00 تبلیغات

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس: 43 هزار و 750 دانش‌آموز فارس وارد شوراهای دانش‌آموزی می‌شوند

شیراز (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس فارس همزمان با سراسر کشور در روز یکم آبان ماه خبر داد و افزود: امسال دانش‌آموزان سراسر فارس با حضور در این انتخابات 43 هزار و 750 نماینده و منتخب خود را برای ورود به شوراهای دانش‌آموزی برمی‌گزینند.

بانشی: یاریگران زندگی، نهضتی فرهنگی برای ارتقا سلامت روانی اجتماعی دانش‌آموزان است

شیراز (پانا) - معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، راه‌اندازی کانون یاریگران زندگی در مدارس سراسر کشور، را نهضتی فرهنگی برای ارتقا سلامت روانی اجتماعی دانش‌آموزان و مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: این کانون با هدف کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش‌آموزان در مدارس راه‌اندازی می‌شود.

مشارکت بیش از 180 هزارنفر از معلمان کشور در فرایند افزایش حق عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان

شیراز (پانا) - معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرایند نوین صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: تا مرداد ماه سال جاری بیش از 181 هزار نفر از فرهنگیان کشور در فرایند افزایش سهم حق عضویت خود در صندوق ذخیره فرهنگیان شرکت کردند.

ضریب نفوذ 87 درصدی فرهنگیان فارس در صندوق ذخیره

شیراز (پانا) - مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تاکید بر اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند بخشی از دغدغه‌های مالی معلمان را جبران کند، هدف‌گذاری‌ها و اقدامات انجام‌شده توسط صندوق ذخیره فرهنگیان، را نشان از آینده‌ای امیدوار کننده در این صندوق برشمرد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش فارس:  مدیر و معلم در ترویج فرهنگ نماز نقش الگویی دارند

شیراز (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس یکی از مهم‌ترین عناصر تربیتی مؤثر و پایه را که باید بیش‌ از پیش در حوزه کاری پرورشی آن را نهادینه و تقویت کرد، را عنصر محبت دانست و افزود: اگر در برنامه‌ریزی‌ها به آن توجه خاص شود، خیلی از معضلات حل خواهد شد.

آموزش تخصصی سامانه کنکور سراسری و برنامه ریزی درسی آنلاین برای بیش از 350 مشاور در شیراز

شیراز(پانا)_ معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس اظهار داشت: با برگزاری کلاس های آموزشی برای والدین می توان آنها را در شناسایی استعداد فرزندانشان کمک و نسبت به سوق دادن دانش آموزان به رشته های مهارتی وهنری تلاش کرد.

افتتاح و آغاز ساخت هم‌زمان چند پروژه آموزشی خیرساز در فسا

شیراز (پانا) - مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس از ساخت بیش از 400 پروژه آموزشی فعال در فارس خبر داد و افزود: حدود 120 پروژه آن خیرساز است و امید است با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بتوانیم کمبود فضای آموزشی استان را کاهش دهیم.

اجرای 100 درصدی تمام طرح‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس عشایری و شبانه روزی فارس

شیراز (پانا) - رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس از اجرای صد در صدی تمام طرح‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس عشایری و شبانه‌روزی استان خبر داد و گفت: امسال قرار است سطح پوشش مدارس در معرض خطر و پرآسیب را نیز بیشتر کنیم .

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس: اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در فارس آموزش می بینند

شیراز (پانا) - سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به تغییرات در شیوه های تدریس و همچنین اجرای ارزشیابی کیفی _ توصیفی در مدارس، آموزش تمامی اولیای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی را در دستور کار قرار داده ایم.

گروه‌های آموزشی ارتقاء‌دهنده کیفیت فعالیت‌های آموزشی در مدارس هستند

شیراز (پانا) - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نقش گروه های آموزشی را در ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی مدارس اساسی برشمرد و افزود: گروه های آموزشی، در واقع آموزشی‌ترین بخش عرصه تعلیم و تربیت است.

همه عناوین آموزش و پرورش فارس